Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina23
Martina23
Vloženo 14. 12. 2016
Líbí se mi

Vánoční trhy v Drážďanech

Martina23
Martina23
Vloženo 14. 12. 2016
Líbí se mi
Vánoční trhy v Drážďanech

Vánoční trhy v Drážďanech

Jako každý rok i letos jsem vyrazila na Vánoční trhy do Drážďan, které já osobně mám nejradši. Vždy tam na mě dýchne Vánoční atmosféra, nakoupím si a spokojená se vracím domů. Tak Vám o tom ve zkratce napíši.

Letos to pro mě byla už asi 5. návštěva těchto trhů. Poprvé jsem tam vyrazila se spolužaky vlakem, kdy jsme jeli v týdnu a to z Děčína do stanice Bad Schandau a z ,,Bádu,, jsme jeli do Drážďan a to celé na jízdenku LabeElbe, která byla cca za 500 korun, ale jelo nás pět, takže jsme si to rozdělili. Vím, že teď v období Vánoc jezdí každou sobotu a neděli vlak Vánoční Kometa, který jede z Ústí nad Labem rovnou do Drážďan. Trhy jsou od 24.11 do 24.12 denně od 10:00 do 21:00 hodin.

Je lepší tam jet v týdnu ve všední den, protože to tam není tolik lidí. O víkendu to tam bývá na palici. Tento rok jsme vyrazili v pondělí a jeli jsme autem po dálnici, takže od nás jsme tam byli cca za 45 min. Už máme i vytipované místo na parkování (parkujeme za nádražím) Na nádraží v Drážďanech mají každý rok krásný stromeček. Počasí nám také přálo, protože nemrzlo a ani nepršelo. Hezky jsme si vše prošli, dali si svařáka, klobásu a pak sladkou tečku na závěr. Vše bylo krásně nazdobené a z každého stánku to úžasně vonělo. Když si tam koupíte svařák, tak Vám ho dají do hrnečku (žádný plastový kelímek) cena je vyšší, ale to protože ten svařák platíte i s tím hníčkem. Pokud ten hrnek pak nechcete, tak ho v jakémkoliv stánku vrátíte a oni Vám vrátí peníze (myslím, že je to za jeden hrnek 3eura).

Každý rok je hrneček jinak nabarvený a s jinými obrázky. Jeden doma mám, takže tento rok jsem jim ho s díky vrátila V rámci návštevy těchto trhů se dá i zaběhnout do obchodních center a krámů kterých je tady hodně

Byl někdo na Vánočních trzích v Drážďanech? a líbilo se ?? Nebo máte jiné tipy na Vánoční trhy?

 

Přeji Vám hezký a klidný den

M.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Daniela Labužíková 12. 1. 2020

Také jsme teď o Vánocích s rodinou navštívili vánoční trhy a bylo to naprosto úžasné, ta atmosféra tam byla skvělá. Jeli jsme tam rovnou na celý víkend, takže jsme stihli i pár památek. Na základě doporučení z https://jacestovatel.cz/media/kam-v-drazdanech-co-videt-za-pamatky-2 jsme tak navštívili třeba Zwinger nebo Semperovou operu - opravdu doporučuji !

Odpovědět
lemur
lemur 3. 7. 2017

Pěkný článek.

Odpovědět
Glady
Glady 16. 12. 2016

Odpovědět
Ovace
Ovace 15. 12. 2016

Nádherné

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 15. 12. 2016

jako každý rok, jsou VT v Drážďanech krásné....za to u nás v Čechách tato tradice hodně polevuje.... nechci jmenovat Prahu, tak jsou asi taky pěkné, ale u nás ve Varech to za moc nestojí, slyšela jsem, že ani Plzeň se letos moc nevytáhla...Možná to ještě přijde....Ale nejvíce asi chybí sníh a ta atmosféra vánoční. Plno lidí je nastydlých, venku je vlhko, sychravo...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
87 087
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.