Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Králická pevnostní oblast

Pistalinda35
Pistalinda35
Vloženo 12. 9. 2019
Líbí se mi
Králická pevnostní oblast

Králická pevnostní oblast

Vojenské muzeum Králíky, o kterém jsem zde také psala, je součástí Králické pevnostní oblasti. Králická pevnostní oblast je pásmem československého opevnění budovaného před druhou světovou válkou.

 

Během našeho výletu jsme navštívili pouze vojenské muzeum, pěchotní srub U cihelny a Dělostřeleckou tvrz Hůrka jsme bohužel viděli jen zvenčí.

Pěchotní srub u  Cihelny (http://www.cihelna.militaryclub.info/) se nachází jen pár minutek pěší cesty od vojenského muzea a  na ceduli hned u muzea bylo uvedeno, že je otevřen. Tak jsme vyrazili.

Sotva , co jsme se u něho objevili, tak šel kolem nás do srubu pán a upozornil nás, že musí odjet a že to jsou tedy technické důvody, proč nebude srub otevřen a prohlídka umožněna. Přitom i na internetových stránkách je uvedeno, že srub lze navštívit v měsících duben–říjen každý den od   9.00 do 17.30 hodin kromě pondělí No nic. Rozhodli jsme se tedy, že vyrazíme do Dělostřelecké tvrze Hůrka.

Provozní doba (garantované vstupy) dělostřelecké tvrze Hůrka je v měsících září - říjen 2019 - denně kromě pondělí - v 11, 13 a 15 hodin. My jsme tam samozřejmě přijeli ve 13,10 h. Pan pokladní nám řekl, že skupina už na prohlídku odešla a že se k nim můžeme přidat, ale nejsme moc oblečení.
Protože jsme o prohlídce nic nevěděli, jak dlouho trvá, atd., tak jsme raději přidání odmítli.

Individuálně - bez průvodce - se prý do prostor nemůže a on se z pokladny vzdálit také nemůže. Jeho slova vzaly za své, když přijely dva autobusy plné mládeže (různých národností - nehovořících česky), kteří zde ani prohlídku zamluvenou neměli. Chvilku trvalo vyjednávání a nakonec se pan pokladní ujal činnosti průvodce, s námi se rozloučil (že máme vyjet autem a uzamkne areál) a vyrazil s mládeží  na prohlídku.

Tím končila naše návštěva Králické pevnostní oblasti v roce 2019 a pokud se nám ještě poštěstí do Jeseníků jet, tak návštěvu těchto tvrzí a srubů zorganizujeme lépe -  na přesný čas a v teplém oblečeni.

 

https://nasetipynavylety.blogspot.com/2019/09/kralicka-pevnostni-oblast.html

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

krásné

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 9. 1. 2020

jistě zajímavá oblast

Odpovědět
lemur
lemur 13. 9. 2019

Zajímavé místo.

Odpovědět
Jasper
Jasper 12. 9. 2019

Byli jsme tam a můžu jen doporučit

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 9. 2019

zajímavá pozvánka

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 093
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.