Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Olga Bušková
Olga Bušková
Vloženo 15. 8. 2014
Líbí se mi

Jak jsem objevila Ameriku…

Olga Bušková
Olga Bušková
Vloženo 15. 8. 2014
Líbí se mi
Jak jsem objevila Ameriku…

Jak jsem objevila Ameriku…

Kolumbus objevil Ameriku před 520 lety a Vikingové dokonce 500 let před ním. Já ji jela objevit v červenci 2014. Když jsme vystoupili z letadla a vystáli si frontu k emigračnímu úředníkovi jménem Szprizt, který s námi začal vtipkovat, tak jsem už věděla, že moje cesta objevů v Americe bude veselá a barevná.

Ve Spojených státech je všechno velké: bezedné kelímky a nápoje xxl, vzdálenost mezi městy a pětiproudé silnice.

V Americe je také všechno barevné: lidi všech národností a spz aut podle jednotlivých států.

A jak jsem viděla já v barvách tuto zemi?

ZELENÝ WASHINGTON = město moudrosti.

Z pohledu Feng Shui je zelená  barvou růstu, začátku a objevů. Zelená je také barvou zdraví a toto město posiluje zdravou sebeúctu a hodnotu národa. Město pohody a klidu. Město plné stromů a zeleně. Město muzeí, kde je do většiny z nich vstup zdarma. Město památníků prezidentů a obětem válek.

Co jsem zde objevila?V Muzeu letectví a kosmonautiky jsem zjistila, jak se cítí kosmonaut ve vesmírné loďi. A v roce, kdy jsem se  narodila už Američané do vesmíru poslali Syuz č. 17,18 a 20.

Co mě zde překvapilo? Bílý dům, že je menší než jsem čekala. Někdy prostě věci vypadají větší, než ve skutečnosti jsou.  

  ZLATÝ NEW YORK se zeleným srdcem

Z pohledu Feng Shui  zlatá barva symbolizuje úspěch a slávu.  Učarovala mě zde energie města, která je všude cítit. Město, které nikdy nespí. Město, které zná spousta lidí, aniž tam byla. Při procházce po Manhattanu jsem si někdy připadala jako v kulisách filmu Sexu ve městě, Přátelích nebo filmech Woddy Elena.  Úžasný byl západ slunce po Brooklynském mostě.

Co mě zde překvapilo?Zatímce z pohledu Feng Shui srdcem rodiny je kuchyně, protože souvisí se zdravím, tak iměsto jako je New York, má své zelené srdce = Central Park/nejznámější park světa. Zelená oáza pro Newyorčany, kam chodí běhat, relaxovat nebo si romanticky půjčit lodičku. A park je opravu ve středu města! 

Co jsem zde objevila?Velikost mrakodrapů a jejich sílu. Pohled podívat se na věci z jiného úhlu a z výšky. Žluté taxíky zářily i ze 102 patra!

BLANKYTNĚ MODRÝ CAPE CODE a štěbetání racků

Z pohledu Feng Shui modrá barva je uklidňující. Navozuje pocit míru, důvěry a je to barva komunikace. Je to barva moře a oblohy, proto je spojená s dobrodružstvím a objevováním. A tak jsem se vydala na moře a jela objevit velké savce – velryby.

Co mě zde překvapilo? Na ceduli na pláži psali, že pokud vedle vás bude plavat žralok, je třeba zachovat klid, nepanikařit a plavat horizontálně k pláži. Jak jednoduché! Ještě že bylo chladno a máčela jsem si jen nohy.

Co jsem zde objevila? Svobodné velryby na širém oceánu a i když vím, že mému žaludku malá letadla a houpající lodě nedělají dobře. Tak to stálo za to! Rozuměla jsem jim i beze slov. Tato oblast pro mne měla kouzlo nekonečna a dostala jsem moře nových nápadů

 ČERVENÝ PORTLAND jako vařený humr

Červená barva je barvou vize, rozhodnutí a odhodlání. A protože jsme byli v kraji, kde je specialitou humr, tak jsem neváhala a vyzkoušela místní specialitu.

Co jsem zde objevila? Příjemnou restauraci, kde jsme si dali Humra a mušle. Z pohledu Feng Shui nás z 1/3 ovlivňuje prostředí, které má velký vliv nejen jak se v prostoru cítíme, ale také jak se k sobě chováme.

Co mě překvapilo? Že Steve, majitel restaurace, když zjistil, že jsme z Čech, tak se celý rozzářil. Začal vyprávět, jak navštívil Prahu stověžatou a jak ho očarovala. Stejtě tak jako nás Stevův humr. Humři sbližují a hlavně úžasně chutnají! A pivo se tam pije ze zavařovacích sklenic.

 STŘÍBRNÝ BOSTON s vůní kávy

Z pohledu Feng Shui stříbrná souvisí s elementem kovu, který symbolizuje dokonalost, pořádek a řád. A právě Boston ve mne zachoval pocit dokonalosti.

 Co jsem zde objevila? Na malém náměstí prodavače kávy, kde jeho prodejní stánek bylo jedno kolo a nabídka italské voňavé kávy. Někdy stačí výborný nápad a úsměv na tváři a máte delší frontu zákazníků než konkurence. Když máme správný směr a vizi, pak se sny realizují skoro samy.

 ŽLUTÁ ARCADIA a jízda na mořském kajaku.

Oblast na severovýchodě Spojených států, kde jezera a příroda jsou severské, ale geograficky oblast je na úrovni Španělska.

Co mě zde překvapilo? Jak je úžasné být součástí přírody, ať už v horách u jezer nebo na vodě v mořském kajaku.

Co jsem objevila?  Byla jsem fascinována volností, lehkostí a svobodou skákajících delfínů. Potápěli se kolem nás lachtani. Splynutí s přírodou bylo úžasné. Stačilo se zastavit a jenom být.  A nalézt v sobě kus ticha.

NIAGÁRSKÉ VODOPÁDY = Místo, kde jsem viděla sedm barev duhy.

Co mě zde překvapilo? Že vodopády jsou skutečně velkolepé. Když jsme lodí připluli pod velký vodopád, tak mě čekaly 2 překvapení. Jednak být součástí takové masy vody a jednak že i pod pláštěnkou, kterou jsme dostali při vstupu na loď, jsme byli promočení na kost.

Co jsem objevila?  Pokud chcete vidět duhu do kruhu, vyražte k Niagáře. Uvidíte sedmý div světa a na konci duhy je poklad. Krásná velká duha byla do kruhu, tím pokladem jsem byla já sama. Někdy hledáme poklady kolem sebe a přitom ty největší poklady máme sami uvnitř. 

SEDM HLAVNÍCH ZASTÁVEK A NA KONCI DUHA S POKLADEM. DÍKY AMERIKO!

A jaké bylo vaše léto objevů?

 

Olga

Specialista na harmonický prostor

www.olgabu.cz

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
boxAS
boxAS 21. 5. 2021

super...

Odpovědět
Li
Li 16. 11. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 2. 5. 2020

to mně vůbec naláká , já spíš tak nějaký pravý ranč nebo národní park

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

;¨)

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 462
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.