Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 27. 6. 2017
Líbí se mi

Kam zajít v Brně? Tyto 3 místa rozhodně stojí za návštěvu

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 27. 6. 2017
Líbí se mi
Kam zajít v Brně? Tyto 3 místa rozhodně stojí za návštěvu

Kam zajít v Brně? Tyto 3 místa rozhodně stojí za návštěvu

Brno, naše druhé největší město, které v sobě ukrývá mnoho zajímavých míst a kulturních památek. Historické královské město láká turisty od nepaměti a můžeme být právem pyšní, že jej máme. A protože se blíží prázdniny, čas výletů a dovolených, můžete vyrazit s rodinou nebo přáteli třeba sem. A nuda tady rozhodně není. Připravila jsem si pro vás tři zajímavá místa, která rozhodně stojí za návštěvu.

Restaurace Sunset – výtečná kuchyně i překrásný výhled

My Češi jsme zkrátka gurmáni a milujeme dobré jídlo na příjemném místě, kde můžeme posedět a kochat se krásnou krajinou. Přesně to nabízí Sunset restaurace Brno , která se nachází v centru města. Tato nekuřácká restaurace disponuje venkovní terasou, jež se rozprostírá na střeše IBC centra. Návštěvníkům se nabízí jedinečný výhled na historické centrum města a celé panorama Brna.

Toto místo je často vyhledáváno zamilovanými páry, pořádají se zde svatební hostiny, oslavy narozenin či výročí. A hlavně zde budete mít skutečně jedinečný gurmánský zážitek. Doporučujeme zajít si sem po dlouhém a náročném dni, kdy zde při západu slunce grilují pokrmy z menu. Krásně si odpočinete a navíc se skvěle najíte. Užijte si léto na maximum. A grilování k tomu rozhodně patří. Sunset je vyhlášená restaurace v Brně.

Kostnice u sv. Jakuba – objevte unikátní prostory v Brně

Dobré jídlo a příjemné posezení je základ, nicméně léto přímo vybízí k návštěvám různých míst. Je to čas výletů a dovolených. Pokud hledáte zajímavé místo v Brně, které jste dosud neprobádali, můžete vyrazit s rodinou do Kostnice u sv. Jakuba. Kostnice se veřejnosti poprvé otevřela v roce 2012 a hned si získala mnoho příznivců.

Tyto podzemní prostory byly objeveny na počátku tohoto tisíciletí. Z antropologických objevů bylo zjištěno, že zde byli pochováni lidé, kteří ve středověku podlehli moru nebo choleře či padli ve válce. Na prohlídku můžete vyrazit kdykoliv během roku, avšak právě v letních měsících je zájem turistů největší. Proto je vhodné si udělat předem rezervaci.

Hrad Špilberk – významná dominanta Brna

Paříte mezi milovníky památek a přemýšlíte, na jaký hrad či zámek v Brně vyrazit? Tak my určitě doporučujeme Špilberk.  Původně byl postaven jako královských hrad ve 13. století. V roce 1645 byl přestavěn na barokní pevnost a později sloužil jako žalář a kasárna. Teprve v 60. letech minulého století byl prohlášen za národní kulturní památku. Na hradě sídlí Muzeum města Brna a návštěvníci si tak mohou prohlédnout řadu zajímavých výstav a expozic.

A co vás zde čeká a nemine? Až 10 stálých expozic, které jsou věnovány historii města Brna. Vyjma toho se můžete kochat nádherným výhledem z hradní věže a také si poslechnout zvonkohru, která se ozývá každou hodinu příjemnou hudbou. Zkrátka zažít pohodový den a dozvědět se mnoho zajímavostí z minulosti města Brna.  A pak samozřejmě můžete opět vyrazit do příjemné restaurace v Brně Sunset.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
xxkouckaxx
xxkouckaxx 17. 5. 2020

paráda

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 28. 1. 2020

v Brně je hezky

Odpovědět
lemur
lemur 30. 6. 2017

Užitečné tipy.

Odpovědět
PetraO
PetraO 28. 6. 2017

Zajímavá kombinace míst

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 345
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.