Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 27. 6. 2017
Líbí se mi

Kam zajít v Brně? Tyto 3 místa rozhodně stojí za návštěvu

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 27. 6. 2017
Líbí se mi
Kam zajít v Brně? Tyto 3 místa rozhodně stojí za návštěvu

Kam zajít v Brně? Tyto 3 místa rozhodně stojí za návštěvu

Brno, naše druhé největší město, které v sobě ukrývá mnoho zajímavých míst a kulturních památek. Historické královské město láká turisty od nepaměti a můžeme být právem pyšní, že jej máme. A protože se blíží prázdniny, čas výletů a dovolených, můžete vyrazit s rodinou nebo přáteli třeba sem. A nuda tady rozhodně není. Připravila jsem si pro vás tři zajímavá místa, která rozhodně stojí za návštěvu.

Restaurace Sunset – výtečná kuchyně i překrásný výhled

My Češi jsme zkrátka gurmáni a milujeme dobré jídlo na příjemném místě, kde můžeme posedět a kochat se krásnou krajinou. Přesně to nabízí Sunset restaurace Brno , která se nachází v centru města. Tato nekuřácká restaurace disponuje venkovní terasou, jež se rozprostírá na střeše IBC centra. Návštěvníkům se nabízí jedinečný výhled na historické centrum města a celé panorama Brna.

Toto místo je často vyhledáváno zamilovanými páry, pořádají se zde svatební hostiny, oslavy narozenin či výročí. A hlavně zde budete mít skutečně jedinečný gurmánský zážitek. Doporučujeme zajít si sem po dlouhém a náročném dni, kdy zde při západu slunce grilují pokrmy z menu. Krásně si odpočinete a navíc se skvěle najíte. Užijte si léto na maximum. A grilování k tomu rozhodně patří. Sunset je vyhlášená restaurace v Brně.

Kostnice u sv. Jakuba – objevte unikátní prostory v Brně

Dobré jídlo a příjemné posezení je základ, nicméně léto přímo vybízí k návštěvám různých míst. Je to čas výletů a dovolených. Pokud hledáte zajímavé místo v Brně, které jste dosud neprobádali, můžete vyrazit s rodinou do Kostnice u sv. Jakuba. Kostnice se veřejnosti poprvé otevřela v roce 2012 a hned si získala mnoho příznivců.

Tyto podzemní prostory byly objeveny na počátku tohoto tisíciletí. Z antropologických objevů bylo zjištěno, že zde byli pochováni lidé, kteří ve středověku podlehli moru nebo choleře či padli ve válce. Na prohlídku můžete vyrazit kdykoliv během roku, avšak právě v letních měsících je zájem turistů největší. Proto je vhodné si udělat předem rezervaci.

Hrad Špilberk – významná dominanta Brna

Paříte mezi milovníky památek a přemýšlíte, na jaký hrad či zámek v Brně vyrazit? Tak my určitě doporučujeme Špilberk.  Původně byl postaven jako královských hrad ve 13. století. V roce 1645 byl přestavěn na barokní pevnost a později sloužil jako žalář a kasárna. Teprve v 60. letech minulého století byl prohlášen za národní kulturní památku. Na hradě sídlí Muzeum města Brna a návštěvníci si tak mohou prohlédnout řadu zajímavých výstav a expozic.

A co vás zde čeká a nemine? Až 10 stálých expozic, které jsou věnovány historii města Brna. Vyjma toho se můžete kochat nádherným výhledem z hradní věže a také si poslechnout zvonkohru, která se ozývá každou hodinu příjemnou hudbou. Zkrátka zažít pohodový den a dozvědět se mnoho zajímavostí z minulosti města Brna.  A pak samozřejmě můžete opět vyrazit do příjemné restaurace v Brně Sunset.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 16. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 17. 5. 2020

paráda

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 28. 1. 2020

v Brně je hezky

Odpovědět
lemur
lemur 30. 6. 2017

Užitečné tipy.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 421
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.