Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 23. 6. 2014
Líbí se mi

EDITORIAL: Proč si užít frontu a nekupovat last minute dovolenou?

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 23. 6. 2014
Líbí se mi
EDITORIAL: Proč si užít frontu a nekupovat last minute dovolenou?

EDITORIAL: Proč si užít frontu a nekupovat last minute dovolenou?

Jana LeBlanc tentokrát o tom, k čemu jsou nám fronty a proč na ně nemáte pořád nadávat.

Stála jsem včera v předlouhé frontě na cupcake, malý americký dort obsahující v jednom kousku celodenní příjem kalorií. Ani po čtyřech měsících života za mořem mě nepřestává překvapovat, že i tady, v zemi dostatku, se stojí. A ještě překvapivější, že se to děje zcela dobrovolně, bez předbíhání a i ve chvílích, kdy je to naprosto zbytečné, protože druhý obchod s těmi stejnými sladkostmi se nachází o zhruba dvě stě metrů dál.

Jenže když zvolíte druhý obchod, ochudíte se o něco mnohem důležitějšího, než je nejlepší cupcake ve Washingtonu. Totiž o pocit těšení se, který s frontou nabírá na síle a roste až do doby, kdy se dostanete před dveře a cítíte zvláštní rozechvění, že už jste skoro tam, už za chvíli se zakousnete … Už si nepamatuju jméno autora, kdosi však napsal, že americká fronta před restauracemi, obchody s oblečením ve slevě a jinými, je jako milostná předehra k sexu. Existuje proto, aby člověka příjemně naladila a dopřála mu vychutnat si těšení, protože to, jak známo, bývá lepší než pocit, který se dostaví ruku v ruce s dosažením cíle.

S těšením se na léto a prázdniny, které jsou za rohem, je to podobné. Nejprve odpočítáváte doslova hodiny, aby už jste byla tam, kde chcete, když ale potom ta významná chvíle skutečně nastane, objeví se jakési zvláštní prázdno, pochybnosti (neměla bych si užívat ještě trochu víc, než si aktuálně užívám?) a z mozku nelze vymazat myšlenku na chvíli, kdy tyhle příjemné okamžiky skončí a bude na čase vrátit se zase zpátky do reality. Takže, pokud právě nadáváte, že dovolená je ještě daleko, zkuste se na to podívat jako na výhodu – můžete se o to déle těšit! A pokud nějakou teprve plánujete, nekupujte si last minute, na který odletíte hned zítra. Jak zjistili holandští psychologové, před dovolenou jsou lidé mnohem šťastnější než ve chvíli, kdy někam odjedou nebo už tam dokonce jsou. Je to vědecky potvrzené: těšení je to nejlepší! Což platí pro dovolenou i pro cupcakes ...

A mimochodem, co byste řekly dovolené s Ženami s.r.o.?

Krásný týden,

vaše

Jana LeBlanc

 

Foto: Zdeněk Rýzner

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 6. 2. 2020

je to tak

Odpovědět
Dee
Dee 10. 1. 2015

Super, děkuji

Odpovědět
gustawka
gustawka 25. 7. 2014

skvělé

Odpovědět
janahej
janahej 23. 6. 2014

Jsou dny, kdy si snažím frontu pozitivně "vychutnat", být milá na spolustojící i obsluhu. Je to většinou v dny, kdy je venku pěkně, já nikam nespěchám a užívám si dne. Ale jsou dny, kdy nenávidím všechny fronty i lidi v nich , protože nemám svůj den, spěchám . Jako na potvoru si v tyhle dny stoupám do nejpomalejší fronty na světě, s nejprotivnější obsluhou v obchodě. I v tyhle dny bych ráda byla pozitivní a milá, ale úplně se mi to nedaří.

Odpovědět
DANA
DANA 23. 6. 2014

To může být jedině Georgetown Cupcake . Tam bych si frontu "s chutí" vystála, doufám, že se mi to jednou poštěstí . Zatím si budu užívat těšení, hezké léto

Odpovědět
Jana LeBlanc
Jana LeBlanc 23. 6. 2014

Dano, jak jste to uhodla? )) Je to Georgetown Cupcake! ... Jsou vynikající, ale pravda, v jiném obchodě o kousek dál o nic horší. Fakt je, že Georgetown Cupcake vypadá přenádherně a cupcake by člověk snědl i s krabičkou a ubrouskem. Když se vám někdy poštěstí, dejte mi vědět, ráda si s vámi jeden dám přímo v Georgetownu!

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 654
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.