Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kahomar
Kahomar
Vloženo 15. 1. 2020
Líbí se mi

Suhrovické rybníky

Kahomar
Kahomar
Vloženo 15. 1. 2020
Líbí se mi
Suhrovické rybníky

Suhrovické rybníky

Suhrovické rybníky jsou rybníční soustavou vybudovanou v letech 2013 – 2015 na říčce Kněžmostka na místě bývalého rybníka Šíďák. Rybniční soustava se skládá ze dvou velkých rybníků o rozloze vodní plochy 2,0 a 4,0 ha a tří menších tůní. Rybníky se nacházejí mezi vesnicemi Suhrovice a Drhleny na Mladoboleslavsku.

Jedná se o promyšlenou soustavu vodních ploch a toků různých charakterů, které dohromady tvoří jakýsi konglomerát ekonomicky návratného chovu ryb a kulturně-krajinného zázemí s výraznými rekreačními prvky praktického i estetického charakteru.

Rybník má lávkami propojené poloostrovy, lákajícími k nácviku rovnováhy, a jeden ostrov obydlený překvapivě králíky! Ti bydlí v domečku se vstupním norním tunelem, a kamarádí se s lyskami, které už vyvedly hojné potomstvo. Hráz této plochy je s protější stranou propojena širokánským brodem, přes nějž lze přeskákat po dřevěných špalcích k nemalé dřevořezbě vodní víly s květináčem s muškáty. Tyto romantizující estetické doplňky, podobně jako sochu Hastrmana u dalšího rybníka, může někdo vnímat jako kýčovité, nicméně je to věc vkusu a ničemu to neškodí.

Pokud jde o obojživelníky, ti mají hned vedle svůj vlastní rybníček - naopak silně zarostlý orobincem, haluchou, krásně kvetoucími kypreji atd., vybavený balvanovitou sutí a starými pařezy - prostě ráj všeho drobného zvířectva - žab už jsou zde snad stovky. Zde mohou také vodní ptáci vcelku bezpečně zahnízdit, na rozdíl od ploch s holými břehy.

Další rybníčky jsou nejspíše sádkami pro chov ryb, zajímavé je provzdušnění vodou, tryskající pravděpodobně samospádem z výše položené plochy. I tyto sádky jsou vybaveny kachními domky.

Podél rybníků vede žlutá turistická značka spojující Novou Ves u Branžeže s Kněžmostem.

Rybníky jsou využívány pro sportovní rybolov.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Petra - Energy places
Petra - Energy places 19. 1. 2020

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 16. 1. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 16. 1. 2020

Moc pěkné záběry.

Odpovědět
Atevy
Atevy 16. 1. 2020

pekne

Odpovědět
Tamara
Tamara 15. 1. 2020

Krásné fotky, musela jsem si to najít na mapě. Musí tam být krásně.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 1. 2020

je tam krásně, kilometr odtamtud máme chatu

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
87 325
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.