Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

k.eva
k.eva
Vloženo 7. 10. 2018
Líbí se mi

Minisvět, co vás uchvátí - park Boheminium.

k.eva
k.eva
Vloženo 7. 10. 2018
Líbí se mi
Minisvět, co vás uchvátí - park Boheminium.

Minisvět, co vás uchvátí - park Boheminium.

Na poznání tuzemských pamětihodností nemusíte objíždět celou republiku, ale stačí navštívit park Boheminium v Mariánských Lázních. Jedná se o čtvrtý největší park miniatur v Evropě a je opravdu kouzelný. Je unikátní svým jedinečným zasazením do přírody a širokou nabídkou do detailu propracovaných modelů českých památek.

Park se nachází na vrchu Krakonoš. Tam jsme jeli lanovkou a už samotné svezení byl pro nás příjemný zážitek. A navíc - jedná se o nejstarší kabinovou lanovku v Čechách (no, říkala jsem si, že je už taková potlučená, ale dovezla).

 

Tak to je on - Krakonoš. Nedaleko je hotel stejného jména a v tomto parku jsou sochy s pohádkovou tématikou. Dokonce je tam i Perníková chaloupka, ale bábu jsme neviděli.

Co jsme ale navštívili, tak park Boheminium do kterého je vstup právě z tohoto parku. Takže - nejdřív lanovka, pak procházka pohádkovým parkem a teprve potom vstup do parku Bohemia. Myslím, že jsem byla celkem dost nepříjemně překvapená výší vstupného, ale nakonec výsledek předčil očekávání.

Já je mám ráda, tyhle vláčky a tohle je zmenšenina železničhího muzea v Lužné u Rakovníka. Tato miniatura má interaktivní prvky a ty mašinky prostě jezdí. Dokonce i u makety vysílače Ještěd je funkční model lanovky na dálkové ovládání. A jak se říká, kdo si hraje, nezlobí.

 

Tak tato miniatura představuje kolonádu Křížového pramene v Mariánských lázních. Tento pavilón v antickém klasicistním stylu je nestarší dochovananou kolonádní stavbou Mariánských Lázní. Dokonce je zobrazen v erbu města.

A takových miniatur se zde nachází kolem 60. Je to nejenom pastva pro oči, ale také ideální místo pro praktické vzdělávání dětí. Kde jinde si klidně můžete prohlédnout detaily jednotlivých staveb ze vzdálenosti jednoho metru. To už určitě stojí za návštěvu!

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 2. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 28. 5. 2020

my byli nadšení

Odpovědět
k.eva
k.eva 28. 5. 2020

my také

sasidlo
sasidlo 25. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 28. 3. 2020

super

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 13. 1. 2020

kdysi jsme tam také byli a líbilo se nám, hlavně ta funkční lanovka na Ještěd byla super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 163
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.