Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Cestomilka Jana
Cestomilka Jana
Vloženo 17. 12. 2015
Líbí se mi

Karneval na Azurovém pobřeží. Průvody, masky, sochy z citrusů

Cestomilka Jana
Cestomilka Jana
Vloženo 17. 12. 2015
Líbí se mi
Karneval na Azurovém pobřeží. Průvody, masky, sochy z citrusů

Karneval na Azurovém pobřeží. Průvody, masky, sochy z citrusů

Karnevalové průvody, sochy v nadživotních velikostech, vyzdobené alegorické vozy a záplava květin jsou velkým lákadlem pro děti i dospělé. Pokud tedy ještě nevíte kam na dovolenou v zimním období, pak se nechte zlákat krásou Azurového pobřeží.

Karneval v Nice je nevětší událostí zimní sezony na Azurovém pobřeží a zároveň jedním z největších karnevalů na světě. My už se na tuto událost připravujeme, neboť karnevalové veselí propukne za pár týdnů. Přesně 12. února vyrazí první rej masek do ulic a zábava potrvá až do konce měsíce.

Přestože se karneval odehrává v moderním duchu, jeho historie sahá až do 13. století, kdy je doložena první písemná zmínka. Tehdy vévoda z Anjou, hrabě z Provence vyhlásil dny veselí a slavnostně zahájil první karneval v Nice.

 

A jak vypadá karneval dnes? 

Dnes během karnevalu probíhá řada úžasných představení. Ve středu a v sobotu odpoledne se v ulicích města pořádá květinová bitva, která se koná na počest místních pěstitelů květin. Během bitvy rozhazují děvčata v kostýmech květiny do publika. Z každého vozu jich rozdají přibližně 80 až 100 tisíc. Tato akce je naprosto unikátní, neboť na žádném jiném karnevalu ve světě se s ničím podobným nesetkáte.

Sobotní večery ovládá nasvícený karnevalový průvod. Ozářené vozy projíždí náměstím Masséna a vyvolávají vlnu němého úžasu.

V neděli odpoledne prochází městem Velké karnevalové korzo. Průvod alegorických vozů doprovázený velkými karnevalovými figurami v nadživotních velikostech přiláká pokaždé tisíce lidí. Některé vozy dosahují délky až 16 metrů. V Nice dokonce existují specializované dílny, které se několik měsíců v roce věnují pouze jejich výrobě.

Karnevalové oslavy jsou doprovázeny řadou menších akcí. Na rok 2016 se na 28. února připravuje oslava soccy, místního typického pokrmu z cizrny. Máte-li odvahu, můžete se přidat ke karnevalovému běhu. Běžecké trasy budou připraveny pro všechny věkové kategorie. Děti určitě osloví promenáda obřích figur a na závěr celého karnevalu se bude konat koncert na náměstí Masséna, kde se odehrála většina všech karnevalových aktivit.


Festival citrusů v Mentonu a citrusové sochy 

Jen pár kilometrů od Nice se ve stejnou dobu koná další zajímavá akce, Festival citrusů v Mentonu. Městem projíždí alegorické vozy z citrusových plodů a k vidění jsou i obří sochy z citronů a pomerančů. A věřte nám, za vidění to určitě stojí! Menton je navíc velmi příjemné a poklidné městečko, kde si můžete odpočinout od bouřlivých oslav v Nice. 

Karnevalové veselí Azurového pobřeží je velmi milým vytržením ze středoevropské zimy. A pokud se obáváte vydat na jih Francie v zimě, pak vězte, že i Angličané, kteří Azurové pobřeží objevili jako ideální místo pro dovolenou a odpočinek sem jezdili pouze v zimě. Vydat se na pobřeží v létě bylo považováno za společensky nevhodné. 

ZÁJEZD NA KARNEVAL V NICE LETECKY: http://cestomilove.cz/cs/karneval-na-azurovem-pobrezi-a-festival-citrusu

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 4. 5. 2020

tak to je podívaná

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 2. 2020

Odpovědět
Niky83
Niky83 24. 12. 2015

jeeej hned by som sla

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 230
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.