Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evionka
evionka
Vloženo 7. 6. 2017
Líbí se mi

Mají vaše děti rádi romantiku a chtějí zažít dobrodužství? Navštivte zámek Děčín.

evionka
evionka
Vloženo 7. 6. 2017
Líbí se mi
Mají vaše děti rádi romantiku a chtějí zažít dobrodužství? Navštivte zámek Děčín.

Mají vaše děti rádi romantiku a chtějí zažít dobrodužství? Navštivte zámek Děčín.

 

Vysoko na skalním ostrohu nad soutokem řeky Labe nalezneme překrásný zámek Děčín. V roce 1128 zde byl vystaven přemyslovský královský hrad, který byl v 17. Století přestaven na zámek a přibližně o sto let později získal současnou barokní podobu.

Abychom potěšily svoje ratolesti, vydaly jsme se coby aktivní maminky vstříc k novému poznání naší české historie a jako cíl jsme zvolily právě tento hrad spojený s dětským zážitkovým programem. Zážitkový program jsme měly i my, protože jsme jako formu dopravy zvolily české dráhy a ještě před samotným vstupem na zámek jsme jim dovolily skotačit na dětském hřišti pod tradičním heslem : „ Kdo si hraje, nezlobí.“

Samotný program pro děti byl velice zajímavý a inspirativní. Odehrával se v běžné prohlídkové trase a prováděla nás samotná komtesa v krásných šatech. To ocenily zejména holčičky, páni kluci měli v hlavě samé indicie a starosti, jak vyřešit Tajemství, které je čekalo na konci prohlídky. To totiž nebylo jen tak. Původně tam totiž bydlely zámecké děti a ty po sobě zanechaly spoustu indicií a vzkazů, které měly naše děti vypátrat. Zde jsem ocenila zejména fakt, že to nebyla jen přednáška o historii, ale skutečně si mohly všemi smysly vyzkoušet, jak to vlastně tenkrát na tom zámku žilo.

A jaké vlastně bylo to Tajemství, které je čekalo na konci prohlídky?

To neprozradím. To by pak to Tajemství nebylo Tajemstvím.

Ale zcela jistě má svoje zvláštní kouzlo, protože i Frederyk Chopin zde zkomponoval svůj známý valčík As – dur, zvaný Děčínský.

Notně zdoláni prohlídkovou trasou a plni nových dojmů jsme se pak šli občerstvit do místní zámecké kavárny, ve které byla kromě příjemné obsluhy i výtečná palačinka. Jen se po ní zaprášilo – teda po té palačince.

Na samotný závěr se děti fotily v brnění černého rytíře, který stál před vstupem na zámek. Zřejmě to byl Zikmund z Vartenberka alias Černý rytíř, ale ten je zase spojen s projektem Otevřete 13. Komnatu. Ten jsme sice nestihli, ale podle pověstí byl Zikmund velice zlý a vypočítavý. V ukrutných dobách husitských válek dokázal obratně převlékat svůj plášť a díky tomu nashromáždil nevídané jmění. Ale kdo s čím zachází, tím také schází. Není divu, že také špatně skončil. A jak?

  Tak to se dozvíme, až tam příště pojedeme a absolvujeme i tento okruh.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 29. 1. 2020

tam je moc hezky

Odpovědět
sipeji
sipeji 8. 6. 2017

děkuji za tip

Odpovědět
evionka
evionka 8. 6. 2017

není zač

Glady
Glady 8. 6. 2017

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 644
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.