Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Italská kávoláska

BlackDesign
BlackDesign
Vloženo 24. 4. 2020
Líbí se mi
Italská kávoláska

Italská kávoláska

To, že miluji Itálii, už o mně jistě všichni víte. O to více mě aktuální situace mrzí. Tedy teď už to vypadá, že zase můžeme trajdat, ale svůj velký italský jarní výlet jsem již propásla. Na letošní duben jsem totiž měla naplánováno strávit několik dní ve sluncem zalité Itálii. Chtěla jsem vyrazit za přáteli a užít si pohodový čas s procházkami malebnými uličkami. Pojídat špagety, popíjet prosecco a radovat se z každého okamžiku. Místo toho zůstávám u nás v Česku a s přáteli si můžu užívat jen videohovory. A vypravit se nemůžu ani do svého milovaného showroomu IDW Italia.

Řadím se mezi obrovské milovníky italské kuchyně, a proto jsem smutná i z toho, že aktuálně nemůžu navštěvovat své oblíbené podniky. Tak jako asi všem ostatním, i mně chybí pohodové večery strávené s blízkými. A odpolední kávové dýchánky v oblíbených kavárnách. Znáte to: „Bez lásky a kávy je člověk bezlaskavý.

Aby však svět nebyl jen černobílý (i když tu kombinaci nadevše zbožňuji), rozhodla jsem se udělat si alespoň malou radost a italskou kavárenskou atmosféru přenést do svého domova. Tušíte správně - koupila jsem si kávovar. 

Zprvu jsem vůbec netušila, po kterém sáhnout, v kávovarech se totiž příliš neorientuji. Radila jsem se však se svojí maminkou a rovněž mi pomohl přehledný návod, jak vybrat kávovar. Po delším uvažování zvítězil plně automatický kávovar Philips Series 2200. Líbilo se mi u něj, že se nemusím prakticky o nic starat - jen nasypu kávová zrna, zapnu jej a voňavý životabudič teče proudem. Má i praktickou parní trysku, díky které si můžu připravovat své oblíbené cappuccino. Ale kreslení obrázků pomocí pěny musím ještě dopilovat. 

Jelikož si potrpím na detailech, pořídila jsem si k tomu i úžasné mramorové tácky s trefnými nápisy. A protože na lásku a kávu je vždy čas, vychutnávám si svůj kávový rituál se vším všudy několikrát denně. 

I když si domácí kávovou pohodu užívám, moc se těším, až to bude za námi. Miluji kávu. A chci do Itálie. Nemůžu se dočkat, až budu moct tyto své dvě lásky opět propojit. Italský životní styl mi moc chybí. Všem vám přeji spoustu sil a věřím, že společně toto nepříjemné období brzy překonáme.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Duch
Duch 28. 5. 2020

Hezké

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 19. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 5. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 27. 4. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 25. 4. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 070
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.