Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

hudlenka
hudlenka
Vloženo 15. 5. 2016
Líbí se mi

Pozvánka do Západních Čech

hudlenka
hudlenka
Vloženo 15. 5. 2016
Líbí se mi
Pozvánka do Západních Čech

Pozvánka do Západních Čech

Miluji Českou zem a líbí se mi všude, kde - kdy právě jsem.

Je mi líto, že už nestihnu být tam, kde bych ještě být chtěla;

 život nestačí, aby byla shlédnuta celá !

 

   Tento citát jsem si právě vypůjčila od kamarádky, moc se mi líbí a hodí se k mému následujícímu blogu

 

   Chci Vás, milé čtenářky, pozvat do mého okolí, do místa, kde posledních 6 let svého života bydlím. Kde se mi líbí a přes to, kolik kouzelných míst Vám nabídnu k návštěvě vím, že jsem ještě všechno neviděla.

 

   Přímo u nás v T*  toho moc k vidění není. Hodně zchátralý hrad, postupně opravovaná budova Panského pivovaru, kde mají hnízdo naši čápi, a tak říkám, že jim město a památkáři dělají hezké bydlení. A nakonec naše nové náměstí, které se mi líbí, ale mnoho lidí je s ním nespokojené.

   Od nás vidíte na dva kopce, a to nejvyšší Třebouňský vrch (824 m.n.m.), kam vyrážíme každoročně 1. ledna na Novoroční výstup. A hned vedle se tyčí o něco nižší (780 m.n.m.) Prachometský kopec.

                          (pohled z Třebouňského vrchu na Branišov)

   Ale z naší pozice stačí rozmyslet se, na kterou stranu pojedete a už 12 km odsud začínají překrásné a kouzelné památky, lesy, přírodní útvary a další pozoruhodnosti.

 

   Směr na Karlovy Vary - Bečov nad Teplou – zde najdete hrad, zámek s neuvěřitelnou cenností - Relikviářem sv. Maura, Bečovskou botanickou zahradou, muzeem, kostelem sv. Jiří, atd.

  

                    (Státní zámek Bečov nad Teplou)

   Z Bečova se prudkým stoupáním směrem na Novou Ves můžete vydat do obce Prameny, kde najdete národní přírodní památku Tři křížky a kolem se rozprostírající upolínové louky. Nádhera, která bere dech. Všude v tomto okolí také vyvěrá plno minerálních pramenů (například známá Magnesia)

 

 

   Směrem na výpadovku Praha - Karlovy Vary musíte od nás dojet do Bochova. Malé městečko s pár obyvateli (asi 2 tis.) nabízí hned několik skvostů. Mezi ty nejhezčí patří hrad Hartenštejn, který je vidět snad ze všech stran, kudy přijíždíte do Bochova. Hrad se již dva roky opravuje a je nádherný. Z hradu je vidět schovaný mezi pěti lipami kostel sv. Jakuba, dále tu pak stojí Pomník obětem 1. světové války, a nakonec ještě na druhém vrchu, proti hradu Hartenštejn můžete navštívit Hladový vrch (Hungerberg).

                 (hrad Hartenštejn - Bochov)

Městu nechybí ani kostel - sv. Jana Nepomuckého. Na tak malé město si myslím, že je tu k vidění víc než dost.

 

   Vyrážíme na druhou stranu od Toužimi, kde můžete navštívit obec Štědrá, kde se postupně opravuje zámek stejného jména, pak Žlutice, které nabízejí opět mnoho historických památek. Následují zámky Chyše a Valeč, o kterých tu již bylo vícekrát napsáno. A rozhodně stojí za návštěvu.

 

   Směrem na Plzeň se dostaneme přes Nečtiny do Manětína, kde se skrývá pěkný zámek s velkou zámeckou zahradou, pávy a dobře se zde dá posedět v zámecké restauraci. Konají se zde nejen svatby (na zámecké zahradě), ale i různé hostiny a oslavy.

 

                   (zámek Manětín)

   I Nečtiny mají svá místa, která přitáhnou Vaši pozornost. Zřícenina hradu, zámek, hrad, areál kostela, kostel sv. Jakuba, náměstí a další památky.

 

   Vybírám další směr – na Teplou, kde najdete kromě mnoha místních památek i premonstrátský klášter Teplá. Místo, které byste v našem kraji rozhodně neměli vynechat. Z Teplé je to již jen kousek do Mariánských Lázní, také do Konstantinových, do Bezdružic atd.

 

   Zvu Vás velmi srdečně do našeho krásného kraje, plného hodnotných památek. A neměla bych při tom zapomenout na Skoky u Žlutic, kam od nás směřuje mnohokrát za rok plno poutníků. Skoky se poslední roky udržují  a opravují, pořádají se tam nejen brigádnické akce, ale hlavně také kulturní, kde vystupují známí čeští umělci a tím podporují opravu tohoto mystického místa.

  

                      (Skoky v roce 2011)

 

   Nezapomeňte navštívit místa v našem kraji a napsat nám potom o tom, jak se Vám tu líbilo.

 

   Hudlenka

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 21. 11. 2018

pěkná pozvánka do Západních Čech

Odpovědět
Tenderka
Tenderka 16. 5. 2016

krasne prostredie

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 16. 5. 2016

děkuji...máme tady opravdu hodně skvostů

lp
lp 15. 5. 2016

V Bečově je to moc pěkné, ale mně se moc líbí v Manětíně a Valči - je to takové klidné. Hlavně kostel ve Valči je nádherně opravený.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 16. 5. 2016

Určitě souhlasím....Bečov se množstvím návštěvníků skoro rovná velkoměstu, tal v Manětíně, na Chyši nebo ve Valči je klídek

gustawka
gustawka 15. 5. 2016

Super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 15. 5. 2016

díky

Amanda
Amanda 15. 5. 2016

Skoky taky, když se opravují

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 15. 5. 2016

Skoky opravují většinou jen dobrovolníci, my přidáváme sem tam nějakou stovku, chtělo by to významnějšího investora

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 008
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.