Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kahomar
Kahomar
Vloženo 15. 1. 2020
Líbí se mi

Suhrovické rybníky

Kahomar
Kahomar
Vloženo 15. 1. 2020
Líbí se mi
Suhrovické rybníky

Suhrovické rybníky

Suhrovické rybníky jsou rybníční soustavou vybudovanou v letech 2013 – 2015 na říčce Kněžmostka na místě bývalého rybníka Šíďák. Rybniční soustava se skládá ze dvou velkých rybníků o rozloze vodní plochy 2,0 a 4,0 ha a tří menších tůní. Rybníky se nacházejí mezi vesnicemi Suhrovice a Drhleny na Mladoboleslavsku.

Jedná se o promyšlenou soustavu vodních ploch a toků různých charakterů, které dohromady tvoří jakýsi konglomerát ekonomicky návratného chovu ryb a kulturně-krajinného zázemí s výraznými rekreačními prvky praktického i estetického charakteru.

Rybník má lávkami propojené poloostrovy, lákajícími k nácviku rovnováhy, a jeden ostrov obydlený překvapivě králíky! Ti bydlí v domečku se vstupním norním tunelem, a kamarádí se s lyskami, které už vyvedly hojné potomstvo. Hráz této plochy je s protější stranou propojena širokánským brodem, přes nějž lze přeskákat po dřevěných špalcích k nemalé dřevořezbě vodní víly s květináčem s muškáty. Tyto romantizující estetické doplňky, podobně jako sochu Hastrmana u dalšího rybníka, může někdo vnímat jako kýčovité, nicméně je to věc vkusu a ničemu to neškodí.

Pokud jde o obojživelníky, ti mají hned vedle svůj vlastní rybníček - naopak silně zarostlý orobincem, haluchou, krásně kvetoucími kypreji atd., vybavený balvanovitou sutí a starými pařezy - prostě ráj všeho drobného zvířectva - žab už jsou zde snad stovky. Zde mohou také vodní ptáci vcelku bezpečně zahnízdit, na rozdíl od ploch s holými břehy.

Další rybníčky jsou nejspíše sádkami pro chov ryb, zajímavé je provzdušnění vodou, tryskající pravděpodobně samospádem z výše položené plochy. I tyto sádky jsou vybaveny kachními domky.

Podél rybníků vede žlutá turistická značka spojující Novou Ves u Branžeže s Kněžmostem.

Rybníky jsou využívány pro sportovní rybolov.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
xxkouckaxx
xxkouckaxx 4. 6. 2020

paráda

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 25. 3. 2020

krásné místo

Odpovědět
Petra - Energy places
Petra - Energy places 19. 1. 2020

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 16. 1. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 16. 1. 2020

Moc pěkné záběry.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 464
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.