Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lůů
Lůů
Vloženo 4. 2. 2020
Líbí se mi

Jak se vypořádat s nebezpečnými situacemi nejen na dovolené

Lůů
Lůů
Vloženo 4. 2. 2020
Líbí se mi
Jak se vypořádat s nebezpečnými situacemi nejen na dovolené

Jak se vypořádat s nebezpečnými situacemi nejen na dovolené

Dovolená se většinou odehrává podle předpokládaného scénáře. Úsměvy celé rodiny odrážející se v hladině bazénové vody střídají burácivé tóny přílivových vln a sluncem zalité pláže se mísí s vůní místních specialit. Přesně takové vzpomínky si odvážíme z každoročně naplánovaného odpočinku a vracíme se do svých zajetých kolejích plní elánu a svěžesti.

Co když se však stane něco neočekávaného? Situace s extrémním průběhem, na kterou se prostě nedá připravit a vašeho partnera odnese tornádo nebo se ho pokusí zabít medvěd? Za hranicemi našeho státu se lze dostat do opravdu nepříjemných chvilek, kdy není čas na zbytečné otálení. Dokážete si v takové chvíli zachovat chladnou hlavu a poradit si?

 

Tornádu se již nedá utéct

Reflexivní jednání vás většinou dostane do penálu ještě dříve, než si stačí změřit vaší postavu. Kdo by se chtěl pokusit tornádu utéct  po svých, tak ať raději zruší let a na vše zapomene. Nezáleží na tom, zda je od vás kilometr nebo tři. Okamžitě si vyhledejte nejnižší místo v dosahu a zalehněte. Nejlepším místem se pak stává přesně takové, kam se vám vůbec nechce, takže do té stružky mezi poli prostě vlezte. Na auto rovnou zapomeňte, tedy pokud nemáte zájem o akrobatický průlet nad zraky ostatních, co do stružky zalehli.

 

Ahoj medvěde

Medvěd není jen populárním obyvatelem zoologických zahrad. Do dnešních časů na něj lze narazit ve volné přírodě a tam se vše řídí zákonem džungle. Dokážete si představit Grizzlyho nové generace na zadních, který se očividně zamiloval do každého vašeho kroku? Nespěchejte, ale zase to příliš dlouho neprotahujte a stočte se do klubíčka. Útěk zde nemá žádnou šanci na úspěch. Hrajte mrtvého brouka jako český podnikatel, co odkládá proplacení faktur za služby na neurčito. U černého medvěda se naopak pokuste zvětšit a polárním medvědům se za žádných okolností nedívejte do očí.

Byla by to rozhodně ta poslední zkušenost uložená do vaší mozkové mezipaměti.

 

Blesková záplava

Lezete s přáteli v úzkém kaňonu nebo ledovci a během jediného okamžiku se do vás opře silný proud vody. Ano, pod vašima nohama se už nenachází zem. Takové bleskovky přicházejí zcela nečekaně a za zcela jasného počasí.

Pokud se do takových míst vypravujete, vždy si ověřte informace o počasí několik kilometrů proti proudu řeky. Blesková záplava představuje velké riziko díky svému nenápadnému projevu. Jakmile vás zachytí, máte zaděláno na vážný problém. Nejspíše skončíte umlácení o kameny s vdechnutou vodou v plicích.

 

Ztroskotal jsem na moři

Tak to vám opravdu nezávidíme, jelikož to sebou přináší velice omezené možnosti, jak napomoci svému objevení. Bez vybavení je vše pouze o náhodě a rozhodnutí vyšší moci. Pokud nevlastníte vestu, máte celou situaci o poznání složitější. Jediné co při ztroskotání lze dělat, tak se udržet nad vodou dokud vám to síly dovolí.

Pro případný odpočinek lze zvolit strategii chycení se kolem nohou a přepadnutí vzad. Ve větší skupince plavců utvořte kruh a chytněte se za ruce. Nohy pak natáhněte před sebe.

 

Doufáme, že nebudete muset žádnou z našich rad využít a vaše dovolená bude poklidnou odpočinkovou cestou plnou skvělých zážitků. Správná žena by si však měl poradit s jakoukoliv situací bez ohledu na její závažnost, proto je také ženou 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 25. 3. 2020

Krásné

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 5. 2. 2020

raději ať nás na dovolené potkají jen samé krásné zážitky

Odpovědět
Lůů
Lůů 5. 2. 2020

Je to děs... člověk jede na dovolenou a ono toto

Odpovědět
lemur
lemur 5. 2. 2020

Já jsem zažila zase tajfun v Tunisku. Také žádná legrace.

Odpovědět
Jana101
Jana101 4. 2. 2020

Zažila jsem tornádo i zemětřesení v USA, no žádná legrace to nebyla...

Odpovědět
Lůů
Lůů 4. 2. 2020

Wau, tak to věřím.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 749
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.