Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Anet O.
Anet O.
Vloženo 13. 10. 2016
Líbí se mi

Reykjavík..první dojmy

Anet O.
Anet O.
Vloženo 13. 10. 2016
Líbí se mi
Reykjavík..první dojmy

Reykjavík..první dojmy

Reykjavík ( kouřová zátoka ) byl založen v roce 874 vikinským osadníkem Ingólfem Arnarssonem.

Hlavní město, které se nachází na jihozápadním pobřeží Islandu je od letiště Keflavík vzdálené asi 50 km. Takže budete muset jet kousek autobusem ( nebo vypůjčeným autem ) než se dostanete do klidného ale i  zároveň rušného, tak trochu hipsterského ale hlavně nezapomenutelného Reykjavíku. A já si tohle město hned zamilovala, pro tu svojí bezprostřednost. I když jsou tady klasické islandské domy zahalené do barevného plechu a vedle vidíte na vedlejším domě graffiti ( i Banksy zde zanechal své dílo ), vůbec to na vás nepůsobí kýčovitě nebo nevkusně. Ostatně kolik hlavních měst má na náměstí skate park? A v Reykjavíku to navíc vypadá přirozeně.

Nejvíc rušná ulice je Laugavegur, kde najdete spoustu obchůdků, kaváren a restaurací a hlavně informační centra. Na jednu úžasnou restauraci mám výborný tip a to jsme jí objevili úplnou náhodou. Nádherný interiér, moc milá obsluha ale hlavně nejluxusnější jídlo a velmi dobré ceny. Jmenuje se Messinn seafood restaurant a mě potěšilo, že i když je to seafood restaurace, tak mají v nabídce i vegan jídlo. A to jsem samozřejmě nemohla odolat a dala jsem si ho. A byla to teda opravdu dobrota.

 

Určitě nejznámější a nejvyšší ( 75 m ) stavbou v Reykjavíku je betonový kostel Hallgrímskirkja, jehož stavba začala v roce 1945 a byla dokončena v roce 1986. Zvenku kostel působí monumentálně a dominantně ale uvnitř je interiér jednoduchý a světlý. Před kostelem stojí socha Leifura Eiríkssona, Vikinga, který doplul do Ameriky dávno před Kolumbem.

 

Přístav v Reykjavíku je obklopen také obchůdky se suvenýry a přístavními restauracemi ale hlavní atrakcí je zde Whale watching – pozorování velryb ( nebo tedy pro mě to byla největší atrakce a hlavně zážitek ). Určitě je něco jiného, když si zaplatíte vstupenku do Delfinária a vidíte vycvičené delfíny a nebo když si zaplatíte pozorování velryb a delfínů ve volné přírodě – v moři. Když jsem poprvé uviděla velrybu, jak plave kousek od naší lodi, měla jsem slzy v očích a byla jsem z toho úplně na měkko. Je to nádherný a hlavně slovy nepopsatelný pocit. Pokud tedy budete na jakémkoliv místě na světe, kde můžete pozorovat zvířata ve volné přírodě, určitě to stojí za to.

Na pozorování jsme jeli s Reykjavik sailors. Byli to sympaťáci a jelikož rozjíždějí svůj business, tak loď nebyla vůbec plná lidí, jestli nás tam bylo cca 15 a to bylo fajn.

A v tomhle oblečku si budete připadat „super cool“ ale hlavně vám v něm bude na moři krásně teploučko 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 13. 5. 2020

krásné místo

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 4. 2. 2020

to je krása

Odpovědět
Anet O.
Anet O. 14. 10. 2016

můžu jen doporučit

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 048
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.