Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evionka
evionka
Vloženo 16. 9. 2017
Líbí se mi

Nevíte, kam s dětmi o víkendu? Navštivte Mělnické vinobraní.

evionka
evionka
Vloženo 16. 9. 2017
Líbí se mi
Nevíte, kam s dětmi o víkendu? Navštivte Mělnické vinobraní.

Nevíte, kam s dětmi o víkendu? Navštivte Mělnické vinobraní.

 

Navštivte kolébku vinařské tradice v Čechách a vychutnejte si atmosféru historického města na soutoku Labe a Vltavy.

Tento víkend se znovu otevřely brány města všem příchozím návštěvníkům a až do neděle nabízí pestrý program dobových i současných hudebních vystoupení, pouličních divadel, šermířských soubojů a akcí pro děti. To vše se odehrává na Náměstí Míru, kde je placený vstup a kde je v současné době velmi živo.

Tento rok jsme navštívili pouze Náměstí Karla IV., kde je vstup zdarma, co však není zdarma, je vstup na  pouťové atrakce. Těch je tam víc než dost a stojí za to, na ně jít. Jako první jsme navštívili známou a populární lochnesku. Minulý rok tam Kryštůfek vyhrál jízdu zdarma hodem míčem do koše, letos se mu to bohužel nepodařilo. Škoda.

Lochneska se nám vysmála.

 

 

O to víc mě potěšilo setkání s jednou nenápadnou paní, která se s námi projížděla na autodromu. Měla smutek v očích a tiše se usmívala, zatímco děti do sebe schválně naráželi. Když jsme pak vystoupili, paní si přesedla z autíčka z autodromu do svého invalidního vozíka a jela dál. Shodou okolností jsem jí pak ještě uviděla jednou u střelnice a to už byla obklopená papírovými růžem a plyšáky.

Živote dík za tyto nenápadné lekce, které mi umožňuji setkání s takovými lidmi, kteří se i přes nepřízeň osudu nevzdají svojí

Chuti do života.

 

 

Chuť do života mi málem vzal pobyt na pirátské lodi, kam jsem omylem vlezla s Kryštůfkem s tím, že to bude ohromná legrace. Nebyla. Na zadní straně přídě bylo velkými písmeny napsáno :..Za jízdy je zakázáno vystrkovat nohy ven. " Přemýšlela jsem o tom, jak to uskutečnit, protože jsme byli přimáčknuti velkým bradlem. Sice mě nejdřív uklidnil pohled na dvě malé holčičky, které seděly před námi, ale při rozpohybování lodi jsem měla chuť vystoupit. Další holčičky seděli u jednoho tatínka pod tím nápisem, který při pohledu na mě, jak se křečovitě držím bradla a tíše úpím, schválně zvedal ruce nahorou a křičel : ,,Uá, Uá. " Kryštůfek také zvedal ruce nahoru a křičel : ,,Uá, Uá", zatímco já jsem tiše umírala strachem.

Sláva, přežila jsem.

Myslím, že pro příště se budu radši držet obligátních labutí a ruského kola, kde se pro změnu zase bál Kryštof. Zase jsme  tam ale měli báječnou vyhlídku na celé o náměstí a pouťový mumraj.

Ale jaká by to byla pouť, kdyby vám tam nějaký kluk nevystřelil růži. Původně střílel do válečků se snahou získat spinner a podařilo se mu to až při druhé várce nábojů. Při pohledu na jeho snahu a moje mohutné povzbuzování jsem získala od paní ze střelnice bonus navíc 

červenou růži.

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 24. 1. 2020

tam jsme byli na vinobraní několikrát...

Odpovědět
Amanda
Amanda 16. 9. 2017

Mělnik je fajn

Odpovědět
sipeji
sipeji 16. 9. 2017

hezká akce, jen to počasí...u nás prší od rána....

Odpovědět
Tamara
Tamara 16. 9. 2017

Dnes je u nás taky vinobraní s krojovým průvodem přímo ve sklepích s cimbálkou, ale počasí nám nepřeje. Aspoň, že přestalo pršet. Snad máte lepší počasí.

Odpovědět
evionka
evionka 16. 9. 2017

proto jsme byli včera odpoledne

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 677
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.