Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Jana101
Vloženo 11. 10. 2018
Líbí se mi

Jaká je dovolená na Krétě na konci sezóny? - 1. část

avatar
Jana101
Vloženo 11. 10. 2018
Líbí se mi
Jaká je dovolená na Krétě na konci sezóny? - 1. část

Jaká je dovolená na Krétě na konci sezóny? - 1. část

Pobyt u moře v pětihvězdičkovém hotelu za poloviční cenu. Severní Kréta, all inclusive. Bez přeplněných pláží a fůry turistů. Jediná podmínka: Last minute na konci sezóny.

Byl již začátek října 2017 a my jsme ten rok dosud nebyli nikde na dovolené. Tedy já, manžel a dvanáctiletá dcera. Zkrátka jsme prošvihli letní dovolenou kvůli naší pětileté želvě (nepodařilo se nám zajistit hlídání), a teď již bylo pozdě. Nebo snad ne?

„Želva už je ode dneška zazimovaná, co kdybychom jeli k moři?“ začala toho dne přemlouvat dcera. „Mohli bychom jet o podzimních prázdninách. Ty jsou na konci října.“ Během pár dnů nás dcera svým nadšením strhla tak, že jsme se definitivně rozhodli odjet na opožděnou letní dovolenou.

Většina zájezdů byla zarezervovaná, bylo možné vybírat jen z nabídky Last Minute. Nakonec jsme si přes Student Agency vyřídili pobytový zájezd s cestovní agenturou Inex: Východní pobřeží Kréty, tříhvězdičkový hotel Stella Village, Analipsis. All inclusive. 26.10. – 2.11. Cena  36.970,- Kč. Jak jsme zjistili později, v porovnání s cenou přes léto jde o velký finanční rozdíl:

Cest. agentura:

Stella Village ***

Stella Palace *****

Student Agency

53200,-

74800,-

Airstop

49100,-

81678,-

(Cena zahrnuje pobyt pro dva dospělé, dítě do 12 let, all inclusive, 8 dnů, letní sezóna)

 Přílet do Heraklionu

 Je sobota 26. října, 17:20. Náš let QS 1104 z Prahy do Heraklionu je odbaven, odlétáme přesně na čas. Letadlo je zcela plné. Zhruba polovina cestujících jsou Češi, polovina cizinci. Asi třetinu pasažérů tvoří rodiny s dětmi, další třetinu důchodci. Za námi sedí ve dvou řadách Češky středního věku, jejichž hlasité hovory se točí kolem „chlastu a flámování až do rána“. Doufáme, že nejsou z našeho hotelu. Vypadá to, že poslední týden v sezóně cestují především lidé silnějšího ražení.

Po dvou a půl hodinovém přímém letu přistáváme. Dle pokynů k odletu vycházíme před budovu letiště a u cedule CK Inex nás česky mluvící delegátka nasměruje do kanceláře přes ulici. Zde nás přívětivě uvítá naše delegátka Daniela Apostolaki, která se nám představí jako Danuška. 

„Přemístili vás do Stella Pallace,“ hlásí hned na úvod. Manžel sice reaguje podrážděně, že máme zaplacený Stella Village, ale delegátka reaguje s úsměvem: „Milánkové, je konec sezóny. Hotel Stella Village už zavřeli. Máte pětihvězdičkový hotel místo tříhvězdičkového. Bez příplatku.“ To si necháme líbit.  

 Sedíme v jednom ze tří autobusů, jež nás rozvážejí po různých hotelech. Danuška hlásí do mikrofonu: „Posuňte si hodinky o hodinu napřed. Krétský čas je nyní 21:25, ne 20:25.“„A co zimní čas?“ ozývá se někdo z útrob autobusu. „Taky se tady mění na zimní?“ „Jo, jo, to je pravda,“ poškrábe se delegátka na hlavě. „Dnes v noci se mění čas na zimní. No tak si to nechte, jak to máte.“ Fajn, nemusíme měnit čas.

„Počasí budete mít pěkné,“ pokračuje Danuška vesele dál. „Celý týden má být slunečno, dvacet pět stupňů, ale na koupání to moc není. Hlavně že už tu nejsou komáři, v létě je jich tu spousta.“ Na závěr pronáší sladkou větu: „Ti, co jedou do Stella Palace, se můžou těšit na pozdní večeři v hlavní restauraci.“

 Po ubytování v řadovém bungalovu v typicky řeckém stylu se jdeme projít k moři. Fouká mírný vlahý větřík a je asi 20 stupňů. Jsme na prahu dovolené, zatímco v Česku se začíná šířit předvánoční nálada...

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
KamilaK 12. 10. 2018

Odpovědět
avatar
Jana101 11. 10. 2018

Odpovědět
avatar
Zdeňa Slimáčková 11. 10. 2018

Nádhera

Odpovědět
avatar
hašlerka1 11. 10. 2018

Krásné.

Odpovědět
avatar
lemur 11. 10. 2018

Úplně se tam vidím.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 186
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.