Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 8. 7. 2016
Líbí se mi

Festival tance, inspirace a motivace. Pozdrav z Vysočiny.

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 8. 7. 2016
Líbí se mi
Festival tance, inspirace a motivace. Pozdrav z Vysočiny.

Festival tance, inspirace a motivace. Pozdrav z Vysočiny.

Obdivuji všechny ty, kteří se po revoluci vrátili do svých zpustošených domů a zámků navrácených v rámci restitucí. Opustili své jistoty a životy v zahraničí, naučili se náš těžký jazyk a léta dávali dohromady nazpět svá dědictví s úctou těm, kteří se toho už nedožili. Obdivuji o to více ty, kteří nezanevřeli a s otevřenou náručí vítají nás všechny, kteří chceme alespoň nakouknout na život na zámku. 

A tak jsem také chtěla nakouknout a vyrazila jsem na zámek ve Žďáru nad Sázavou, kde právě probíhá Festival KoresponDance. Společně s malým Františkem a naší Renatou z Pracovny ŽENY s.r.o. Chrudim jsme se zúčastnili zahájení a užívali si kouzelnou atmosféru. 

Setkali jsme se s hraběnkou Marií Kinski (na hlavní fotce s námi), která svým příběhem a lidským a otevřeným přístupem s citem pro historii i moderní umění, které tímto festivatel pravidelně dokazuje jako hlavní pořadatelka, pro mě patří mezi velice inspirativní ženy. 

V kombinaci s kouzlem nádherných prostor zámku a přilehlých nádvoří, bývalým klášterem Studnice Blahoslavené Panny Marie, muzikou a tancem na každém rohu celková atmosféra vyvolá zároveň motivaci chtít vidět život krásnější. 

A tak srdečně zvu na festival, který je nejenom o umění a tanci, ale také o velké inspiraci a motivaci, pokud budete pozorně koukat a naslouchat. 

Počasí přeje, tak vyrazte! 

Eva

 

 Třicítka sboristů zahájila na zámeckém nádvoří festival open-air vystoupením, které je založené na partituře z 15. století. Veselá církevní hudba pochází z kláštera Montserrat v Katalánsku, který místní lidé považují za jedno z nejposvátnějších míst. S dětmi spolupracují francouzský choreograf Jean Gaudin a kontratenorista Sébastien Fournier.

Kouzelný zpěv se rozléhal po celém nádvoří. A kdo čekal závěrečnou úklonu a další vystoupení, ten se mýlil. Celá skupinka dětského sboru gradovala nejenom zpěv, ale i konečnou choreografii, kdy všichni zpívali přímo z kašny, do které se v závěru potopili a diváky tak překvapili svou spontáností a vyvolali velký potlesk a skvělou atmosféru na začátek. 

 Pořadatelé myslí i na děti, a tak je v rámci programu i prostor pro ně. 

 Počasí svádí k posezení jen tak v zahradě a přistavené kavárně plné květin s nabídkou okolních stánků mj. i zdravých dobrot. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 23. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 9. 5. 2020

zajímavé

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 3. 4. 2020

super

Odpovědět
avodamok
avodamok 13. 7. 2016

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 9. 7. 2016

akce to bude určitě moc hezká, ale daleko to taky máme a to vedro...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 367
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.