Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

k.eva
k.eva
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi

Co nám ryba povídala.

k.eva
k.eva
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi
Co nám ryba povídala.

Co nám ryba povídala.

Stálá expozice Mořský svět byla založena na pražském Výstavišti v roce 2002. Od svého otevření se neustále vyvíjí, přibývají nové druhy živočichů i nové nádrže. To mohu jenom potvrdit, protože při naší poslední návštěvě jsme byli opravdu mile překvapeni.

A jaká tajemství skrývá tento vodní svět?

Třeba korálovou jeskyni, která nabízí úžasný pohled do pestrého podmořského světa korálových útesů. Jeskyně je dlouhá 25 metrů a obsahuje 10 atypických akvarií zabudovaných v umělé skalní stěně, na jejíž výrobu byla dovezena jedinečná technologie z USA.

Svůj domov zde mimo jiné našli i žraloci a to v největší obří nádrži v České republice. Jedná se o nádrž o objemu 1000 000 litrů mořské vody, na jejíž výrobu byly použity 3 tuny mořské soli. Prosklená plocha u ní tvoří celkem 8 m. Nádrž využívá nejmodernější filtraci, kterou projde během 1 hodiny 60 000 litrů vody. Speciální osvětlení dokonale nahrazuje přírodní sluneční paprsky a přes noc i svit měsíce. Takže se zde milí žraloci cítí jako doma.

V říjnu 2008 byla pro návštěvníky otevřena nová, unikátní průhledová nádrž o objemu 27 000 litrů sladké vody. Domov zde našly převážně druhy ryb z Jižní Ameriky.

Tak tahle ryba vypadá vážně naštvaně.

V roce 2007 získal Mořský svět Statut zoologické zahrady vydaný Ministerstvem životního prostředí.

Dokonce se zde člověk dostane i do Vesmíru a to pomocí unikátního projeku duševní relaxace ,,Vesmírná laguna" ve spolupráci s psychologem a výtvarníkem Zdeňkem Hajným. Celý prostor je kompozičně osázen drahými kameny - křišťály, ametysty a záhnědami. Na speciálním obraze umístěným uprostřed kompozice se prolínají záběry z Hubbleova teleskopu, které poskytla NASA, a záběry z mořských hlubin spolu s obrazy Zdeňka Hajného. Smyslem projektu je navodit relaxační a terapeutické působení, kde si lidé mohou pomoci duševní relaxace obnovit svojí životní energii.

Zejména děti ocení podlahovou projekci - PoolSystem. Namíru připravený efekt je promítán na podlahu ze zavěšeného datového projektu, kde je umístěn i senzor snímající pohyb návštěvníků po podlahové projekci. Projekce se tedy mění pohybem návštěvníka.

A co na to rybička Nemo?

Po uvedení filmu ,,Hledá se Nemo" hrozilo této rybičce- vlastním jménem Klaun Očkatý- téměř vyhynutí, ale jak se zdá, v tomto Mořském světě se jí daří dobře.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 7. 6. 2020

Odpovědět
k.eva
k.eva 8. 6. 2020

xxkouckaxx
xxkouckaxx 21. 5. 2020

paráda

Odpovědět
k.eva
k.eva 21. 5. 2020

sasidlo
sasidlo 25. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 25. 1. 2020

hezké fotky i povídání Evi

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 238
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.