Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Tereza Špirochová
Vloženo 16. 2. 2020
Líbí se mi

Pohovor na 15 minut v Praze – a léto v Americe je v kapse!

avatar
Tereza Špirochová
Vloženo 16. 2. 2020
Líbí se mi
Pohovor na 15 minut v Praze – a léto v Americe je v kapse!

Pohovor na 15 minut v Praze – a léto v Americe je v kapse!

Chcete pomoci potomkovi s hledáním letní brigády? Šance bude už brzy – 14. března pořádá v Praze agentura Smaller Earth hned 2 veletrhy práce - job fair, kde se můžete potkat se zaměstnavateli, kteří budou nabízet desítky brigád v národních a zábavních parcích a v luxusních prázdninových rezortech v USA i Karibiku.

Pokud uvažujete, že prázdniny jsou ideálním období na brigádu v USA, určitě máte i řadu otázek. Jak vybrat toho nejlepšího zaměstnavatel? Jak se ujistit, že zvolená práce je přesně podle vašich představ? Není nic jednoduššího, než si s budoucím zaměstnavatelem popovídat osobně! A přesně to tyto veletrhy práce nabídnou.

Strach z pohovoru není na místě

Páťačka Eva se svěřuje se svými obavami před pohovorem se zaměstnavatelem: „Bojím se, že nebudu budoucímu zaměstnavateli rozumět a budu se ho muset ptát, co říkal. Nebo že se mi stane nějaký trapas!“ Dominika, která už má setkání za sebou, ji uklidňuje a popisuje: „Pohovor probíhal tak, že jsem prostě přišla k zaměstnavateli, podali jsme si ruce a podíval se na můj profil, který jsem vyplnila informacemi o mě a mých pracovních zkušenostech. Byla jsem připravená, že začnu povídat já, ale pán, se kterým jsem pohovor měla, byl tak skvělý, že mi dával otázky sám. Hodně mi tím pomohl. Já už jsem pak jen odpovídala na položené otázky o mých pracovních zkušenostech, volnočasových aktivitách, kde studuji, proč jsem si vybrala právě jeho kemp a co o něm vím. Potom mi vysvětlil, čeho by se týkala moje pracovní pozice, kdy bych měla přiletět, a vysvětlil mi všechny potřebné informace, které bych měla vědět před odletem.“  

Spokojený brigádník i zaměstnavatel

Může se stát, že by pohovor se zaměstnavatelem neklapl? Může, ale pokud zjistíte, že vaše představy o brigádě se liší od toho, co první vybraný potenciální zaměstnavatel nabízí, jednoduše si na job fairu popovídáte hned s dalším zaměstnavatelem vedle. Podobně se to stalo Patrikovi:  „Svůj online profil, který fungoval jako životopis, jsem měl vyplněný a jediné, co zbývalo, byl pohovor s americkým zaměstnavatelem. Můj první pokus se ale nepodařil. Křesťanský kemp v Arkansasu si mě bohužel nevybral. O týden později jsem už ale seděl face2face se zaměstnavatelem z Minnesoty, který byl velmi příjemný a samozřejmě jsem v té době nevěděl, že se z něj později stane můj velmi dobrý přítel. V agentuře moc dobře věděli, co dělají, když mi napodruhé domluvili pohovor právě s tímto zaměstnavatelem.“ Přesně tak, cílem agentury jsou totiž co nejspokojenější brigádníci a zaměstnavatelé, a právě na job fairech se rychle zjistí, jak to bude vzájemně fungovat.

Příprava

Příprava je samozřejmě základem úspěchu. Je fajn zjistit si dopředu něco o kempech, parcích nebo rezortech, kam se chcete vydat. A první společné téma je na světě! Zaměstnavatel se také určitě poptá na studium, předchozí pracovní zkušenosti a koníčky. Pokud si člověk není jistý v angličtině, protože za získáním sebejistoty v cizím jazyku přece do světa teprve vyráží, doporučení zní - projděte si základní fráze a otázky, které na pohovoru čekají. Čekat můžete například následující fráze.

  • Can you tell me something about yourself?
  • What do you know about our camp/park/resort?
  • Why are you interested in working in our camp/park/resort?
  • What is your previous working experience?
  • How do you think your working day will look like?
  • What do you like doing in your spare time?

První krok je osobní profil

Od návštěvy job fairu vás dělí jen poslední věc – zaregistrovat se a vyplnit na webu nebo v aplikaci váš profil. U některých zaměstnavatelů to trvá 15 minut, u některých je třeba vyplnit více informací. Dominika popisuje, co to obnáší: „Než jsem vyrazila na job fair, vytvořila jsem si profil s osobními informacemi o sobě a o mém zdravotním stavu. Je potřeba do systému nahrát dokumenty jako je potvrzení čistého rejstříku trestů, zdravotní záznamy, reference od bývalých zaměstnavatelů, učitelů nebo trenérů. V neposlední řadě se vyplňuje také motivace, proč jet do Ameriky. Důležité byly také zkušenosti s pozicemi, na které jsem se hlásila. Je podstatné profil vyplnit poctivě, aby zaujal potenciálního zaměstnavatele a mohla jsem být správně umístěná. Profil má čtyři strany a je dobré v něm pořádně popsat svoji osobnost.“ Hned po vyplnění se ozve zástupce agentury a potvrdí registraci. Pak už jen stačí zahodit stres a zajít si popovídat na job fair.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
xxkouckaxx
xxkouckaxx 11. 6. 2020

paráda

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 20. 5. 2020

Odpovědět
Mišel
Mišel 17. 2. 2020

To zní skvěle, doporučím dále.

Odpovědět
lemur
lemur 17. 2. 2020

Super.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 169
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.