Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kahomar
Kahomar
Vloženo 23. 3. 2021
Líbí se mi

Sklárna Lindava

Kahomar
Kahomar
Vloženo 23. 3. 2021
Líbí se mi
Sklárna Lindava

Sklárna Lindava

Lindava, malá obec v českolipském okrese, jen pár kilometrů vzdálená od Cvikova či Nového Boru. Sklárna se nalézá přímo u silnice a nemůžete jí jen tak minout. Upoutá totiž již z dálky skleněnou palmou a dalšími skleněnými artefakty.

Sklárna Lindava je součástí skupiny Ajeto Group. Vedle tradičních výrobků ze skla nabízí svým návštěvníkům také řadu ojedinělých zážitků. V areálu sklárny je neobyčejná sklářská krčma, kde je možné nasát starobylou, ryzí sklářskou atmosféru.

Sklárnu Lindava lze navštívit individuálně, nebo je možné zúčastnit se organizované prohlídky s průvodcem. V rámci individuální prohlídky zájemci mají možnost shlédnout práci zdejších sklářů a podívat se do brusírny, kde je sklo tradiční ruční metodou zdobeno. Prohlídka nezahrnuje žádný odborný výklad a umožňuje v klidu jen sledovat, jak skleněná hmota ožívá a získává podobu předmětu, který člověka těší svou krásou. Protože není časově omezena, je možné práci sklářů a brusičů sledovat v klidu a beze spěchu a získat tak nezapomenutelný zážitek.

Při prohlídce s průvodcem se návštěvníci seznámí s historií i současností sklárny, obeznámí se sklářskou technologií a způsoby tradičního ručního zpracování skla a shlédnout náročnou výrobu skleněných předmětů. Kromě skelné huti zahrnuje návštěva prohlídku brusírny a formárny.

Za poplatek je možné na vlastní kůži zažít, jaké to je být sklářem. V rámci vskutku originálního programu „Vytvoř si sám“ návštěvníci mohou s pomocí sklářské píšťaly a za asistence sklářských mistrů pokusit se vytvořit svůj vlastní skleněný výrobek. Sklářští mistři zájemce obeznámí s potřebnou trochou teorie a zasvětí je do tajemství skleněných kouzel. Po absolvování tohoto programu účastníci obdrží Glejt sklářského tovaryše, který je spolu s výsledkem veškerého snažení pěkným suvenýrem. Tento program je vhodný pro všechny věkové kategorie. Jim všem sklárna Lindava umožní třeba splnit si svůj dávný sen.

Své zážitky poté můžete "vstřebat" u příjemného občerstvení ve stylové Sklářské krčmě Ajeto nacházející se přímo v areálu sklárny. Jako vzpomínku na nevšední zážitky si zde určitě vyberete i skleněný suvenýr od sklářů z Ajeta. Při hezkém počasí si můžete taktéž posedět na nedaleké odpočinkové louce, kde je umístěno i dětské hřiště a můžete pozorovat i život na malém jezírku uprostřed zeleně. Atmosféru místa pak dokreslí další skleněné výrobky, rozmístěné po celé venkovní ploše areálu.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
kosanka
kosanka 9. 4. 2021

Hezké

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena

Další zajímavost....

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 4. 2021

okolo jsme jeli, prima a díky za sdílení

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 9. 4. 2021

je to pěkné místo na zastavení, obzvlášť přes léto, kdy se dá posedět na zahradě

lemur
lemur 9. 4. 2021

Pěkné.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 248
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.