Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Martina Vaňková
Vloženo 30. 11. 2020
Líbí se mi

Sen o Bretani aneb vzít, či nevzít?

avatar
Martina Vaňková
Vloženo 30. 11. 2020
Líbí se mi
Sen o Bretani aneb vzít, či nevzít?

Sen o Bretani aneb vzít, či nevzít?

Zítra odlétám na prodloužený víkend se svou sestrou do Bretaně a už teď mám nervy z toho, jak to všechno dopadne.

Ne, že bych necestovala se sestrou ráda, spíše naopak. Tyhle holčičí výlety si fakt užívám, je to přece jenom něco jiného, než cestovat s manželem. Už jsme spolu byly v Benátkách, v Římě (dokonce už dvakrát), v Paříži a teď poletíme do Nantes, protože u mé sestry neplatí: vidět Neapol a zemřít, ona prostě musí vidět Mont Saint-Michel!

A já jí chci to její velké přání splnit, takže si půjčíme na letišti auto na čtyři dny a objedeme všechna místa v Bretani, která zvládneme.

No a teď se vracím k tomu podstatnému. Letenky jsem kupovala totálně nadšená z úžasné cenové nabídky už někdy v dubnu nebo květnu, venku bylo hezky a teplo, takže si člověk říká: stačí mi šortky, sukně, pár triček, šaty a plavky. Také jsem já holka bláhová chtěla ušetřit, takže jsem nekoupila zavazadlo navíc a teď už je mi to trapné, když jsme se domluvily, že nám každé zavazadlo do kabiny bude stačit. Že to prostě nějak dáme.

A teď tu sedím a přemýšlím, co si vlastně vzít s sebou, když máme každá limit 10 kg a to včetně kabelky!

To jsem musela být v pominutí smyslů, když jsem ty letenky kupovala. Já, která, když jede na prodloužený víkend, má s sebou obrovský kufr plný věcí na všechny možné i neočekáváné události a dopředu ví, že minimálně dvě třetiny věcí vůbec nepoužije. Ale co kdyby, že ano? A když jedu na dovolenou, sbalím pro jistotu polovinu celé domácnosti.

Co se týče kabelky, kterou nosím na běžné pochůzky, tedy spíše vaku, protože se do ní v pohodě vejde bochník chleba, tak tam mám snad zlatou cihlu. Odhaduji, že váží 5 kg, takže zákonitě dojde na dilema, co nutně potřebuji s sebou a co na tento výlet vzít nemohu.

Beru to jako výzvu!

Zatím jsem zvolila taktiku: co nejvíc oblečení na sebe, o to lehčí bude taška.

Co vím ale určitě, bez klasického trenčkotu, kašmírového svetru, bílé košile a červené rtěnky prostě do Francie jet nemohu.

 

P.S. Nový účes ala francouzké mikádo už ode dneška mám.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 751
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.