Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Anet O.
Anet O.
Vloženo 9. 11. 2016
Líbí se mi

Morava se psem

Anet O.
Anet O.
Vloženo 9. 11. 2016
Líbí se mi
Morava se psem

Morava se psem

V rozhovoru, který jsme poskytli pro stránky lesem se psem se dozvíte, kam s pejskem na Moravu za kulturou, ubytováním a výletem 

Dočtete se také, jak se k nám vůbec Baddy dostal a když budete číst pozorně, zjistíte co máme v plánu 

 

A můžete nás sledovat na FB stránce Baddy na tripu 

 

Hezké počtení přeji 

Morava

 

Anet a Filda jsou z Rokycan a od konce roku 2014 s nimi tvoří partu i Baddy.

Baddy toho má hodně za sebou a rozhodně to není nic pěkného. Je to zachráněnec a dá se říct, že unikl smrti jen o vlásek. K nám se dostal díky Denise Šebkové. Baddyho vytáhla ze strašného místa, kde se ho chystali sníst. Po “dočasce” vystřídal pár majitelů ale ten poslední ho měl rok a pak se rozhodl, že už ho nechce. Baddy by musel do útulku. Když jsme si celý jeho příběh přečetli u Denči na facebooku a viděli jsme ty jeho smutný oči, bylo to jasný - půjde k nám! Je s námi od 1. prosince 2014. To mu byly údajně tři roky, nám se zdá být ale trochu starší. Každopádně jsme moc rádi, že už je s námi a my už ho nikomu nedáme 

 

Odkud jste a jak daleko jste to měli na výlet (na Moravu)? Kdy jste se na vydali a proč zrovna tam?

Bydlíme v Rokycanech (necelých 20 km od Plzně) a na výlet do Dolních Dunajovic jsme to měli cca 320 km. Vyrazili jsme autem v období svatomartinských slavností. Sezóna už v tuhle dobu končí, takže je celkově všude méně turistů a ubytování seženete i na poslední chvíli. 

Měli jste dohodnuté nějaké ubytování? Jak se tam tvářili na pejska?

My jsme ubytování sháněli přes booking.com a musím říct, že jsme to vychytali úplně parádně. Vše bylo nově a vkusně zařízené a na místě najdete i obchod, kde se prodávají místní vína a sýry. Příjemná a vstřícná paní majitelka, která neměla žádný problém s pejskem. Za nás naprostá spokojenost a Ubytování Kroupa můžeme jen doporučit. 

 

V Dolních Dunajovicích jsme také měli objednanou ochutnávku vína vinařství Jarmila. Degustaci vedl přímo majitel vinařství pan Ing. Miroslav Kovács a s naším Baddym také neměl žádný problém. 

 

Takže Baddy byl s vámi na degustaci přímo ve sklípku?

Přesně tak, Baddy byl přímo na degustaci ve sklípku. A nebyl s tím vůbec žádný problém.

Ještě k tomu Mikulovu.. Byli jste i na zámku?

V Mikulově jsme na zámku nebyli (ještě jsme neobjevili zámek nebo hrad, kam by nás pustili dovnitř se psem) ale v zahradách jsme byli. V Mikulově jsme navštívili také dvě restaurace a to Sojka&spol. a Eat Art Gallery. 

Můžeš doporučit krom Mikulova ještě nějaký výlet. Ať už pěší túru nebo nějaké zajímavé místo.

Z výletů můžeme doporučit určitě Boubínský prales. Můžete podniknout příjemnou procházku z Kubovy hutě (jedno z nejvýše položených sídel v ČR a zdejší nádraží je nejvýše položené nádraží v Čechách) na rozhlednu Boubín. 

Na Šumavu jezdíme docela často a pokud tam chceme zůstat přes noc, využíváme penzion Ostružná. Tam mají pejsky taky rádi. A odtud můžete vyrazit třeba na Pancíř.

Dvakrát jsme také vyrazili z Karlštejna k vápencovému lomu Velká Amerika

Anet, Filda a Baddy se na jaře chystají na roadtrip po Evropě a určitě se tak vyplatí sledovat jejich facebook stránku Baddy na tripu!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Alena Otilová 27. 3. 2021

Na Moravě je to krásné . Také tam jezdíme s naším psem. Dá se tam s ním pěkně procházet . Naštěstí je dnes spousta kempů, do kterých psi můžou, takže ani ubytování není žádný problém. My navíc nikam nejedeme bez přepravky na psy, kterou jsem objednala z https://www.caskrmeni.cz/eshop/psi/prepravky-a-klece/ a tu má nejen na cestu v autě, ale pak i na spaní v kempu, abych měla jistotu, že mi v noci nikam neodejde .

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 4. 2. 2020

hezké

Odpovědět
Glady
Glady 10. 11. 2016

pěkné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 263
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.