Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 21. 5. 2016
Líbí se mi

Řím - průvodce po nákupech

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 21. 5. 2016
Líbí se mi
Řím - průvodce po nákupech

Řím - průvodce po nákupech

 

Řím ... věčné město. Tento rok tj. 2016 míří do Říma tisíce poutníků, byla vyčištěna Fontána di Trevi, proběhla renovace Kolosea a Řím účinkuje i v nové bondovce Spectre. Řím je tento rok evropským městem numero uno.

Mimochodem vědeli jste, že na renovaci  Kolosea věnovala firma Tod's 25 milionů euro a renovaci Fontány di Trevi zase podpořila módní firma Fendi ?

Řím nabízí spoustu možností ke strávení příjemných chvil a k prožití mnoha krásných zážitků. V tomto zářivém měste na řece Tibeře jistě nesmíte minout místní světoznámé památky a místa kde psala historie. Řím, ale také vybízí i ke skvělým nákupům. Pojďme tedy na to ...

Luxusní nákupy

Krásné a luxusní butiky najdete na Via dei Condotti. Tato pěší zóna, která začíná u Španělských schodů a končí ulicí Via del Corso patří k nejfrekrentovanějším místům Říma už od Antických dob. V tomto luxusním italském ráji najdeme značky především Italské a některé značky světových tvůrců. Nakoupit zde můžete Italskou Pradu, Armani, Dolce & Gabbana, Valentino, ale také Dior, Max Maru, Hermes, Louis Vuitton a mnoho dalčích TOP značek. Na ulici Via del Corso už najdeme zboží za přijatelnější ceny. V Římě jsou obchody téměr všude a kromě těch, o kterých jsem se teď zmínila se můžete nákupům oddávat i na ulicích Via Appoa Nuova, Via Cola di Rienzo, Via Nazionale  a dalších místech.

Nákupní centra

Porta di Roma

Euroma2

Roma Est.

Suvenýry

Suvenýry můžete koupit doslova na každém kroku, nejvíce však samozřejmě u památek. Typickým suvenýrem z Říma jako i z jiných metropolí jsou různé šátky, trička, klíčenky, magnetky, růžence a mnoho dalších drobností.

Tržnice ( Mercato )

Trhy s potravinami jsou v Římě velice oblíbené, především z důvodu čerstvosti potravin a rozumných cen. Jsou zde jak menší trhy tak i velké tržnice. Nejznámějším trhem přímo v centru města je trh Campo de' Fiori ( Náměstí květin ). Tento trh funguje oficiálně od roku 1869. Původně na jeho místě byla jen louka. Tato část města patří do zátopové oblasi řeky Tibery a dlouho nebyla obydlena. Náměstí začalo být postupně osidlováno až v 15. století kdy zde byla postavena první budova, kostel svaté Brigity a postupně přibývaly další stavby.

Tržnice jsou otevřeny každý den kromě neděle od ranních hodin do 14 hodin.

Hojně navštěvované jsou i různé bleší trhy, nejoblíbenější je asi ten nedělní s názvem Porta Portenese ve čtrvti Trastevere. Trh je od půl sedmé ráno do dvou hodin odpoledne. Najdete všechno možné a zvykem je smlouvat o cenu. V půlce července se v této čtvrti koná každoroční folklorní festival a je to velká podívaná. Ve čtrti Trastevere je také mnoho kaváren, restaurací a bydlí zde převázně umělci a intelektuálové.

Kam na kávu či něco lahodnohého k jídlu

Káva je v Římě výborná téměř všude.  Na snídani si dejte lahodné cappuccino a během dne pak caffé což je silná káva v malém šálku. Dát si cappuccino po obědě je pro římany přestupek. Nejslavnější římskou kavárnou je Caffe Greco, která vznikla už roku 1760. Vynikající kávu najdete také v baru Camerino na Piazza Torre Argentina ( naproti byl zavražďen Julius Caesar ), v Tazza d´Oro v blízkosti Pantheonu a v Caffé Sant´Eustacchio kousek od senátu. Pokud si dáte kávu u baru, vyjde Vás to levněji něž když se posadíte ke stolečku. Spropitné je většinou účtováno automacky ve výši 1 až 2 eura je uvedeno na účtence. Když takovou účtenku i s naúčtovaným spropitným tzv. coperto  dostanete, tak číšník už od Vás žádné další očekávat nebude.

