Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 3. 10. 2016
Líbí se mi

Valencie

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 3. 10. 2016
Líbí se mi
Valencie

Valencie

Valencie je rozmanité město ležící na pobřeží ležící na Costa del Azahar, což ve volném překladu znamená Pobřeží pomerančového květu. Valencie je třetím největším městem Španělska a administrativním centrem Valencijského společenství, ke kterému patří Valencie, Alicante a Castellón.

Při návštěvě Valencie nesmíte vynechat prohlídku historického Starého města Ciutat Vella. Tou také doporučuji začít.

Přímo ve středu staré Valencie na náměstí Plaza de la Reina se nachází katedrála La Seu ( katedrála Pany Marie ). Tato impozantní katedrála pochází ze 13. století a na jejím místě původně stávala mešita. Katedrála má 3 vstupy. Uvnitř katedrály můžete spatřit tzv. Svatý grál - alabastrový kalich, ze kterého pil Ježíš Kristus během poslední večeře. Jeden z hlavních vstupů do katedrály je z náměstí Plaça de la Reina, druhý z Plaça de la Seu. Vedle katedrály stojí gotická zvonice s barokními prvky el Micalet (Michálek). Pokud, jste trénovaní můžete na tuto zvonici vystoupat po 207 schodech. Odměnou Vám bude kouzelný pohled na Valencii. Dalším zajímavým místem pro obdivovatele historických budov je i kostel na náměstí Plaça de Santa Caterina. Kostel svaté Kateřiny pochází stejně jako katedrála ze 13. století. V 16. století byl zrekonstruován a ve století 18. získal svou současnou barokní podobu.

Součástí Starého města je i krásná čtvrť El Carmen.

Valencie nenabízí ale jen historické klenoty, ale také nejlepší díla moderní architektury. Těmito skvosty jsou hlavně budovy náležící Muzeu vědy a umění a Oceánografické akvárium Oceanografic Valencia. Jedná se o budovy ze skla, betonu a kovu tzv. Ciudad de las Artes y las Ciencias ( město umění a věd ) Santiaga Calatravy a Felixe Candely. Tento moderní komplex je inspirován přírodou a to například kostrou dinosaura nebo mořskou lasturou.

Komplex těchto moderních budov se nachází v systému parků, které se rozkládají v říčním korytě řeky Turia, která byla v roce 1957 odkloněna mimo město. Právě nově vybudovaný komplex parků a moderních budov, které se rozléhají v nejjižnějším cípu, způsobují kontrast mezi starou a novou Valencií. Délka parku je 10 kilometrů.

Co ve Valencii ochutnat

Ve Valencii 100% ochutnejte zdejší paellu. Valencie je totiž jejím rodištěm. Originál paella se skládá z králičího a kuřecího masa. Všechny ostatní druhy paelly jsou podle obyvatel Valencie jen další nové kombinace, ale tu s králičím masem berou jako svůj symbol. Ve Valencii je několik dobrých restaurací na paellu, stačí si jen vybrat. Dobrou restauraci poznáte jednoduše: Bude v ní plno

Na svačinku nebo k vínu či Sangrii si dejte lahodné tapas.

 

Tipy jak po Valencii cestovat

Kolo - Po celé Valencii je něco přes 80 kilometrů různých tras pro cyklisty. Ve městě je mnoho půjčoven a cena se pohybuje mezi 8 až 15 euro na den.

Městská doprava - Pořídit si ve Valencii jízdenku na MHD pro turisty tzv. Valencia Tourist Card je celkem výhodné. Jízdenku si můžete koupit na 24, 48 a 72 hodin a jezdit po městě křížem krážem. K této Touris Card také získáte slevy na vstupy do některých muzeí, slevu na vyhlídkové jízdy a také slevu na půjčení kola.

Taxi - Taxíky mají ve Valencii bílou barvu a zelené světlo.

Letecky se do Valencii dostane např. se Smartwings. Cena zpáteční letenky se pohybuje mezi 5 až 6 tisíci.

Také doporučuji pořídit si na cesty nějakého tištěného průvodce a opravdu výhodné je pořídit si již zmíněnou turistickou kartu.

Proč byste měli navštívit Valencii? Jaké jsou její výhody a co je na ní sympatické?

1. Je to úžasné město a další krásné místo na světě

2. Valencie je moderní, ale přesto klidné město nabízející mnoho zajímavých zážitků

3. Možnost zkombinovat poznávání s odpočinkem u moře

4. Městská doprava je dostupná a moderní.

5. Skvělé Španělské jídlo

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 18. 11. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 21. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 12. 5. 2020

paráda

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 4. 2. 2020

nádhera

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 895
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.