Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Arteppé
Arteppé
Vloženo 2. 10. 2016
Líbí se mi

Podzimní tip: Návštěva Dýňového světa na statku u Pipků

Arteppé
Arteppé
Vloženo 2. 10. 2016
Líbí se mi
Podzimní tip: Návštěva Dýňového světa na statku u Pipků

Podzimní tip: Návštěva Dýňového světa na statku u Pipků

Mezi jednu z mých podzimních radostí patří už několik let návštěva statku u Pipků v Nové Vsi u Leštiny. Jestli máte rádi dýně, vezměte děti a vyražte na podzimní výlet!

Pipkovi se specializují na pěstování všemožných druhů dýní – ať už těch, které se dají konzumovat i těch čistě okrasných. V prodejním prostoru uvnitř statku si můžete vybrat z nepřeberného množství dýní, patizonů či sladkých brambor.

Nádherná je prohlídka samotného prostranství na statku. Dýně jsou zde naaranžovány v obřích dekoracích – jako je například pyramida, bludiště, sloupy či kruhové obrazce. Prostor dotváří i nejrůznější prolézačky vytvořené z balíků slámy. Děti si můžou zaskotačit ve slámovém bazénu, pohrát si na pískovišti nebo si zahrát obří dámu s dýněmi místo figurek.

Na každém správném statku se to hemží zvířátky a i o ty při návštěvě Dýňového světa nepřijdete – můžete zde nakrmit kozy, ovečky, podívat se na telátko a prase.  My jsme měli letos štěstí vidět dvě malá kůzlátka.

Krásnou možností, jak zabavit děti, je dlabání dýní. K tomuto účelu slouží dlabárna – každý si vybere svoji dýni a vydlabe si ji podle své fantazie. Inspirovat se můžete na strašidelné půdě, kde jsou dýňová strašidýlka rozsvícená ve tmě.

 Až vám vyhládne můžete se občerstvit kávou, čajem, zakousnout něco dobrého z nedalekého pekařství či si pochutnat na dýňové polévce. Na statku je zřízeno zázemí, kde můžete posedět a občerstvit se. Posezení najdete i venku přímo vedle pískoviště, kde aspoň uvidíte na děti.

Pro mě samotnou je návštěva Dýňového světa vždy balzámem na duši. A věřím, že i vám přispěje ke krásnějšímu prožití podzimu.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 21. 6. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 21. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 12. 5. 2020

úžasné

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 4. 2. 2020

to je krása

Odpovědět
gustawka
gustawka 20. 2. 2018

Miluji dýně

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 351
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.