Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evionka
evionka
Vloženo 30. 8. 2016
Líbí se mi

History park Ledčice

evionka
evionka
Vloženo 30. 8. 2016
Líbí se mi
History park Ledčice

History park Ledčice

History park Ledčice

Interaktivní vzdělávací park jako stvořený kluka, který se už nemůže dočkat, až zasedne do školních škamen. Proč ne, rodiče nepromarní ani chvilku, aby obohatili jeho obzory, ale zároveň i svoje. Navíc to máme téměř za humny.

Tým tvoří skupina zkušených archeologů s mnohaletou praxí nejenom v ČR, ale i v zahraničí. Svoje zkušenosti hodlají využít nadále k rozvoji archeologické vědy. A nejenom to. Jejím cílem je v areálu vybudovat typické pravěké a středověké osady, tak, aby byly co nejživější imitací.

Proč ne. Naše první zastávka byla u lovců mamutů a jejich domečků. Jasně. Kosti nesměly chybět. Podle nich archeologové poznají, kde měli mamuťáci svoje obydlí. Když chytli mamuta, tak ho snědli a protože to už tenkrát byli čistotní lidé, tak kosti vyhodili ven.

Další zastávka už byla u obydlí, které se stavěly ze dřeva a jejich střechy byly z rákosí. Na jeden dům prý padlo několik kamiónů rákosí. No jo, ale kde tenkrát vzali kamióny?

Nejlepší zastávka. Tam se kluci učí bojovat. Nejdříve mečem a se štítem, zároveň dávat údery a hlídat si svoje tělo. Oštěpy vítězí, to kluky baví nejvíc. Bizon tam není, stačí kupka slámy.

Čas na umělecké tvoření. Do ruky jsme dostali keramickou hlínu, a zatímco Kryštůfek s tátou tvořil domeček, maminka se dala do svého prvního keramického hrnečku. Zrada, kluci utekli. Maminka tvoří dál, asi si nakoupí zásobu na doma.

Kde jsou ti kluci? Jasně, hledají poklad. V ruce mají detektor kovů a mají radost z každé hlouposti. Už našli železnou tyčku, šroubek a pozor- desetník pro štěstí. To budeme zase bohatí.

Bohatí jsme. Na zážitky. Abychom se tady neradovali příliš nahlas, paní archeoložka nás odvede k pohřebišti a máme za úkol hledat milodary v písku, kde je s nimi pohřbená kostra. Při pohledu na lebku Kryštůfka přejde chuť, i když už vedle ní našel meč. To byl asi nějaký bojovník.

Skvělý tip na hezký výlet pro maminky s dětmi. Ale i tatínkové se tam vyřádí. Pro teplé dny je připraven i bazén s archeologickými nálezy a pro hladové krky malé občerstvení v podobě párků v rohlíku a tatranky. Paní říkala, že mají nejlepší párky v širokém okolí.Sama jsem tam byla, sama ochutnala a má pravdu. Já to říkám pořád, pod Řípem chutná nejlépe.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 31. 8. 2016

děkuji za další tip na výlet

Odpovědět
Glady
Glady 31. 8. 2016

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 459
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.