Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Cestomilka Jana
Cestomilka Jana
Vloženo 29. 10. 2015
Líbí se mi

Nákupy v Paříži aneb kde nakupují moderní ženy

Cestomilka Jana
Cestomilka Jana
Vloženo 29. 10. 2015
Líbí se mi
Nákupy v Paříži aneb kde nakupují moderní ženy

Nákupy v Paříži aneb kde nakupují moderní ženy

Stále více žen míří za nákupy právě do Paříže. A není se čemu divit. Paříž je mekkou módy a každý si zde najde obchod dle svého vkusu. Dávno také neplatí klišé, že musíte mít zlatou platební kartu. A to zejména v období slev! Pařížské obchody uspokojí svou nabídkou každého, od slavných celebrit až po maminku na mateřské dovolené. Přečtěte si nyní pár našich rad k nákupům v Paříži.


Za levnými nákupy do moderní čtvrti nebo k muzeu Louvre

Nejste-li hvězda stříbrného plátna nebo manželka majitele velké firmy, vydejte se za nákupy do ulice Rue du Rivoli. Jde o jednu z nejvýznamnějších obchodních ulic v Paříži, která lemuje slavné muzeum Louvre a Tuillerijské zahrady. Narazíte zde na řadu cenově dostupných obchodů a obchodních domů, jejichž nabídka šperků, módních doplňků a oblečení Vám zaručeně udělá radost. Jsou-li Vašim cílem suvenýry, pak je ulice Rivoli opět tím správným místem. V malých obchůdcích a u pouličních prodejců zaručeně vyberete vhodný dárek pro Vaše blízké. Dalším místem v Paříži vhodným k celodenním nákupům je nákupní centrum Les Quatre Temps v moderní čtvrti La Défense. Na ploše o 140 tis. metrech čtverečních najdete jak klasické celosvětové řetězce (HM, Zara, Promod, Adidas), tak obchody s pravou francouzskou módou. Ideální místo k nákupní mánii.

 

Foto ulice Rue du Rivoli

 

Luxusní butiky v nejdražších pařížských čtvrtích

Máte pořádně nabitou kreditní kartu? Chcete obohatit svůj šatník o opravdu unikátní kousek? Pak se nechte rozmazlovat profesionálními prodavači v nejluxusnějších buticích na bulváru Champs-Elysées. S módními kousky z butiku firmy Louis Vuitton, s hodinkami z kolekce Louis Pion a s vůní značky Cartier budete neodolatelná.

Máte-li ráda americký styl, určitě zavítejte do obchodu značky Abercrombie & Fitch opět na bulváru Champs-Elysées. Obléknou Vás zde za určitě přijatelnější cenu než v předešlých buticích a slušet Vám to bude neméně.

Za náhlednutí stojí vitríny butiků v ulici Saint-Honoré poblíž Elysejského paláce, kde sídlí prezident. Nejnovější modely značky Hermès, Salvatore Ferragamo nebo Lanvin Vás přinejmenším inspirují. K nákupu šperků můžeme vřele doporučit ulici Rue de la Paix vedoucí od Opery Garnier na náměstí Vendôme. Zde mají své prodejny Cartier, Boucheron a další luxusní šperkařské značky.

 

Foto výloha obchodu Louis Pion

 

Luxusní obchodní domy s bohatou historií

Samostatnou kapitolou pařížských nákupů jsou velké obchodní domy Galerie Laffayete, Le Printemps nebo nejstarší obchodní dům v Paříži Le Bon Marché na jižním břehu řeky Seiny, opředené bohatou historií. Pod jednou střechou naleznete veškeré druhy zboží, od krásných kabelek a hodinek až ke spodnímu prádlu. Je však třeba počítat s většími výdaji nebo vyrazit na nákupy v období letních či zimních slev. Obchodní dům Le Printemps nevynechtejte, ani pokud Gucci, Dior nebo Lacoste nejsou Váš styl. Překrásné secesní interiéry, malovaná skleněná kupole a nádherná vyhlídka ze střechy domu stojí za vidění. Pro tyto obchody se také často používá označení chrámy nakupování – víme proč!

 

Netradiční nákupy v Paříži – červený fiat nebo bleší trh?

Pokud chcete navštívit zcela netradiční obchod, zajděte si do Merci, merci. Tento typ obchodu věnuje svůj výtěžek na podporu ženám a dětem z Madagaskaru. Můžete zde zakoupit bytové doplňky, nábytek, psací potřeby a dárkové předměty, ale také drahé oblečení, které slavní módní návrháři jako Stella McCartney nebo Isabelle Marant vytvářejí bez marže speciálně pro Merci a které zde stojí o 30-40 % méně než v jejich vlastních buticích. Obchod disponuje kavárnou i restaurací, tudíž si můžete během nákupů odpočinout u šálku kávy a obdivovat netradiční interiér obchodu se symbolem červeného fiatu.

Dalším zajímavým místem v Paříži jsou bleší trhy. Největší bleší trh na světě, Marché des Puces de Saint-Ouen v severní části města není sice vhodný k nákupům, ale za návštěvu určitě stojí. Je třeba počítat alespoň s půldnem, chcete-li si jej důkladně prohlédnout. Pozor! Otevřený je ale jen od soboty do pondělí.

 

Kdy je nejlepší čas vyrazit za nákupy do Paříže?

Zcela jednoznačně v období slev! Systém slev v Paříži je regulovaný státem, který přesně určuje kdy obchody mohou zahájit své výprodeje a na jak dlouhou dobu. Cena zboží v této době klesá o 50% - 70%. Za nás tedy doporučujeme třetí týden v lednu. 

Máte-li znalého průvodce, můžete se nechat zavést do vybraných obchodů v Paříži s permanentními slevami. Při troše štěstí si zde koupíte kabelku od Gucciho i za 15 EUR.

Tak tedy neváhejte a vyrazte do Paříže za nákupy. Určitě nebudete zklamáni.

Za tým Cestomilů, Alena

 

Zájezd do Paříže za nákupy s Cestomily

http://cestomilove.cz/cs/za-nakupy-do-parize-letecky-z-prahy

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

super

Odpovědět
4vladku
4vladku 9. 12. 2015

hmm, dobrý tip...

Odpovědět
Věra3
Věra3 8. 12. 2015

Hned bych jela ale už tam není bezpečno to me docela desi

Odpovědět
adelaidefromprague
adelaidefromprague 8. 12. 2015

Zašla bych si na ten blešák....ale Gucci za 15 EUR by taky nebyl špatnej

Odpovědět
benca
benca 8. 12. 2015

to bz som sa dala nahovorit

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 849
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.