Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

boxAS
boxAS
Vloženo 22. 12. 2020
Líbí se mi

CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - OBRATNÍK KOZOROHA

boxAS
boxAS
Vloženo 22. 12. 2020
Líbí se mi
CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - OBRATNÍK KOZOROHA

CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - OBRATNÍK KOZOROHA

Upřímně řečeno, mám skluz. Toto povídání tady mělo být už včera 21. prosince, tedy v den zimního slunovratu. Ale prošvihla jsem to, byly jiné věci k řešení a nebyl čas psát. 

Takže pro pořádek, letos byl zimní slunovrat v pondělí 21. 12. 2020 v 11 hodin dopoledne. V ten okamžik je od nás slunce nejdál, "stojí" nad jižním obratníkem Kozoroha. Pro ty, kteří musejí mít všechno přesně, tak je v zenitu na 23° 26' 14.440" jižní šířky. Dál už to nikdy nedotáhne a šupky hupky se k nám zase začne vracet. Nejdřív o bleší převalení a o slepičí krok, pak nabere tempo, takže už o hodinu více na Hromnice a tak dále, a tak dále, znáte to. A my se radujeme, protože už nebude tma ve čtyři hodiny a sluníčko bude hezky dlouho svítit na  tu naši Evropu.

Ale zpátky k obratníku Kozoroha! Prochází na jihu Afriky obrovskou pouští Kalahari a nic, ale fakt nic zajímavého tam není. Takže když konečně uvidíte ono magické místo, vylezete z auta, vyfotíte se u cedule a zase jedete dál. Mám tu pro vás fotku toho místa, abyste věděli, že tentokrát nemusíte litovat, že jste tam nebyli. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 23. 12. 2020

paráda

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 23. 12. 2020

prima, díky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 806
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.