Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kouzlo vánoční Paříže, aneb za nejkrásnější vánoční výzdobou

Cestomilka Jana
Cestomilka Jana
Vloženo 18. 11. 2016
Líbí se mi
Kouzlo vánoční Paříže, aneb za nejkrásnější vánoční výzdobou

Kouzlo vánoční Paříže, aneb za nejkrásnější vánoční výzdobou

Stále ještě nevíte, kam vyrazit za báječnou vánoční atmosférou? Vydejte se do Paříže! Město nad Seinou nabízí nespočet vánočních vesniček s gurmánskými koutky, bohatě nazdobené ulice a bulváry a řadu veřejných kluzišť. A na co jsou Pařížané obzvláště hrdí? Mají jednu z nejkrásnějších a nejoriginálnějších vánočních výzdob na světě.

O adventním čase vyroste v Paříži několik desítek vánočních vesniček. Největší z nich se nachází na volném prostranství v moderní čtvrti La Défense. Zajímavé je pozorovat kontrast mezi tradiční francouzskou vánoční vesničkou a moderní architekturou. Červený koberec vinoucí se mezi dřevěnými stánky pak dává místu nádech vznešenosti.

Nejnavštěvovanější vánoční vesničku v Paříži najdete na slavném bulváru Champs-Elysées. Nádherná světelná výzdoba umocňuje již tak příjemnou vánoční atmosféru. Dva kilomentry dlouhý bulvár se se západem slunce rozzáří všemi barvami a Vy si tak můžete domů odvézt nejen překrásné fotografie, ale i skvělý zážitek.

Zapomenout nesmíte ani na adventní trhy přímo u Eiffelovy věže. V rozlehlém parku pod palácem Trocadero se můžete zahřívat svařeným vínem a přitom obdivovat velkolepou rozhlednu.

Menší a komornější vánoční trhy najdete na bulváru Saint Germain nebo u nádraží Gare de l’Est. Právě zde se nesou vánoční oslavy v duchu alsaského regionu a nechybí tedy ani alsaské speaciality a tradiční výrobky.

Během bloudění mezi stánky se zahřejte douškem výborného svařeného vína nebo jablečného džusu se skořicí. V každé vesničce najdete také gurmánský koutek. Určitě jej využijte. Máte tak totiž jedinečnou příležitost ochutnat některé z místních specialit. Pro Paříž jsou v čase vánočním typické žampiony ve smetanové omáčce nebo specialita tartiflette z brambor, sýru a slaniny. Vynikající je také raclette v bagetě. Pro opravdové gurmány jsou zde pak připraveny ústřice se šampaňským. Tradiční pečené kaštany se skvěle hodí k malému mlsání.

Děti se ve vánočních vesničkách zabaví u různých atrakcí či na kluzištích, kde si mohou zapůjčit brusle a užít si jízdy na ledu. Zamlsají si na jablcích v cukrové polevě nebo na "tatínkových vousech" (Barbe de Papa) naší cukrové vatě

Milovníci ledu si v Paříži mohou užít bruslení na největším kluzišti ve Francii o rozloze 2700 metrů2. Kluziště se nachází v úžasné budově Průmyslového Paláce (Grand Palais) pod překrásnou secesní kupolí. Nechybí ani ledové sochy, bary a další atrakce a dokonce i speciality z ledu. Kluziště funguje již od roku 2012, a protože má obrovský úspěch, opakuje se každý rok. Navíc si můžete užít bruslení i v noci pod nádherně nasvětlenou kupolí.

 

 Krásné blížící se Vánoce Vám přeji Cestomilové

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 13. 5. 2020

nádhera , zažila jsem osobně

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 3. 2. 2020

krásné fotky

Odpovědět
Clairest
Clairest 18. 11. 2017

To vypadá božsky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 230
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.