Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 8. 7. 2016
Líbí se mi

Festival tance, inspirace a motivace. Pozdrav z Vysočiny.

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 8. 7. 2016
Líbí se mi
Festival tance, inspirace a motivace. Pozdrav z Vysočiny.

Festival tance, inspirace a motivace. Pozdrav z Vysočiny.

Obdivuji všechny ty, kteří se po revoluci vrátili do svých zpustošených domů a zámků navrácených v rámci restitucí. Opustili své jistoty a životy v zahraničí, naučili se náš těžký jazyk a léta dávali dohromady nazpět svá dědictví s úctou těm, kteří se toho už nedožili. Obdivuji o to více ty, kteří nezanevřeli a s otevřenou náručí vítají nás všechny, kteří chceme alespoň nakouknout na život na zámku. 

A tak jsem také chtěla nakouknout a vyrazila jsem na zámek ve Žďáru nad Sázavou, kde právě probíhá Festival KoresponDance. Společně s malým Františkem a naší Renatou z Pracovny ŽENY s.r.o. Chrudim jsme se zúčastnili zahájení a užívali si kouzelnou atmosféru. 

Setkali jsme se s hraběnkou Marií Kinski (na hlavní fotce s námi), která svým příběhem a lidským a otevřeným přístupem s citem pro historii i moderní umění, které tímto festivatel pravidelně dokazuje jako hlavní pořadatelka, pro mě patří mezi velice inspirativní ženy. 

V kombinaci s kouzlem nádherných prostor zámku a přilehlých nádvoří, bývalým klášterem Studnice Blahoslavené Panny Marie, muzikou a tancem na každém rohu celková atmosféra vyvolá zároveň motivaci chtít vidět život krásnější. 

A tak srdečně zvu na festival, který je nejenom o umění a tanci, ale také o velké inspiraci a motivaci, pokud budete pozorně koukat a naslouchat. 

Počasí přeje, tak vyrazte! 

Eva

 

 Třicítka sboristů zahájila na zámeckém nádvoří festival open-air vystoupením, které je založené na partituře z 15. století. Veselá církevní hudba pochází z kláštera Montserrat v Katalánsku, který místní lidé považují za jedno z nejposvátnějších míst. S dětmi spolupracují francouzský choreograf Jean Gaudin a kontratenorista Sébastien Fournier.

Kouzelný zpěv se rozléhal po celém nádvoří. A kdo čekal závěrečnou úklonu a další vystoupení, ten se mýlil. Celá skupinka dětského sboru gradovala nejenom zpěv, ale i konečnou choreografii, kdy všichni zpívali přímo z kašny, do které se v závěru potopili a diváky tak překvapili svou spontáností a vyvolali velký potlesk a skvělou atmosféru na začátek. 

 Pořadatelé myslí i na děti, a tak je v rámci programu i prostor pro ně. 

 Počasí svádí k posezení jen tak v zahradě a přistavené kavárně plné květin s nabídkou okolních stánků mj. i zdravých dobrot. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avodamok
avodamok 13. 7. 2016

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 9. 7. 2016

akce to bude určitě moc hezká, ale daleko to taky máme a to vedro...

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 7. 2016

daleko to máme, daleko

Odpovědět
Petra H.
Petra H. 9. 7. 2016

To je parádní tip, díky za něj!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 700
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.