Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kahomar
Kahomar
Vloženo 11. 2. 2020
Líbí se mi

Hrad Kost

Kahomar
Kahomar
Vloženo 11. 2. 2020
Líbí se mi
Hrad Kost

Hrad Kost

Tuto dominantu Českého ráje máme opravdu moc rádi a minimálně jednou ročně se sem musíme jít podívat. Však také jen pár kilometrů odsud máme rodinnou chatu, na kterou jezdíme od mých šesti let. Zde je krásně v každém ročním období.

Kost je gotický hrad nacházející se v Českém ráji, v katastrálním území Podkost, části obce Libošovice, okres Jičín, jen několik desítek metrů od pomezí Středočeského a Královéhradeckého kraje. Od roku 1991 je soukromým majetkem italské větve českého hraběcího rodu Kinský dal Borgo.

Zachovalý pevný gotický hrad stojí podobně jako řada hradů na skále - ne však vysoko nad okolním terénem, ale v údolí, ukryt v lesích Českého ráje. Jeho založení se datuje do 2. poloviny 14. století. Po třicetileté válce unikl osudu jiných hradů určených k likvidaci, od poloviny 18. století však pustnul. Po 2. světové válce byl zrekonstruován a otevřen. Hrad patří k těm, jejichž výrazná silueta se nezapomíná, na Kosti především díky typické čtyřhranné věži. Z interiérů vyniká velká renesanční černá kuchyně.

Krom samotné prohlídky hradních prostor, stojí za zmínku i procházka kolem hradu. Ať již v okolí Bílého rybníku či v údolí zvaném Plakánek, odkud jsou malebné výhledy právě k hradu.

Hrad je přístupný veřejnosti od dubna do konce října a je možno si vybrat ze čtyř návštěvnických okruhů.

Hrad Kost je také velmi oblíben mezi filmaři, natáčely se zde například pohádky: Řachanda, Ztracený princ, S čerty nejsou žerty, Kouzla králů, O ztracené lásce a další.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 12. 2. 2020

Pěkný hrad.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 11. 2. 2020

Krásný hrad s překrásným okolím. Asi ve třeťáku na střední jsme tu dokonce spali v ubytovně - celá třída, bylo to fajn .-)

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 11. 2. 2020

tak to věřím, hezká vzpomínka na celý život

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 004
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.