Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 21. 5. 2016
Líbí se mi

Řím - průvodce po nákupech

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 21. 5. 2016
Líbí se mi
Řím - průvodce po nákupech

Řím - průvodce po nákupech

 

Řím ... věčné město. Tento rok tj. 2016 míří do Říma tisíce poutníků, byla vyčištěna Fontána di Trevi, proběhla renovace Kolosea a Řím účinkuje i v nové bondovce Spectre. Řím je tento rok evropským městem numero uno.

Mimochodem vědeli jste, že na renovaci  Kolosea věnovala firma Tod's 25 milionů euro a renovaci Fontány di Trevi zase podpořila módní firma Fendi ?

Řím nabízí spoustu možností ke strávení příjemných chvil a k prožití mnoha krásných zážitků. V tomto zářivém měste na řece Tibeře jistě nesmíte minout místní světoznámé památky a místa kde psala historie. Řím, ale také vybízí i ke skvělým nákupům. Pojďme tedy na to ...

Luxusní nákupy

Krásné a luxusní butiky najdete na Via dei Condotti. Tato pěší zóna, která začíná u Španělských schodů a končí ulicí Via del Corso patří k nejfrekrentovanějším místům Říma už od Antických dob. V tomto luxusním italském ráji najdeme značky především Italské a některé značky světových tvůrců. Nakoupit zde můžete Italskou Pradu, Armani, Dolce & Gabbana, Valentino, ale také Dior, Max Maru, Hermes, Louis Vuitton a mnoho dalčích TOP značek. Na ulici Via del Corso už najdeme zboží za přijatelnější ceny. V Římě jsou obchody téměr všude a kromě těch, o kterých jsem se teď zmínila se můžete nákupům oddávat i na ulicích Via Appoa Nuova, Via Cola di Rienzo, Via Nazionale  a dalších místech.

Nákupní centra

Porta di Roma

Euroma2

Roma Est.

Suvenýry

Suvenýry můžete koupit doslova na každém kroku, nejvíce však samozřejmě u památek. Typickým suvenýrem z Říma jako i z jiných metropolí jsou různé šátky, trička, klíčenky, magnetky, růžence a mnoho dalších drobností.

Tržnice ( Mercato )

Trhy s potravinami jsou v Římě velice oblíbené, především z důvodu čerstvosti potravin a rozumných cen. Jsou zde jak menší trhy tak i velké tržnice. Nejznámějším trhem přímo v centru města je trh Campo de' Fiori ( Náměstí květin ). Tento trh funguje oficiálně od roku 1869. Původně na jeho místě byla jen louka. Tato část města patří do zátopové oblasi řeky Tibery a dlouho nebyla obydlena. Náměstí začalo být postupně osidlováno až v 15. století kdy zde byla postavena první budova, kostel svaté Brigity a postupně přibývaly další stavby.

Tržnice jsou otevřeny každý den kromě neděle od ranních hodin do 14 hodin.

Hojně navštěvované jsou i různé bleší trhy, nejoblíbenější je asi ten nedělní s názvem Porta Portenese ve čtrvti Trastevere. Trh je od půl sedmé ráno do dvou hodin odpoledne. Najdete všechno možné a zvykem je smlouvat o cenu. V půlce července se v této čtvrti koná každoroční folklorní festival a je to velká podívaná. Ve čtrti Trastevere je také mnoho kaváren, restaurací a bydlí zde převázně umělci a intelektuálové.

Kam na kávu či něco lahodnohého k jídlu

Káva je v Římě výborná téměř všude.  Na snídani si dejte lahodné cappuccino a během dne pak caffé což je silná káva v malém šálku. Dát si cappuccino po obědě je pro římany přestupek. Nejslavnější římskou kavárnou je Caffe Greco, která vznikla už roku 1760. Vynikající kávu najdete také v baru Camerino na Piazza Torre Argentina ( naproti byl zavražďen Julius Caesar ), v Tazza d´Oro v blízkosti Pantheonu a v Caffé Sant´Eustacchio kousek od senátu. Pokud si dáte kávu u baru, vyjde Vás to levněji něž když se posadíte ke stolečku. Spropitné je většinou účtováno automacky ve výši 1 až 2 eura je uvedeno na účtence. Když takovou účtenku i s naúčtovaným spropitným tzv. coperto  dostanete, tak číšník už od Vás žádné další očekávat nebude.

