Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ms Eclectic Mind
Ms Eclectic Mind
Vloženo 15. 7. 2020
Líbí se mi

Chcete se v horách pohybovat rychleji – zkuste Cross Trail

Ms Eclectic Mind
Ms Eclectic Mind
Vloženo 15. 7. 2020
Líbí se mi
Chcete se v horách pohybovat rychleji – zkuste Cross Trail

Chcete se v horách pohybovat rychleji – zkuste Cross Trail

Máte rádi pohyb v přírodě, při kterém si zvednete tepovou frekvenci, potrénujete a vše spojíte třeba s pěkným výletem? Pak jdete s dobou.

Klasická turistika samozřejmě nezaniká, nicméně ruku v ruce s tím, jak lidem ubývá volného času, dochází částečně k její přeměně. Do hor se vkrádá rychlost v podobě trailového běhání, které ovšem nevyhovuje každému. Motivací není pro většinu závod, ale trénink, s nímž dosáhnete fyzické kondice a pohody. To vše spojené s pohybem venku, v přírodě, na horách.

Těžké pohory nahrazuje v posledních letech trailová obuv, běžecké kraťasy střídají trekingové kalhoty. Túry se zkracují, aby se vešly do času, který chce člověk strávit po práci venku aktivním pohybem.

Tento trend vnímají rovněž výrobci outdoorového vybavení a německý výrobce holí LEKI dokonce přichází s novou kategorií holí Cross Trail, která se zaměřuje právě na podporu těch, kteří si rádi v přírodě zvednou tepovku a občas se třeba proběhnou v kopcích. Takové, kteří hledají lehkou a spolehlivou oporu pro rychlý pohyb v jakémkoliv terénu. 

A nejde jen o oporu. Rychlá chůze nebo běh s holemi je totiž téměř o 50 % efektivnější než bez holí. Zapojí se totiž větší množství svalů, vydá více energie a fyzická aktivita má pro tělo efektivnější dopad. Při zapojení více svalů navíc každý sval zkonzumuje v každém kroku méně energie a lze tak vydržet mnohem více než obvykle. Váha je rozprostřena jak na nohy, tak i na ruce, čímž se šetří kloubní aparát. A v neposlední řadě – v těžším terénu znamená pohyb s holemi rovněž bezpečí. Žádný seběh tak již nebude překážkou.

Hole kategorie Cross Trail jsou k dispozici jak v lehčí karbonové variantě (LEKI MCT 12 VARIO CARBON), tak i v hliníkové verzi (MCT VARIO TA), která je ovšem o pouhých 50 g těžší (250 g). Všechny hole jsou vybaveny systémem uchycení poutka k holi Cross Shark, který kombinuje rychlé uvolnění poutka z hole s pohodlným hikingovým madlem. Samozřejmostí je jednoduchá ovladatelnost skládání hole a také odolný hrot převzatý z modelů určených pro trail running. A jak bývá zvykem, LEKI nezapomíná ani na dámy. Oba modely jsou k dispozici i v kratší dámské variantě.

A co více je potřeba? Skoro nic. Jen se vhodně obléknout a zvolit správnou obuv. Pro rychlý pohyb v horském terénu třeba speciální trailovou obuv od Mizuna. Zkusit můžete třeba Mizuno Wave Daichi, která je pro případ, že budete chtít do terénu vyrazit v dešti, k dispozici i ve verzi s goretexovou membránou. 

Je čas vyrazit. Pohyb v přírodě a horách nebyl nikdy jednodušší.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 16. 7. 2020

prima

Odpovědět
lemur
lemur 16. 7. 2020

Super.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 15. 7. 2020

supr

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 15. 7. 2020

Odpovědět
benca
benca 15. 7. 2020

Je to tak

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 127
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.