Skvělou a vyhlášenou pizzu se solí a olivovým olejem ochutnejte v pekárně Forno Roscioli.

V Římě je také několik úžasných zmrzlináren ( gelaterií ), ty nejlepší poznáte podle těch největších front. Cena zmrzliny je závislá od velikosti kelímku či kornoutku. Můžete si vybrat nejmenší porci piccolo, střední medio a obrovskou grande. Zmrzlinář se Vás také zeptá zda chcete kelímek copetta nebo kornoutek cono. Když se zmrzlinář bude prát zda chcete panna, tak se ptá jestli chcete na zmrzlinu i šlehačku. Za tu se většinou nic neplatí.

Vyhlášená je také restaurace Restaurace Sacro e Profano, Via dei Maroniti 29. Lidé si chválí velké porce, kvalitní jídlo a celkovou atmosféru. Pro turisty je zajímavé také to, že restaurace sídlí v budově bývalého kostela.

Co si z Říma přivést

Jestliže...

...rády šijete, zajděte do jedinečného království látek, kde nakupují nejvyhlášenější módní domy v Itálii. Jsou zde tisíce látek nejrůznějších barev, vzorů, textur, na ušití čehokoliv od spodního prádla přes svatební šaty, sportovní oblečení až po látky na potažení nábytku. Všechny látkové poklady se skrývají v chodbách historické budovy a jen se tam podívat je zážitek. Firma Fratelli Bassetti Tessuti sídlí na ulici Corso Vittorio Emanuele.

...rády jíte a vaříte tak z Říma si přivezte nějakou z místních laskomin. Ať už to bude vyhlášený sýr pecorino romano, italské sušenky obsahující nejrůznější přísady, lahodné víno nebo cokoliv jiného tak věřtě, že nákupem jídla v Římě nešlápnete vedle.

...milujete kabelky a boty tak je Řím pro Vás pravým rájem. Možností koupit si jakoukoliv koženou věc je zde nespočet.

Doporučení

Při přecházení silnice buďte v Římě opatrní. Římané svá auta neradi zastavují. O římském systému řízení aut mně zaujala tato věta: Římané zastavují svá auta jen ze dvou důvodů - jedním jsou jeptišky a druhým telefon od jejich matky Římané jsou naučeni běžně skákat do cesty a na zelenou chodí jen na přechodech kde je obrovský provoz.

Také pozor na kapsáře !!!

Pitná voda teče v celém Římě zdarma a nemusíte se bát napít z pítek, které jsou na každém kroku. Voda v Římě patří k nejkvalitnější v celé Itálii a do města ji přivádí důmyslné akvadukty z okolních kopců už od dob starých Římanů.

Na prohlídku města i nákupy zvolte pohodlnou obuv. Chodníky i cesty jsou kamené, hrbolaté a Vaše nožky zde lehce začnou bolet.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 24. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 7. 5. 2020

paráda

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 2. 2020

Odpovědět
avatar

Zdravím, plánujeme s manželem prodloužený víkend v Římě, ráda bych se poradila, co navštívit? Máme na to 4 dny, tak snad toho stihnem co nejvíce. Na http://jacestovatel.cz/media/kam-zajit-v-rime-a-co-videt-za-pamatky doporučují nejvíce navštívit Koloseum, Pantheon, Španělské schody, Fontánu 4 řek, Piazza Colonna, Fontána di Trevi, Andělský most a Forum Romanum. Co se líbilo nejvíce vám?

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 769
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.