Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

boxAS
boxAS
Vloženo 12. 12. 2020
Líbí se mi

CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - ZLOM SAN ANDREAS

boxAS
boxAS
Vloženo 12. 12. 2020
Líbí se mi
CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - ZLOM SAN ANDREAS

CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - ZLOM SAN ANDREAS

V televizi právě dávali film o jednom z nejzrádnějších a nejnebezpečnějších míst na světě. A tak jsem si vzpomněla, že jsem podél části zlomu San Andreas jela a vyfotila si ho. Ano, tyhle zdánlivě neškodné hromady kamení, hlíny a kdo ví čeho všeho ještě, tak to je ono. Tedy aspoň jeho nepatrná část.

Nijak nebezpečně to nevypadá, že? Ale nebezpečí tady číhá neustále a celý zlom je nepřetržitě z velice dobrých důvodů monitorován. 

Nechci vás zatěžovat nějakými učebnicovými výklady. Jednoduše jde o to, že severně od Los Angeles a přímo přes San Francisco prochází zlom. Táhne se potom dál až do Tichého oceánu a celkem měří asi 1200 km. Přitom šířka toho zlomu je nic moc - asi jen 200 metrů.  O sebe tu třou dvě obrovské zemské desky, pacifická a severoamerická. Při tom tření vznikají velice silná zemětřesení. Ve středu 18. dubna 1906 v 5 hodin a 15 minut jedno takové zcela zničilo San Francisco. 

Že přijde další a že bude ničivé, to je naprosto jisté. Jen se neví kdy. Proto to neustálé monitorování zlomu, proto vypracovaný systém varování v celé oblasti. Když jsem podél zlomu San Andreas jela a o to víc přímo v San Francisku jsem na to musela dost často myslet. Je to krásné město, jedno z nejhezčích, co jsem viděla, ale žít bych tam nechtěla. Bylo by to pro mne jako bydlet pod přehradní hrází a každý večer před usnutím poslouchat, jestli ta hráz nepraská. Nic pro mne.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
boxAS
boxAS 13. 12. 2020

Nebýt toho filmu, asi bych si ani nevzpomněla, že ty fotky mám.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 13. 12. 2020

Tak to jsem ani netušila, díky za info, zajímavé

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 13. 12. 2020

ZAJÍMAVÉ, ráda jsem si přečetla

Odpovědět
lemur
lemur 13. 12. 2020

Zajímavé.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 806
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.