Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Werie
Werie
Vloženo 9. 8. 2016
Líbí se mi

Naše cesta do Thajska - bez cestovky

Werie
Werie
Vloženo 9. 8. 2016
Líbí se mi
Naše cesta do Thajska - bez cestovky

Naše cesta do Thajska - bez cestovky

Plán dovolené je takový:
 
Z Plzně dojet do Prahy na letiště a odletět do Emirátů.V Dubaii strávit den a přeleťet do Bankoku.Z Bankoku místní linkou dojet až do Tratu,kde nás naloží na trajekt a odvezou do cíle naší dovolené a sice na ostrov Ko Chang!
 
Na Ko Changu najít pláž -White Send Beach a hotel Keree Elé,kde máme ubytování na 12 nocí.
 
Na zpáteční cestě si uděláme zastávku v Bankoku na jednu noc.Ubytujeme se v hotelu -Kriss Residence na Lat Krabat Roud-odkud nás následující den přepraví taxíkem na letiště v Bankoku.
Rozhodli jsme se,že nebudeme v Dubaii bookovat žádný hotel a přečkáme noc s krosnama na zádech ve víru velkoměsta,nebo na letišti
 
Odlet z Prahy je 2.2.2015
Návrat 18.2.2015
 
Dobrodřužství může začít
 
V 15:55 Odlétáme z Prahy do Dubaje.Přílet je 3.2. v 1:00 místního času..Let trval 6hodin a na místě jsme na hodinkách přidali 3hodiny.Společnost Emirates Airlines má velmi příjemný servis a letušky mají moc pěkné uniformy Zabavili jsme se filmama a posloucháním písniček a těšili se na dovolenou.
 Letadýlko Boeing 777-300 ER bylo opravdu překvapením.. velké,krásné.. Večer nám nad hlavou svítily "hvězdičky" v podobě svítících led teček.. vypadalo to moc krásně.
 
Noc od 1hodiny ráno cca do 5:30ti jsme strávili střídavě pospáváním na letištní sedačce a střídavě couráním po letišti..V půl 6. ráno jsme se rozhodli,že už si vezmeme taxíka a dopravíme se k mešitě Jumireah ,od které je to kousek na pláž.Vůbec jsme nemohli najít cestu k pláži.. když jsme byli v dlouhé,tmavé uličce na konci které místo cesty na pláž byla zase další zeď příšerně jsme se lekli motlitby,která začala znít z reproduktorů po celé Dubaji. Nevěděli jsme ale,že pláž je od října obehnaná plotem a uzavřená,tak jsme ji dost dlouho nemohli najít-dokud nám nějakej dělník neporadil,že když půjdeme ještě dva km podél zdi,dojdeme na část pláže,ktereá je už volně přístupná..Když jsme tam konečně dorazili,rozložili jsme si deku na písek a sedli si a čekali na východ sluníčka.Jelikož jsme přišli v 6:30 a písek byl vlhký a studený,začala nám být na navlhlé dece pořádná zima.. Sluníčko se na pláž podívalo až kolem osmé a tak jsme docela mrzli.Každopádně jsme byli už pořádně unavení a tak jsme se natáhli na deku a čekali až se prohřejeme.. Pospali jsme si asi do 10:30ti ,než nám začalo být pro změnu opravdu horko..Pak jsme se vydali zpět k hlavní silnici,směrem k nějakému obchodnímu centru-kde se Mili vyfotil s Ferrari a sehnali jsme taxíka a dopravili se na letiště.Zašli jsme si na oběd do Indické restaurace (na letišti). Pak jsme se odbavili a čekali na let do Bankoku.
 
Po přistání v Bankoku jsme si vystáli frontu,vyplnili nějaký formulář a pak po zkontrolování pasů jsme mohli pro zavazadla..Během toho čekání jsme se seznámili s mladým párem z Čech a domluvili se,že zajedeme společně kouknout na uličku Khao San Road a nějaké ty památky. Jelikož to bylo v noci,byli jsme rádi za společnost.Uložili jsme si krosny do úložny a vyrazili taxíkem do víru nočního Bankoku.Jelikož byly 2h ráno ulička už žila jen tak na půl..Všude byly pojízdné kuchyně,turisti,odpadky,místní omladina s drinkama v ruce..Projížděli tam Tuk Tuky a chtěli nás svézt..tomu jsme ale odolali Vládl tam trošku chaos a pro nás Evropany to byl opravdu nezvyk...rachot,bordel a směsi pachů jídel a odpadků..Ale i tak zážitek jako hrom.. Jelikož to byl náš první kontakt s Asií,byli jsme trošku v šoku i z lidí spících různě po zemi,jak v parčíkách,kolem památek,tak prostě na chodníku podél zdi královského paláce..Prošli jsme se až k paláci naproti kterému bylo ministerstvo obrany s výstavou děl před budovou. Bohužel jsme měli na tu procházku jen noc..Takže palác jsme viděli jen za zdí.Kolem půl páté jsme se rozloučili s naším českým doprovodem ,nasedli do taxíku a odjeli zase na letiště.
 
Po návratu na letiště musíme vyzvednout krosny z úložny,zjistit na informacích odkud nám jezdí autobus na Ko Chang a koupit lístky.. Naštěstí to nebylo tak těžké,zbylo jen čekání,než přijde někdo do toho stánku a prodá nám lístky Nakonec jsme to měli za pěknou cenu přímo z letiště a v ceně byl i trajekt a taxík k hotelu.. Koupili jsme teda zpáteční jízdenky a vydali se na šestihodinovou jízdu autobusem. Naštěstí jsme většinu cesty prospali,protože jsme byli po těch dvou dnech na cestě už vyřízení.
 
Po příjezdu a ubytování se na sebe hážeme plavky a jdeme poznávat krásy ostrova Ko -Chang..Projdeme se víc,než jsme čekali,ale vůbec nám to nevadí Pláž je nádherná,dlouhá se světlým pískem.Pláž lemují plážové bary a chatky a celé to na nás působí moc příjemným dojmem.Obzvlášť džunglí porostlé kopce podél celého pobřeží působí dost exoticky Jsme nadšení Je teploučko a překvapivě brzo zapadá slunce... po západu slunce ochutnáme místní kuchyni a mizíme se konečně vyspat na hotel

 Přikládám fotky z ráje  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 18. 11. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 10. 5. 2020

super

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 5. 2. 2020

krásné fotky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 311
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.