Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 12. 7. 2016
Líbí se mi

Tři kubánská zastavení

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 12. 7. 2016
Líbí se mi
Tři kubánská zastavení

Tři kubánská zastavení

Kuba je barevná... nádherná, exotická, přátelská, prostě úchvatná ... Říká se, že na Kubě najdete vše co dělá člověka šťastným...A já o tom nepochybuji. Přečtěte si alespoň o třech krásných  místech, která se na tomto vyjímečném ostrově nachází.

 

Havana ( La Habana)

Kubánské hlavní město s nenapodobitelnou atmosférou sice postupně chátrá a stárne, ale i tak a možná právě proto si zachovává svou obrovskou oblibu u turistů i cestovatelů z celého světa. Některé budovy chátrají, jiné jsou zas nákladně opravovány a restaurovány. La Habana je tak jako celá Kuba plná kontrastů. Urbanistický rozklad je viditelný především na socialistických stavbách a budovách v americkém stylu. Pokud, ale zavítáte do staré části Havany ( Habana Vieja ), ukáže Vám toto město svou kouzelnou koloniální krásu. V roce 1982 byla tato část Havany zapsána na světový seznam UNESCO a na zrestaurování místních památek i domů padlo několik milionů dolarů. V kubánském hlavním městě je toho k vidění mnoho, určitě tedy nevynechejte již zmiňovanou Habana Vieja, dále zajděte alespoň nakouknout do baru El Floridita (oblíbené místo Ernesta Heminwaye) a dámám musím doporučit historickou parfumerii Perfuméria Habana na adrese Mercades No. 156, Habana - Vieja.                                                                                       

Trinidat 

Město na jihu Kuby, které si snad nejvíce z celého ostrova uchovalo svou krásu z koloniálního období. V Trinidatu se zastavil čas a zdejší architektura Vás vrátí do minulosti. Město bylo založeno roku 1514 a to z něj činí jedno z nejstarších  měst na ostrově. Město založil první guvernér Kuby španěl Diego Velázquez de Cuéllar (1465-1524). Městu i místním obyvatelům se nejlépe dařilo v 17. a 18. století kdy se zde obchodovalo se vším možným. Především, ale s cukrem, tábákem, ale také s otroky. Všechen blahobyt byl bohužel ukončen v průběhu 19 století, kdy byl obchod s cukrem přestěhován do Havany. Trinidat usnul... Díky zapsání na světový seznam UNESCO, byla alespoň zachována krása zdejších budov. O zachování  atmosféry, pohody a klidné energie se zas zasloužili místní usměvaví obyvatelé.    

Pinar del Río 

Pinar del Río je největší a také hlavní město stejnojmenné provincie ležící na západě Kuby. Třetinu této oblasti pokrývají lesy a zdejší pohoří Sierra del Rosario bylo v roce 1985 prohlášeno za biosférickou rezervaci. Nachází se zde 800 druhů rostlin a 30 z nich je endemických.  Tato oblast je známá a velmi oblíbená u milovníků pravých kubánských doutníků a zdejší tabák je považován za nejlepší na světě. Přímo ve městě Pinar del Río je možnost navštívit zdejší nejstarší tabákovou továrnu Fábrica de Tabacos Francisco Donatién z roku 1760, kde uvidíte zdejší zaměstnace tzv. tabaqueros při práci. Hotové doutníky jsou naskládány do krabiček z cedrového dřeva, které jsou vyložené hedvábným papírem. V areálu továrny je také muzeum. Za zmínění jistě stojí i  Viñales,  jak z toho důvodu, že je tady možné  koupit moc dobré doutníky přímo od místních obyvatel tak také proto, že se zde nachází krasové údolí, které je tvořeno tvz. Mogoty (výrazné izolované vrchy tvaru štíhlého kužele, homole nebo věže). Městečko Viñales patří k  nejpohostinnějším na celé Kubě.   

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 23. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 9. 5. 2020

zajímavé

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 3. 4. 2020

Odpovědět
benca
benca 13. 7. 2016

wau

Odpovědět
LucieZlín
LucieZlín 13. 7. 2016

Ách Kuba.. hned po Mexiku je to mé vysněné místo, kam se někdy podívat..

Odpovědět
Madame Chic
Madame Chic 13. 7. 2016

Doporučuji web http://www.i-love-cuba.webnode.cz Je to web, který jsem vytvořila pro mou kamarádku a má tam nádherné fotky jak z Kuby tak Mexika.

LucieZlín
LucieZlín 13. 7. 2016

Děkuju Ráda se podívám!

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 895
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.