Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

*nikolik*
*nikolik*
Vloženo 21. 10. 2021
Líbí se mi

Vánoční dárkový hit pro letošek? Nachozeno!

*nikolik*
*nikolik*
Vloženo 21. 10. 2021
Líbí se mi
Vánoční dárkový hit pro letošek? Nachozeno!

Vánoční dárkový hit pro letošek? Nachozeno!

Každoročně si v naší rodině všichni před Vánoci slibujeme, že nebudeme kupovat žádné dárky, že všechno máme. Maximálně jednu drobnost pro každého. Nebo dvě. A každoročně pak všichni nejsme překvapeni, že to nikdo nedodržel. Zkrátka máme dárky rádi. 

Já obzvlášť ráda vymýšlím takové dárky, o kterých pak babička ještě další roky mluví jako “o hitech”. Nemusí to být nic extra drahého, jde o nápad, o překvapení a originalitu. Loni se podobnými hity stalo například:

  • ponožky s potiskem tátova obličeje (a přitom taková blbost)

  • online hra sestavená z kvízových otázek z dětství (stačí ovládat třeba Google prezentace a mít fůru času) 

  • velká červená dřevěná lavička na chatu 

  • album s polaroidy pro každého člena rodiny (skvělá služba vyvolej.to)

 

     (obrázek z pupsocks.cz)                                       (obrázek z vyvolej.to)

 

Už od září si tedy lámu hlavu s tím, čím překvapit letos. A konečně mám super tip, kterým dokonce můžu “smáznout” skoro celou rodinu (kromě babičky, která dostane roční zásobu rýžových nudlí - prý si takový drahý luxus nebude kupovat). Co tedy letos bude, doufám, hitem? Venkovní hra Nachozeno. 

 

Společenská hra nebo výlet?

Vlastně obojí. Nachozeno je hra, která spojuje poznávání českých měst s luštěním šifer a plněním úkolů. To, co jsme milovali na dětských táborech, můžeme tak znova zažít, ať je nám 30 nebo 50. 

Je to jednoduché, hráči (2-6 osob) obdrží instrukce, mapu a obálky s úkoly. Pak už je jen na nich, aby si hru užili společně. Jaké úkoly je čekají? Nevím! i proto doufám, že v některém z týmů si zahraju také. 

Aktuálně je možné si vybrat z variant Nachozeno v Liberci a Nachozeno v Telči. Obě hry zaberou podle informací tvůrců přibližně 3-5 hodin a může si je zahrát každý (i když malé děti, které neumí číst a psát se možná tolik nezabaví). Hru je možné si zahrát celoročně, není třeba rezervovat žádný termín, nehrozí propadnutí, jako třeba u poukazů na zážitky.

Co je ještě super? Tým nachozeno získal finance na Startovači, tedy sbírkou od lidí, kterým se nápad líbil. Úspěch se dostavil a tak je možné čekat další a další produkty. Dovedu si představit, že každý rok bude nové Nachozeno očekávaným dárkem pod stromečkem. 

Takže když to shrnu:

✅ originální dárek 

✅ stmelující zážitek 

✅ zábava na vzduchu 

✅ pro celou rodinu 

✅ podpora malé české firmy 

✅ za necelých 1000 Kč dárek pro celou rodinu

Já dám nachozeno rodičům (ať nesedí pořád doma), rodinám sourozenců (to je much jednou ranou!) i partě kamarádů (tam věřím, že mě vezmou s sebou). No a těším se! Nejen na hru samotnou, ale také na to, jak se na překvapení pod stromečkem budou všichni tvářit. To by bylo, aby mě babička zase neocenila za super dárkový hit!

     

(obrázky jsou z webu nachozeno.cz)

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 22. 10. 2021

zajímavé, kousek od Liberce nám dceru, "zeťáka" a vnoučka, taky tatínka přímo v Liberci

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 22. 10. 2021

již jsem viděla a vzhledem k tomu, že nejmladší syn bydlí v Liberci, zvažuji, že jim hru koupím, také se mi ten nápad líbí

Odpovědět
lemur
lemur 22. 10. 2021

Super.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 531
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.