Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

redakce IH
redakce IH
Vloženo 12. 4. 2021
Líbí se mi

Přehled pravidel pro cestu na vaši dovolenou

redakce IH
redakce IH
Vloženo 12. 4. 2021
Líbí se mi
Přehled pravidel pro cestu na vaši dovolenou

Přehled pravidel pro cestu na vaši dovolenou

Pravidla pro cestování se rychle mění, a vyznat se v nich a najít správné informace může být složité, a tak přinášíme přehled pravidel pro vstup do oblíbených destinací, kam Češi aktuálně nejčastěji vyráží, ale i pro návrat zpět do země.

„Češi se navzdory pandemii, různým opatřením a často se měnícím pravidlům cestovat nebojí. Dokazuje to velký zájem během velikonočních svátků. Během nich, ale i v současných dnech čeští turisté nejčastěji vyrážejí do Egypta, populární jsou také Spojené arabské emiráty, což jsou každoročně oblíbené jarní destinace. Protože výběr destinací, které mají otevřené hranice a nevyžadují karanténu, stále zůstává omezený, zaznamenali jsme mimořádný nárůst u Kanárských ostrovů a Malediv,“ říká mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

K nejčastěji navštěvovaným destinacím se brzy přidá také Turecko, které tradičně patří mezi nejoblíbenější destinace Čechů během letní sezóny. Obvykle bývá v žebříčku třetí po Řecku a Egyptu.

Nejméně omezení turisty potká na cestě autem do Chorvatska a zpět. Nicméně při každé cestě je nutný test cestou tam i domů, některé země však vyžadují i další test po příletu a poté před odletem. Někdy stačí antigenní test, jindy je nutný PCR test a po návratu do Česka z některých destinací je nutná kromě testu ještě pětidenní karanténa. „Svoje opatření zavedly také aerolinky, proto se může stát, že například pro vstup do Dominikánské republiky sice není žádný test potřeba, ale pokud letíte se společností KLM, je nutné předložit negativní test před vstupem do letadla,“ upozorňuje Řezníčková.

Veškerá pravidla i výjimky dané aerolinkami najdete přehledně v tabulce:

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 13. 4. 2021

Užitečné.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 12. 4. 2021

Tak daleko se nechystáme, ale jako to bude s Chorvatskem, to bychom opravdu rádi věděli

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 4. 2021

super, jen abychom se už někam mohli podívat...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 248
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.