Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Nefertiti001
Nefertiti001
Vloženo 11. 8. 2016
Líbí se mi

Moje vysněná Francie

Nefertiti001
Nefertiti001
Vloženo 11. 8. 2016
Líbí se mi
Moje vysněná Francie

Moje vysněná Francie

Bylo mi okolo 10 let a já seděla s rodinou v obýváku u televize a poprvé viděla film Četník ze Saint Tropez. Ihned jsem si tento film zamilovala a hlavně herce Louis de Funés. Doteď všechny díly o četnících zbožňuji a má láska k Francii rostla během let čím dál tím více.

Když jsem odmaturovala, tak jsem dlouhou dobu nemohla najít práci. Jelikož pocházím z Moravskoslezského kraje, tak mé možnosti bez jakékoliv praxe nebyly velké. Já se ale nevzdávala a uvažovala jsem jak změnit moji dosavadní situaci. Nakonec mě napadlo, že bych mohla vyzkoušet Au-pair program. Přeci jenom mé jazykové znalosti nebyly dobré, takže to byla nejlepší varianta. Bohužel jak jistě víte, tyto Au-pair programy nejsou zadarmo a jelikož já byla bez prostředků, tak jsem tuto možnost využití programu musela vyloučit. Přesto jsem se nevzdala a hledala jsem každý den v inzerátech, zda se nějaká ta možnost vycestovat nenajde. A našla!

Češka žijící v Paříži hledala ke svým dětem Au-pair, která by se o děti starala a učila je češtinu. Sen žít v Paříži se začínal stávat skutečností. S paní jsem se sešla v Praze na kávě a obě jsme z té druhé byly nadšené. Začla jsem si plánovat jak navštívím Museé d´Orsay, Champs-Élysées a samozřejmě Eiffelovu věž.

Bohužel v mém životě hraje hlavní roli Zákon schválnosti, který se projeví vždy, když něco začne vypadat slibně.

V té době probíhal rekvalifikační kurz v rámci Úřadu práce a já se ho účastnila. Bylo mi řečeno, že nesmím kurz ukončit předčasně. Nechápala jsem to, protože jsem si myslela že smyslem Úřadu práce je, aby jste si našli práci a ne, že Vám znemožní někam nastoupit. Snažila jsem se tuto situaci řešit, ale pracovníci úřadu mi stále říkali jasné NE! Mamince z Paříže jsem tedy řekla, že mě úřad nepustí a já přišla o můj sen.

Ale stále se nevzdávám a vím, že svůj sen si splním a do Paříže a dalších míst ve Francii jednou procestuju

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 10. 5. 2020

super

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 5. 2. 2020

hezké

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 13. 8. 2016

je užasná

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 488
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.