Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 12. 5. 2016
Líbí se mi

Finance na cestách - tipy jak mít peníze na cestách stále k dispozici a v bezpečí

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 12. 5. 2016
Líbí se mi
Finance na cestách - tipy jak mít peníze na cestách stále k dispozici a v bezpečí

Finance na cestách - tipy jak mít peníze na cestách stále k dispozici a v bezpečí

Ne všechny místa na světě jsou bezpečná a ne všude bude mít po ruce bankomat. Důležité je tedy věnovat čas přípravě už doma a nespoléhat na to, že technický pokrok dosáhl už všude (mohly by jste být překvapeni) nebo, že si přece nějak poradíte. Člověk zvládne ledacos, ale místo různých problémů a patálií je určitě lepší užívat si krás světa. Poradím Vám tedy jak se vyhnout problémům s pěnezi a následnému stresu.

 PENÍZE

Finanční hotovost je základ. Na různé výlety v místě pobytu se vydávejte pouze s hotovostí, kterou ten den budete potřebovat, popř. s maličkou rezervou. Určitě není dobrý nápad nosit s sebou veškeré peníze co máte. Přece jen nevíte co se může stát a pokud by jste byli např. okradeni, přijdete o vše. A to jistě nechcete. Berte tedy jen tolik kolik můžete potřebovat a zbytek nechte na hotelu a nejlépe v trezoru.

Konkrétní rady

- Na světě jsou stále místa, kde nejsou bankomaty. Jedná se především o některé části Afriky a Asie. Většina zemí udává omezí kolik peněz si můžete přivést. Dodžujte to!

- Před cestou si vyměňte peníze co nejvýhodněji. Za včasu si udělejte průzkum a zjistěte kde nakoupíte měnu potřebnou pro Vaši vybranou destinaci levněji.

- Měnit peníze na místě nebo dokonce někde přímo na ulici, není výhodné. Navíc pokud nevíte jak přesně vypadá místní měna, je to způsob jak být okraden nebo nakoupíte s prodělkem. Měnu v zahraničí nakupujte jen u obchodníků, kteří jsou prověření a oficiální (banky, směnárny)

- Do rozvojových částí světa si berte americké dolary nebo britské libry. Jsou to měny, které jsou dobře směnitelné všude na světě. Mějte u sebe raději bankovky v menší hodnotě (více drobných) než ty s větší hodnotou.

 KARTY

Používání karet je velmi pohodlné, ale na cestách je berte spíše jako zálohu, když Vám dojdou bankovky. Na cesty do neznáma je teď také možné pořídit si kartu s možností výběru peněž v případě nějakého problému či nouze. Zeptejte se v bance na tuto možnost a zjistěte zda si k vaší kartě můžete něco takového vyřídit. V současné době je i běžné, že pokud vlastníte kartu jste zárověň i pojištěni. Opět si ověřte v bance zda toto máte a podmínky. Je dobré mít s sebou kontakt na Vašeho bankovního poradce nebo linku Vaší banky, kde budete mít možnost řešit různé nečekané situace.

Konkrétní rady

- Vždy u sebe mějte hotovost v záloze. Může se stát, že budete potřebovat hotovost, ale bakomat, který namáhavě najdete nebude jak naschvál zrovna funkční. V některých převázně rozvojových zemích to není nic neobvyklého. Ale může se to stát i v Evropě, tady je ovšem síť bankomatů hustá, takže akorát kousek popojdete.

- Nenoste karty všude s sebou. Mějte je uloženy v trezoru.

- Mějte u sebe číslo do banky pro případ problému s kartou nebo pro případ, že Vám bude karta ukradena a budete ji potřebovat zabkolovat.

- Před cestou si ověřte zda máte na kartě povoleny platby a výběry v zahraničí. Pokud ne tak si nechejte toto nastavit.

- PIN ke kartě noste ve své hlavě

Přeji vám krásný víkend!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
xxkouckaxx
xxkouckaxx 7. 5. 2020

dobré rady

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
avatar
Ivana Navrátilová 7. 3. 2020

Ahoj, parádní rady, moc děkuji. Jednou jsme jeli na dovolenou na dva týdny a tak trošku jsme to nepropočítali s financemi. No, když jsme se vrátili, zjistili jsme, že jsme utratili tolik, že nám nezbývá na běžné výdaje. Museli jsme si vzít půjčku, a to zde https://www.ferovepujcky.cz/rychle-pujcky a vše proběhlo v pohodě, ale samozřejmě lepší je to bez půjčky.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 8. 2016

jezdíme jen po Čechách, ale díky, třeba někdy vyrazíme za hranice naší země

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 13. 8. 2016

velmi přínostné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 894
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.