Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Jana Beranová
Vloženo 10. 7. 2019
Líbí se mi

Lázně Bělohrad očima sunshineday

avatar
Jana Beranová
Vloženo 10. 7. 2019
Líbí se mi
Lázně Bělohrad očima sunshineday

Lázně Bělohrad očima sunshineday

Jsou destinace, které jsou tak zvaně „profláknuté“. A pak jsou místa méně známá, avšak neméně zajímavá. O jednom takovém momentálně píšu na svém osobním blogu. Je jím městečko Lázně Bělohrad, které proslulo především svými slatinnými lázněmi, ale určitě stojí za návštěvu i z mnoha dalších důvodů. Zde bych vám ho ráda představila z pohledu cestování s dětmi.

Koncem června se v místním lázeňském parku odehrává akce zvaná Strašidelná Bažantnice. Od odpoledních do večerních hodin cestou ke kostelíku Byšička potkáte spoustu pohádkových, ale i strašidelných bytostí. Na malé návštěvníky po nasbírání razítek ze všech stanovišť čeká drobná odměna.

Avšak není třeba cílit svou návštěvu pouze na tuto akci. Co rozhodně stojí za to, je procházka stezkou lemující rybník Pardoubek, místními zvaný Parďas. Stezka je plná dřevěných soch vodníků, čertů, vodních panen a různých živočichů. Na vybraných stanovištích jsou také informační cedule se zajímavými příběhy. Zároveň cestou narazíte na tři hřiště, takže děti mají o zábavu postaráno.

Pokud se vaše ratolest zrovna prokousává povinnou četbou, můžete ji vzít do památníku K.V. Raise, nebo na již zmiňovaná Byšička, která inspirovala Karla Jaromíra Erbena k napsání Svatební košile.

Lázně Bělohrad možná nepatří k nejvýznamnějším turistickým cílům. Rozhodně se však jedná o půvabné městečko, jehož návštěva pohladí po duši.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 10. 1. 2020

nebyli jsme

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 9. 1. 2020

byli jsme tam několikrát

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 13. 7. 2019

Krása

Odpovědět
lemur
lemur 11. 7. 2019

Pěkné fotky.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 118
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.