Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 8. 4. 2016
Líbí se mi

Prázdniny na Zakynthosu - místa, která doporučuji navštívit

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 8. 4. 2016
Líbí se mi
Prázdniny na Zakynthosu - místa, která doporučuji navštívit

Prázdniny na Zakynthosu - místa, která doporučuji navštívit

V první řadě musím říct, že je to opravdu moc krásný ostrov a hlavním důvodem k jeho návštěvě, byla má touha spatřit mořskou želvu.

Na tento ostrov se dostanete běžně z Prahy za 2hodiny a 30minut. Zvláštností letiště Zakynthos je, že jsou kvůli želvám zákazány noční odlety a přílety. Letadla tedy létají pouze přes den. Ubytováni jsme byli v části ostrova jménem Porto Koukla v hotelu Gloria Maris. Tento hotel je v klidném prostředí, přímo naproti želvího ostrova Marathonissi, má moc pěkný bazén, skvělou terasu s posezením s výhledem právě na želví ostrov a soukromou pláž.  Je na ní také plážový bar, kde si můžete dát nějaký salát, pizzu, grilované kuřecí maso nebo něco sladkého. Pláž s barem funguje tak, že když si něco objednáte, tak potom neplatíte lehátka. My však neplatily nikdy, někdy jsme si oběd daly, jindy zase ne. Jak jsem již napsala hotel Gloria Maris má krásné blízké okolí, ubytování a stravu však musím nazvat jako skromější. Čechovi odkojenému Chorvatskem či Balatonem však stačí Oblast Porto Koukla je opravdu velmi klidná. Kousek za hotelem je krásná řecká taverna, obchod se smíšeným zbožím a olivové háje.  Od centra hlavního města je vzdáleno pouze 20 minut jízdy autem. Turistické centrum Laganas je zase vzdáleno 20 minut chůzí. Na ostrově najdete spíše menší hotely a ubytování apartmánového typu. Luxusních rezorty zde typickým ubytováním nejsou. Strava typu All Inclusive je zde také spíše vyjímkou. 

Krásu ostrova Zakynthost objevíte jen v případě, že se vydáte na nějaký výlet. Pokud chcete ležet jen na lehátku, tak tento ostrov pro Vás nemohu doporučit.

 

O ostrově

Zakynthos je nejjižnější z velkých jonských ostrovů. Na severu sousedí s ostrovem Kefalonia. Celý ostrov je pěkně zelený, je zde úžasná příroda a pro svou krásu je nazýván jako květina východu. Zakynthos je nejslunnějším ostrovem nejen celé oblasti, ve které se nachází, ale i v celém Řecku. Zdejší klima je středomořské,  velmi teplé s horkými, suchými léty. Během zimy je zde hodně srážek což způsobuje že je tento ostrov úrodný a zelený.

Co musíte vidět :

1. Mořskou želvu CARETTA CARETTA - Karety jsou považované za ohrožený druh a jsou chráněné. Na Zakynthosu se vyskytují nejvíce v zátoce Laganas. V období líhně v platí řada opatření,od zákazu vstupu do některých lokalit přes omezení umělého osvětlení. Dospělá želva měří až jeden metr a váží neuvěřitelných 150 kilo. Na ostrově také pravděpodobně uvidíte kraby, mořské ježky, možná nějakou medúzu nebo hvězdice, ale i ohrožený druh tuleně středomořského. Vyjimečně můžete vidět delfíny.

2. MODROU JESKYNI (Blue Caves) - najdeme ji u vesnice Volimes na severním cípu ostrova. Voda zde má nádhernou tyrkysovou barvu. O čemž se můžete přesvědčit na mých fotografiích.

3. Pláž XIGIA - jsou zde sirné praveny. Pro toto místo je díky tomu typický sirný zápach, ale i úžasná barva moře, které je téměř bílé. Pláž Xigia se nachází na severovýchodním pobřeží Zakynthosu.

4. Pláž NAVAGIO - nejkrásnější a nejfotografovanější pláž celého ostrova. Přímo na pláž se dostanete pouze lodí. V roce 1980 zde ztroskotala pašerácká loď převážející cigarety a alkohol. Loď zde nechali a dnes je z ní zrezavělý vrak. Nad pláží je vyhlídka, na kterou se dostanete bez problémů po cestě.

5. Ostrov MARATHONISI - želví ostrov, na který se dostanete lodí z letoviska Agio Sostis nebo z Laganasu. Ostrov spadá do národního parku ochrany mořských želv Caretta-Caretta, které sem každoročně připlouvají klást svá vejce. Jistě zde uvidíte i hnízda, která kolem sebe mají vytvořenu ochranu, aby je nikdo neponičil.

Ostrov můžete klidně prozkoumat celý na vlastní pěst. Autem jste schopni jej objet za 1 den. Výlety na na pláže či do modré jeskyně doporučuji kupovat od místních, vyjde Vás to mnohem levněji než výlet od cestovní kanceláře. Na ostrov Marathonisi jsme jeli s místní firmou Manthos, která měla prodejní místo v Agios sostis. Výhodou bylo, že v této firmě pracoval čech a na výlet jsme jeli s ním, což bylo super.

Více na http://toptraveltips5.webnode.cz/prazdniny-na-zakynthosu/

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 25. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 6. 5. 2020

krásná místa

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 2. 2020

krása

Odpovědět
lemur
lemur 3. 9. 2018

Krásné místo.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 895
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.