avatar
Miroslava Francis
vloženo 4. 12. 2018
Líbí se mi

Vánoce v Brazílii

avatar
Miroslava Francis
vloženo 4. 12. 2018
Líbí se mi
Vánoce v Brazílii

Vánoce v Brazílii

Jak už se tu psalo o Vánocích v USA (Česko-americké Vánoce), tak bych se s vámi ráda podělila, jak slavíme Vánoce tady v Brazílii. Hodně tradic je převzato z Portugalska, některé z Mexica.

Jako všude ve světě i tady se zdobí stromeček, pod který Papai Noel (Santa Klaus), přinese dárky. Děti také nechávají ponožku poblíž okna a pokud Papai Noel ponožku najde, tak ji vymění za dárek.

K vánoční večeři se podává krůta s rýží, ovocem, různými saláty a jako dezert se podává tropické ovoce se zmrzlinou. Je tu hodně teplo o Vánocích a sníh tu snad ani nikdy neviděli. Což mi připadá většinou divné, jelikož jsem jako malá zažila několik bílých Vánoc. Ale i na tohle se dá zvyknout. Manželova rodina vlastní velký dům na pláži, kde se o Vánocích všichni sejdeme.

Večeře se jí o půlnoci 24. a hned po ní Papai Noel přinese dárky. Jeden člen rodiny se nenápadně během večeře vytratí, aby dárky pod stromek dal. U nás se to každý rok střídá a je to magické si zahrát na Papai Noel. Ty překvapené tváře dětí, že ho opět promeškaly jsou k nezaplacení.

Druhý den hodně rodin má slavnostní oběd. Naše rodina jde do kostela na vánoční mši. Potom zbytek dne strávíme na pláži a nebo hraním společenských her.

Určitě vás i teď napadla otázka, jestli dodržuji i některé české tradice. My si malé české Vánoce s manželem a dětmi děláme pár dní před naším odjezdem na pláž, aby náš syn poznal obě kultury, ale nekombinujeme tak jako Mirka v Americe.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Tvořilka97 6. 12. 2018

Pěkný článek Děkuji za rozšíření obzorů

odpovědět
avatar
hašlerka1 5. 12. 2018

odpovědět
avatar
sasidlo 5. 12. 2018

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
68 378
registrovaných inspirativních žen
2 889
testovaných produktů
108 807
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.