Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

boxAS
boxAS
Vloženo 27. 1. 2021
Líbí se mi

CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - JAPONSKÉ ZÁCHODY

boxAS
boxAS
Vloženo 27. 1. 2021
Líbí se mi
CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - JAPONSKÉ ZÁCHODY

CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - JAPONSKÉ ZÁCHODY

Známe to všechny. Tolik se nám chce na záchod a před ním stojí zhruba 50 žen se stejným problémem. Kolem nás procházejí volným krokem pánové, jejich zdržení na WC se řádově týká 5 minut, naše půl hodiny. A nevím, jak vy, milé dámy, ale mě po všem tom přešlapování z nohy na nohu a popohánění očima těch žen přede mnou máloco tak dovede vytočit a zkazit mi třebas návštěvu divadla, jako jednoduchá větička mého mužského protějšku: "Kdes byla tak dlouho? Čekám na tebe už věčnost!"

Pane Bože, říkám si vždycky v těch chvílích, kdy už konečně pochopí stavitelé budov (Beztak samí chlapi!), že plocha WC pro ženy by měla být aspoň 3x až 5x větší než pro muže, protože halt my si nestoupneme čtyři vedle sebe...! A to už nemluvím o tom, co všechno nás v té kabince potom mnohdy čeká...

Nic z toho ovšem neplatí v Japonsku! Nikdy nikde jsem neviděla tak úžasné záchody! Jen pro vaši představu - jdete hodinu a půl lesem a tam uprostřed malé mýtinky je splachovací WC s toaletním papírem, mýdlem a papírovými ubrousky. Čisťounké jak slovo boží. Nic není poškozeno, posprejováno, vše funguje, jak má. Tak toto jsem skutečně zažila, to není fikce!

Vrcholem všeho byl záchod na NÁDRAŽÍ v jednom malém městě na ostrově Hokkaido. Pak jsem něco podobného viděla i na jiných místech v Japonsku, ale tenhle byl první, a tak na něj nikdy nezapomenu. Představte si naprosto čistou, dávno před covidem důkladně vydesinfikovanou kabinku s polstrovaným a VYHŘÍVANÝM sedátkem a vedle mísy pěkně za sebou 3 tlačítka: na teplou vodu, mýdlo a teplý vzduch, který vám nakonec všechno pěkně vyfouká a osuší. To je toho, říkáte si, to mám doma taky. Ale já mluvím, milé dámy, o nádraží v malém městě! 

A to ještě není vše. Ve výši očí, tak aby na ně maminka pěkně viděla, bylo sedátko pro batolata. Maminka  má děťátko pěkně na očích a nemusí řešit nám všem matkám dobře znýmý problém Kam s ním?! Mám ho nechat venku, přivřít dveře kabinky, posadit na zem, nechat v kočárku... Tohle maminky, alespoň ty japonské z ostrova Hokkaido, neřeší.

Úroveň země se prý pozná mimo jiné podle úrovně WC. Tak v tom případě máme na Japonsko několik světelných délek zpoždění.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 13. 2. 2021

bezva

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 28. 1. 2021

pěkné, Díky... je vidět, jak se v každé zemi starají o své lidičky jinak...zrovna jsme o víkendu u přátel vzpomínali na různé záchody v cizině, jejich čistotu a použitelnost....

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 28. 1. 2021

ráda jsem si početla a máte pravdu.., jen je záhadou, proč to někde funguje

Odpovědět
sipeji
sipeji 28. 1. 2021

I já měřím úroveň podle čistoty WC, je to velmi důležitá věc.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 646
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.