Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Olga Bušková
Olga Bušková
Vloženo 10. 7. 2016
Líbí se mi

Narozeninové road movie

Olga Bušková
Olga Bušková
Vloženo 10. 7. 2016
Líbí se mi
Narozeninové road movie

Narozeninové road movie

Vydaly se na cestu tři ženy na pět dní jedním autem a celkem ujely 666 km.

Účastnice zájezdu:

První žena - Oslavenkyně

Tato žena se jmenuje Milena. Milena má ráda wellnes, lázně a „kinďas“. Což je stav, kdy sedíte u sklenky vína nebo jiného lahodného             moku a pozorujete lidi a cvrkot okolí. „Kinďas“ je možné aplikovat i bez nápoje, pokud není v blízkosti restaurace k tomu vhodná.

Milena často po dobu pobytu říkala větu: "Holky, ale tohle už platím já!"

 

Druhá žena/starší dcera – Plánovačka

Tato žena se jmenuje Kamila. Kamila má ráda, když jsou věci naplánované, mají řád a systém. A tak naplánovala dopředu celý vylet             do nejmenších podrobností. Skvělý itinerář, kde bylo zaznamenáno kam se podívat, kde zastavit, co prozkoumat a rezervované           vstupenky na akce.

Kamila je labužnice malé černé silné kávy podávaném v malém šalku bez mléka a zásadně neodpočívá.  

 

Třetí žena/mladší dcera – Řidička

Tato žena se jmenuje Olga. Olga ráda řídí auto a někdy ví přesně, co má kdo dělat, i když ty lidi to sami netuší. Olga má ráda věci neplánované a raduje se, že nebude muset nic organizovat, protože vše už zorganizovala skvěle druhá žena.

Olga se těší, že bude moci v autě zpívat. Olga zpívá falešně a většinou je okřikována syny, aby nezpívala, protože je to hrozné a nedá se to poslouchat. Ale na tomto výletu ví, že zpívat může. Nahlas a falešně. Užije si to!

Olga měla nejmenší zavazadlo, ale zato tři kusy.

 

„Ale holky, vy jste se asi spletly, já mám sedmdesátku až za rok!“ řekla žena Oslavenkyně.

 

Rozhodly se dvě ženy /Plánovačka a Řidička/, že letošní narozeniny ženy Oslavenkyně připraví jiné. Zážítkové a požitkové! Čekat na kulatiny je zbytečné. Slavit se má každý den.  O to víc, když narozeniny 69 jsou za dveřmi je důvod k oslavě.  Plná nádrž benzínu natankována a výlet mohl začít.

 Vyjely na cestu tři ženy: Milena, Kamila a Olga.

 

  • PRVNÍ ZASTÁVKOU BYLA BRANNÁ -  Malá obec, která je nazývána branou Jeseníků. Krásné místo na kopci s hezkým kostelem a úžasným wellnes hotelem. Začaly jsme se hýčkat: masážemi, saunovým světem a koktejlem.

 

   

Zajímavost tohoto místa: Ten vrchní je nějaký divný....ale kozel to není!

V místní restauraci měli takový zvláštní zvyk: Objednej si nápoj a my ti účtujeme dvounásobnou útratu!  Tato kratochvíle je účtována hostu bez rozdílu věku a pohlaví. Většinou ji zažili všichni přítomní v sále. Nejdříve jsem si myslela, že se jedná o skrytou kameru, ale mělo to své výhody, pamatovat si, co jste si skutečně objednali a večer si odsouhlasit účtenku. Možná to byla také wellnes procedura – trénink udržení paměti vypitých sklenic. Ale při druhém, třetím pokusu už to ztrácelo kouzlo vtipu.

  • DRUHOU ZASTÁVKOU BYLI LÁZNĚ JESENÍK na kopci a v přírodě další wellnes království. Nejvíce jsme si užily Balneopark s mnoha nádržemi ledové vody na nohy a ruce. Labužniství pro plosky nohou, ale i celého zápěstí.

       

Zajímavost tohoto místa: Sluneční lázně = dřevěné plošiny na opalování mezi voňavou mateřídouškou. A tak jsme si poležely s mamkou mezi vonnou mateřídouškou, zatímco Kamča běhala a chodila všechny trasy, které předem naplánovala. 

   

  • TŘETÍ ZASTÁVKOU BYLY LOSINY. Místo proslavené výrobou ručního papíru, ale my jsme se jely naložit do termálních bazénů. Dobře jsme udělaly, že jsme přišly hned v 10 hodin. Mohly jsme si tak užít 3 hodiny v teplé vodě.

Zajímavost tohoto místa: Postůj před branou několik hodin a pak se můžeš vykoupat.

 Za pokladnou čekala dlouhá fronta lidí, která se nehýbala. Jednalo se o účastníky, kteří přišli později, protože areál zavřel své brány, když se kapacita  naplnila a lidé museli vyčkat, až budou vpuštěni. Ještě že jsme přišly včas!  Naložená v teplé vodě jsem několikrát pronesla nahlas: "Díky Kamčo, že v plánu bylo napsáno - wellnes termál v 10 hod."

  • ČTVRTOU ZASTÁVKOU byla návštěva nejlepšího horského kadeřníka a chození po síti. A Facebook to nebyl. Nejenom, že jsem měla nejkrásnější účes, ale ještě ve výšce 1116 m n. m. jsem překonala další level a prošla po síti v té největší výšce. Juchů!

Kadeřnický salon:             Stezka v oblacích Dolní Morava

Kadeřník:                           Horský vítr ve vlasech

 

 

A jak to celé dopadlo?

Užily jsme si dámskou narozeninovou jízdu na 120%. Už teď se těším za rok na kulatiny, kulaté zážitky a zakulacenou radost.

Myslím, že v hlavní roli bude věta: „Holky, co mě to zase kupujete!“

 

 

                    Zápisky sepsala třetí žena - Olga /řidička, co si užívala zpívat falešně nahlas a celou road movie/

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 23. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 9. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 3. 4. 2020

super

Odpovědět
avodamok
avodamok 13. 7. 2016

Odpovědět
benca
benca 11. 7. 2016

uzasne prostredie

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 288
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.