Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

boxAS
boxAS
Vloženo 13. 6. 2021
Líbí se mi

CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - PRODAVAČI A JEJICH OBCHŮDKY

boxAS
boxAS
Vloženo 13. 6. 2021
Líbí se mi
CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - PRODAVAČI A JEJICH OBCHŮDKY

CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - PRODAVAČI A JEJICH OBCHŮDKY

Mám ráda malé obchody a obchůdky, kde mohou být naráz tak maximálně dva tři lidé. Ne kvůli koronaviru, ale jednoduše že se tam víc zákazníků nevydá.

Pokud jsem byla někde na cestách, jedno jestli doma nebo v cizině, vždycky jsem do těchto obchůdků ráda chodila. Navíc dobře vím, že v nich často najdete regionální zboží ruční výroby. A o to mi jde především. Jednak nákupem podpoříte místní, jednak si odvezete věci, které jinde nenajdete.

To, co jsem napsala, platí beze zbytku pro fotky, které jsem vám dnes vybrala.

Starší paní z Honningsvågu, což je nejsevernější město pevninského Norska, patří k národnostní menšině Sámů. U nás se jim někdy nepřesně říká Laponci, ale oni sami toto označení nepoužívají. Připadá jim pejorativní. Paní prodávala hlavně parohy sobů a výrobky z jejich kůže. Mě dodnes opravdu velice mrzí, že jsem si nekoupila jednu z jejích panenek! Ach jo!

Zato v obchůdku v jihoafrickém Swazijsku s ručně šitými (a vyšívanými) kabelkami už jsem tuto chybu neudělala! Paní byla velice milá a nechala mě vybírat a vybírat, protože mně se líbilo všechno a nemohla jsem se rozhodnout. To u její "kolegyně" v jedné swazijské vesnici to bylo jednodušší. Ať jste sáhli, kam jste sáhli, vždy jse drželi v ruce něco hezkého a originálního.

Ručně malované obrázky z předměstí Kapského Města jsem si nechala zarámovat, a tak mi dodnes připomínají jedno z nejkrásnějších měst na světě, protože za takové Kapské Město považuji!

Poslední fotka je zajímavá místem, kde si tento pán rozložil svůj krámek. Bylo to v bezprostřední blízkosti jednoho z kráterů aktivní sopky Mount Aso na japonském ostrově Kjúšú. Je asi docela zvláštní jít ráno do práce a říkat si, tak třeba dneska bude klid a z kráteru nebudou létat žádné balvany, což se tam čas od času stává.

A ještě poznámka k té nekoupené panence: zkušenost mě naučila, že když se mi něco malého místního líbí, že je třeba jednat (a kupovat) hned tam na místě! Nikdy si neříkejte, ale co, teď by mi to zabíralo místo v batohu (kufru), koupím si to až někdy na konci cesty. Omyl! Už to skoro na 100 % nikde neuvidíte a bude vás to mrzet tak jako mě!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 14. 6. 2021

Krásné povídání i fotky, díky moc .-)

Odpovědět
sipeji
sipeji 14. 6. 2021

Líbí se mi jak se všichni krásně usmívají

Odpovědět
lemur
lemur 14. 6. 2021

Ano, tak to opravdu bývá. Nikdy jindy tu věc, kterou jsme si nekoupili, už nikdy neuvidíme.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 13. 6. 2021

Nádherné fotky a povídání, jo mám to podobně, jsem hrozně nerozvážná v nákupech, většinou odkládám, abych se neunáhlila a pak nakonec již neseženu nebo nekoupím vůbec

Odpovědět
boxAS
boxAS 13. 6. 2021

To jsem ráda za podporu! Sice se pak člověk 3 týdny tahá s věcmi, co nakoupil, ale lepší než litovat, že jsem to tam nechala a tolik se mi to líbilo!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 244
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.