Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evionka
evionka
Vloženo 12. 9. 2017
Líbí se mi

Jak seznámit děti s bojovou technikou.

evionka
evionka
Vloženo 12. 9. 2017
Líbí se mi
Jak seznámit děti s bojovou technikou.

Jak seznámit děti s bojovou technikou.

No, nemůžu za to. Prostě mám kluka. Občas se musím překonat a vyrazit s ním na akci, kterou zrovna nemusím. Tak tatínek to zase vykompenzuje, ten se na to zase těší - a vzpomíná při tom na svoje mladá léta.

Ale nakonec to zase nebylo tak špatné.

Minulou sobotu totiž mezi obci Dolní Beřkovice a Vlíněves vyrostl vojenský tábor v rámci akce Štít 2017. Tak se totiž nazývala vojenská cvičení armád Varšavské smlouvy, která se většinou konala v tuto dobu. Aha - proto ten pán moderátor vykřikoval, že porazí ty imperialisty!

K vidění tam bylo spoustu věcí - ve speciálním stanu byly různé pušky a samopaly ( v těch se moc - no vůbec -  nevyznám) a dokonce plynová maska, na kterou jsem si vzpomněla zase já při výrobě šípkového čaje. Kryštůfek si mohl vyzkoušet posezení za volantem bojových vozidel a byli tam i kluci, kteří vůbec nechtěli ani vylézt. K dispozici byl i stan s občerstvením a nad hlavou nám létal dron, což je jakési letadlo na dálkové ovládání ( prý - v rámci bojové techniky jsem úplně mimo).

Zato tatínek byl ve svém živlu. Vysvětloval Kryštůfkovi, co jsou ty auta vůbec zač a v čem jezdil jako mladý voják. Jeho vojna byla asi vůbec jeden velký zážitek a dokonce se tam i dostal na ruskou poušť. Podle jeho vyprávění jsem původně myslela, že tam strávil několik let, ale nakonec se ukázalo, že  strávil na výcviku asi dva měsíce. Tak zase má zážitek do konce života a může se je i nadále připomínat třeba i na tomto cvičení.

Život je jeden velký boj a jeden z těchto bojů se odehrál i před našimi očima pro pobavení všech účastníků. Někteří měli štěstí a dokonce se dostali i na vysokozdvižnou plošinu. No - my s Kryštůfkem se radši držíme na zemi, zvlášť, když se kolem střílí.

A fakt to tam dunělo.

V té díře byli schovaní vojáci a statečně se bránili proti nepříteli. To jsem vůbec nepochopila, protože na ně stříleli z děla a stačilo, aby je jedno takové autíčko přejelo a byla by z nich placka. Některé formy mužské zábavy absolutně nechápu.

Ale klukům se to líbilo. Maminka byla ráda, že to přežila a že na konci na znamení míru pustili růžový dým.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 24. 1. 2020

pro chlapy všech věkových kategorií je to super

Odpovědět
Glady
Glady 13. 9. 2017

Odpovědět
Tamara
Tamara 12. 9. 2017

Myslím, že se kluci vyřádili, nejen ti malí. U nás (v bývalém posádkovém městě) byl Den armády, ale bylo víc oficiální. Tahle akce musela být super.

Odpovědět
evionka
evionka 12. 9. 2017

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 677
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.