Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kahomar
Kahomar
Vloženo 13. 2. 2020
Líbí se mi

Lázně Mšené

Kahomar
Kahomar
Vloženo 13. 2. 2020
Líbí se mi
Lázně Mšené

Lázně Mšené

Toto místo jsme objevili před pár lety v podstatě náhodou, když se nám „připletlo“ do cesty. Původně nebylo v plánu se zde zastavovat, ale nakonec nám to nedalo a my si tyto malé lázně alespoň v rychlosti prohlédli.

Mšené-lázně je lázeňská obec v okrese Litoměřice. Leží v údolí Mšenského potoka zhruba 12 km jihozápadně od Roudnice nad Labem a 14 km severně od Slaného. První písemná zmínka o vsi pochází z roku 1262, kdy se jako její držitel připomíná Půta, řečený Petřík z Rýzmberka.

Lázně byly založeny v roce 1796. Zabývají se především léčbou pohybového aparátu, nověji i nemoci nervů. Klasické léčebné postupy jsou založeny na slatinných zábalech a minerálních koupelích. Doplňuje je řada moderních a módních metod jako např. perličkové koupele, klasické masáže, kryoterapie apod. Od konce osmnáctého století se při nich využívala voda z cenomanských pískovců, která se čerpala třemi studnami. Slatina bohatá na ionty železa se získávala z ložisek u Zahájí a u Roudníčku, ale ve druhé polovině dvacátého století bylo její používání omezeno jen na podávání obkladů.

Středem lázní je lázeňský dům Dvorana, který slouží především ke stravovacím účelům. Jde o cennou secesní stavbu od architekta Jana Letzela z roku 1905. Léčebné procedury probíhají v domech Praděd, Říp-Balneo a Vítkov. K ubytování slouží i několik dalších domů, především Kyselka, Slovanka a Blaník. Součástí lázní je i lázeňský park s rybníkem a fontánou.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 14. 2. 2020

Hezké lázně

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 13. 2. 2020

jezké lázně, kde jsme ještě nebyli

Odpovědět
lemur
lemur 13. 2. 2020

Krásné malé lázně. Sem jezdila moje mamka. Jezdili jsme tam za ní na návštěvu.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 13. 2. 2020

jj, je to tam moc pěkné, hezky zasazené v přírodě

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 004
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.