Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 17. 4. 2019
Líbí se mi

Notre Dame

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 17. 4. 2019
Líbí se mi
Notre Dame

Notre Dame

V Paříži vyhořela katedrála Notre Dame. Minimálně střecha a sanktusníková věž jsou zcela zničeny, těžce poškozeny jsou též obě hlavní věže a klenba katedrály, zasažen byl i interiér hlavní lodi. Nosné a obvodové zdi se zřejmě podařilo od nejhoršího uchránit.

Příčina požáru je neznámá. Úřady ještě před koncem požáru a před tím, než mohlo pořádně začít vyšetřování, předem vyloučily úmyslné založení – ovšem vzhledem k tomu, že tak učinily ve chvíli, kdy je prostě vyloučeno, aby  měly takové prohlášení něčím reálným podloženo, nelze brát toto stanovisko jako směrodatné, naopak se lze obávat, že bude bráno za podklad pro zpochybnění jakéhokoliv výsledku vyšetřování, které úmyslné založení nenalezne, neboť jasně dokládá zadání takovou příčinu vyloučit, patrně aby se zabránilo hrozícím nepokojům.

Každopádně jsou zde  dvě zásadní fakta, která mohou s požárem souviset:

  1. Katedrála v současné době procházela rozsáhlou rekonstrukcí, což mohlo požáru přispět dvěma způsoby: jednak při ní probíhá spousta činností, kde může nedbalost (ať už úmyslná či neúmyslná) snadno vést ke vzniku ničivého požáru, jednak značně komplikuje střežení a ochranu objektu a může tak velmi usnadnit cestu žhářům.

  2. Kostely v současné Francii čelí desítkám rozličných útoků (včetně žhářství) měsíčně a na sociálních sítích se objevily závěry francouzských muslimů, kteří zničení katedrály nepokrytě slavili. O oslavách v muslimském světě nemluvě

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
xxkouckaxx
xxkouckaxx 31. 5. 2020

paráda

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 1. 2020

To bylo špatné, a zrovna tam jel na pobyt kamarádky syn s přítelkyní....

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 10. 1. 2020

Odpovědět
Tamara
Tamara 17. 4. 2019

Je mi smutno a zároveň jsem šťastná, že jsem měla možnost Notre Dame mockrát navštívit. Miluji Francii, vše francouzské. A věřím v sílu francouzů, v jejich srdce, že dokáži i tuto "ránu" překonat, katedrálu znovu vystavět a všem ukázat, že je jen tak nic nezlomí. Držím jim palce a přeji hodně štěstí.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 941
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.