Skvělou a vyhlášenou pizzu se solí a olivovým olejem ochutnejte v pekárně Forno Roscioli.

V Římě je také několik úžasných zmrzlináren ( gelaterií ), ty nejlepší poznáte podle těch největších front. Cena zmrzliny je závislá od velikosti kelímku či kornoutku. Můžete si vybrat nejmenší porci piccolo, střední medio a obrovskou grande. Zmrzlinář se Vás také zeptá zda chcete kelímek copetta nebo kornoutek cono. Když se zmrzlinář bude prát zda chcete panna, tak se ptá jestli chcete na zmrzlinu i šlehačku. Za tu se většinou nic neplatí.

Vyhlášená je také restaurace Restaurace Sacro e Profano, Via dei Maroniti 29. Lidé si chválí velké porce, kvalitní jídlo a celkovou atmosféru. Pro turisty je zajímavé také to, že restaurace sídlí v budově bývalého kostela.

Co si z Říma přivést

Jestliže...

...rády šijete, zajděte do jedinečného království látek, kde nakupují nejvyhlášenější módní domy v Itálii. Jsou zde tisíce látek nejrůznějších barev, vzorů, textur, na ušití čehokoliv od spodního prádla přes svatební šaty, sportovní oblečení až po látky na potažení nábytku. Všechny látkové poklady se skrývají v chodbách historické budovy a jen se tam podívat je zážitek. Firma Fratelli Bassetti Tessuti sídlí na ulici Corso Vittorio Emanuele.

...rády jíte a vaříte tak z Říma si přivezte nějakou z místních laskomin. Ať už to bude vyhlášený sýr pecorino romano, italské sušenky obsahující nejrůznější přísady, lahodné víno nebo cokoliv jiného tak věřtě, že nákupem jídla v Římě nešlápnete vedle.

...milujete kabelky a boty tak je Řím pro Vás pravým rájem. Možností koupit si jakoukoliv koženou věc je zde nespočet.

Doporučení

Při přecházení silnice buďte v Římě opatrní. Římané svá auta neradi zastavují. O římském systému řízení aut mně zaujala tato věta: Římané zastavují svá auta jen ze dvou důvodů - jedním jsou jeptišky a druhým telefon od jejich matky Římané jsou naučeni běžně skákat do cesty a na zelenou chodí jen na přechodech kde je obrovský provoz.

Také pozor na kapsáře !!!

Pitná voda teče v celém Římě zdarma a nemusíte se bát napít z pítek, které jsou na každém kroku. Voda v Římě patří k nejkvalitnější v celé Itálii a do města ji přivádí důmyslné akvadukty z okolních kopců už od dob starých Římanů.

Na prohlídku města i nákupy zvolte pohodlnou obuv. Chodníky i cesty jsou kamené, hrbolaté a Vaše nožky zde lehce začnou bolet.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
xxkouckaxx
xxkouckaxx 7. 5. 2020

paráda

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 2. 2020

Odpovědět
avatar

Zdravím, plánujeme s manželem prodloužený víkend v Římě, ráda bych se poradila, co navštívit? Máme na to 4 dny, tak snad toho stihnem co nejvíce. Na http://jacestovatel.cz/media/kam-zajit-v-rime-a-co-videt-za-pamatky doporučují nejvíce navštívit Koloseum, Pantheon, Španělské schody, Fontánu 4 řek, Piazza Colonna, Fontána di Trevi, Andělský most a Forum Romanum. Co se líbilo nejvíce vám?

Odpovědět
lemur
lemur 3. 9. 2018

V Římě jsme byli asi 3x. Nádherné město plné památek.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 300
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.