Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Weef
Weef
Vloženo 27. 5. 2018
Líbí se mi

Cestovat můžete i sama! Přinášíme tipy, jak na to

Weef
Weef
Vloženo 27. 5. 2018
Líbí se mi
Cestovat můžete i sama! Přinášíme tipy, jak na to

Cestovat můžete i sama! Přinášíme tipy, jak na to

Cestovat sama má své nesporné výhody, jako třeba dělat si v danou chvíli to, co se vám chce, změnit program z minuty na minutu nebo se třeba toulat bez zbytečného plánování a chutě druhé osoby jít raději doleva. Právě při toulání se v pro vás neznámé zemi, městě a uličkách můžete i lehce ztratit. Pokud to nebyl cíl, přicházíme pro vás s několika tipy, jak takovou situaci vyřešit a nebo jí nejlépe předejít. A ano, zvládnete to SAMA!

Připravte se

Kamkoli vyrážíte, mrkněte předem na to, co ve městě chcete přibližně vidět, prohlédněte si mapu města, především místo, kam přesně doletíte či přijedete a místo vašeho ubytování. Jakmile budete mít tyto dvě lokace jasné, budete hned klidnější.

Zdroj: Archiv - Veronika Šubrtová

Offline mapy

Technologie jsou skvělá věc a právě na cestách ji opravdu oceníte. Existují aplikace, díky kterým si můžete mapu celého města nebo lokality, do které cestujete, uložit offline. Stačí pak tedy vytáhnout mobil, zapnout GPS signál a hurá, víte, kde se nacházíte.
TIP: Jedna z funkcí Google Maps je právě možnost uložit si určitou část offline. Prozkoumejte to!

Online můžete být všude

Roaming je jedna možnost, ale druhá, často mnohem levnější varianta, je zakoupení místní SIM karty s internetovým připojením. Prostě během dovči jen vyměníte SIM kartu a můžete být online v podstatě všude. 

 

Nebojte se zeptat

Ztratíte-li se, nezmatkujte. Nic se neděje. Kolem vás je spousta lidí, kteří vám jistě rádi pomůžou. Stačí se jen zeptat. Nacvičte si pár frází v místním jazyce, jedna z nich by měla být, zda daný člověk umí anglicky. Usmívejte se a ono to půjde.  

Toulejte se a užijte si to

Ztratit se nemusí automaticky znamenat něco negativního, pokud nejste v nějakých extrémních podmínkách bez vody a jídla. Takové úmyslné ztracení se v uličkách nějakého krásného města vás často spíše mile překvapí, narazíte na místa, která v průvodci nejsou a to jsou ty NEJ!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
xxkouckaxx
xxkouckaxx 17. 5. 2020

nic pro mne

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
avatar
Ivana Navrátilová 24. 2. 2020

Já osobně bych teda asi na takové cestování neměla odvahu. Raději na dovolenou vždy jezdím s manželem. Třeba letos máme v plánu se vydat na Korčulu v Chorvatsku, viz http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/korcula/ Už se neskutečně těším, nikdy jsem tam totiž nebyla.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 28. 1. 2020

sama bych si cestování asi neuměla patřičně užít

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 11. 8. 2019

Paráda.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 295
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.