Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina23
Martina23
Vloženo 14. 12. 2016
Líbí se mi

Vánoční trhy v Drážďanech

Martina23
Martina23
Vloženo 14. 12. 2016
Líbí se mi
Vánoční trhy v Drážďanech

Vánoční trhy v Drážďanech

Jako každý rok i letos jsem vyrazila na Vánoční trhy do Drážďan, které já osobně mám nejradši. Vždy tam na mě dýchne Vánoční atmosféra, nakoupím si a spokojená se vracím domů. Tak Vám o tom ve zkratce napíši.

Letos to pro mě byla už asi 5. návštěva těchto trhů. Poprvé jsem tam vyrazila se spolužaky vlakem, kdy jsme jeli v týdnu a to z Děčína do stanice Bad Schandau a z ,,Bádu,, jsme jeli do Drážďan a to celé na jízdenku LabeElbe, která byla cca za 500 korun, ale jelo nás pět, takže jsme si to rozdělili. Vím, že teď v období Vánoc jezdí každou sobotu a neděli vlak Vánoční Kometa, který jede z Ústí nad Labem rovnou do Drážďan. Trhy jsou od 24.11 do 24.12 denně od 10:00 do 21:00 hodin.

Je lepší tam jet v týdnu ve všední den, protože to tam není tolik lidí. O víkendu to tam bývá na palici. Tento rok jsme vyrazili v pondělí a jeli jsme autem po dálnici, takže od nás jsme tam byli cca za 45 min. Už máme i vytipované místo na parkování (parkujeme za nádražím) Na nádraží v Drážďanech mají každý rok krásný stromeček. Počasí nám také přálo, protože nemrzlo a ani nepršelo. Hezky jsme si vše prošli, dali si svařáka, klobásu a pak sladkou tečku na závěr. Vše bylo krásně nazdobené a z každého stánku to úžasně vonělo. Když si tam koupíte svařák, tak Vám ho dají do hrnečku (žádný plastový kelímek) cena je vyšší, ale to protože ten svařák platíte i s tím hníčkem. Pokud ten hrnek pak nechcete, tak ho v jakémkoliv stánku vrátíte a oni Vám vrátí peníze (myslím, že je to za jeden hrnek 3eura).

Každý rok je hrneček jinak nabarvený a s jinými obrázky. Jeden doma mám, takže tento rok jsem jim ho s díky vrátila V rámci návštevy těchto trhů se dá i zaběhnout do obchodních center a krámů kterých je tady hodně

Byl někdo na Vánočních trzích v Drážďanech? a líbilo se ?? Nebo máte jiné tipy na Vánoční trhy?

 

Přeji Vám hezký a klidný den

M.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 13. 5. 2020

byli jsme loni - úžasné

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 3. 2. 2020

rádi jezdíme na vánoční trhy do Německa, v Drážďanech jsme byli 2x, pěkné jsou i ve městě Bautzen či Gorlitz

Odpovědět
avatar
Daniela Labužíková 12. 1. 2020

Také jsme teď o Vánocích s rodinou navštívili vánoční trhy a bylo to naprosto úžasné, ta atmosféra tam byla skvělá. Jeli jsme tam rovnou na celý víkend, takže jsme stihli i pár památek. Na základě doporučení z https://jacestovatel.cz/media/kam-v-drazdanech-co-videt-za-pamatky-2 jsme tak navštívili třeba Zwinger nebo Semperovou operu - opravdu doporučuji !

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 461
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.