Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kahomar
Kahomar
Vloženo 23. 6. 2021
Líbí se mi

Kam v létě za zábavou? Zkuste vodní vlek...

Kahomar
Kahomar
Vloženo 23. 6. 2021
Líbí se mi
Kam v létě za zábavou? Zkuste vodní vlek...

Kam v létě za zábavou? Zkuste vodní vlek...

Právě takový zážitek si můžete dopřát, pokud dojedete do malého města na Českolipsku - Stráže pod Ralskem.

Vodní lyžařský vlek je umístěn na vodní nádrži Horka. Sezóna trvá podle počasí, ale nejčastěji od května do konce září, jezdí se takřka za každého počasí. Nádrž je vcelku rozlehlá, takže se snadno tvoří vlny a malá hloubka (do 2m) přispívá k tomu, že se voda docela rychle ohřeje.

Na myšlenku lyžařského vleku přišel v polovině 70. let 20. století německý konstruktér Bruno Rixen, který byl velkým příznivcem zimního sjezdového i letního vodního lyžování za motorovým člunem. To ho přivedlo na myšlenku zkonstruovat systém vodního lyžování, kde jsou lyžaři taženi lanem nad vodní hladinou a nemusí při tom být používán motorový člun.Vodní lyžařký vlek: Vlek umožňuje jízdu většímu počtu lidí najednou, což snižuje cenu provozu a tím i koncovou cenu pro jezdce.Místo člunu má elektrický vlek instalované 4 sloupy s přesměrovacími kladkami, z nichž jedna je poháněna elektromotorem. V těchto kladkách jsou usazená nosná ocelová lana o průměru 10 mm. Tyto dvě lana jsou každých 100 metrů spojené tzv. závěsy, které slouží na uchycení lana, na jehož konci by se měl pomocí hrazdičky udržet tažený jezdec na vodě. Každý sloup je umístěn na betové patce. Celý systém je ukotven kotvícím lanem pro každý sloup ( průměr 16mm ) , jedním speciálním kotvícím lanem pro motor ( průměr 10 ) a vyvažen závažím v podobě betonové krychle na ocelovém laně o průměru 22mm. Elektromotor je řízen ovládací jedntkou umístěnou u startovacího mola. Další součástí je lanovka po manipulaci s tažnými hrazdičkami.

Pro začátečníky jsou připravené nejen rady odborné obsluhy vodního vleku, ale také potřebné vybavení, které si zde mohou zapůjčit – wakeboardy, wakeski, vodní lyže, vesty a přilby.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 27. 7. 2021

Odpovědět
sipeji
sipeji 21. 7. 2021

já bych se bála.

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena 19. 7. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 19. 7. 2021

no vidíš, co tam můžete zkoušet...nebo aspoň J. a M

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 19. 7. 2021

vodní lyžování získává na popularitě

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 244
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.