Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

boxAS
boxAS
Vloženo 28. 12. 2020
Líbí se mi

CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - HIMBSKÁ MADONA

boxAS
boxAS
Vloženo 28. 12. 2020
Líbí se mi
CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - HIMBSKÁ MADONA

CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - HIMBSKÁ MADONA

Jinak než takto snad ani nemohu maminku z kmene Himbů nazvat. Ještě vám o tomto zajímavém etniku budu někdy povídat, zatím ale jen pár základních údajů.

Himby byste našli v severovýchodní části africké Namibie, v kraji, kterému se říká Kunene podle stejnojmenné řeky Kunene, která tudy protéká a vytváří přirozenou hranici mezi Namibií a pořád ještě nebezpečnou Angolou.

Mně bylo na Himbech sympatické to, že i v dnešní hektické globalizované době si žijí po svém, i když jak dlouho odolají  tlaku zvenčí, to je otázka. Muži se starají o malá kozí stádečka a ženy o běžný chod domácnosti. Klasika.

Na děti je radost pohledět. Přesně jako chlapeček na fotce. Nečekejte žádná podvyživená stvoření s vystouplými bříšky jako na některých jiných místech v Africe! Himbské děti, zvlášť ty hodně malé, to jsou buclatí, spokojení a veselí andělíčci jako z barokních obrazů. A mimochodem - ženy, všechny ženy, i ty starší, měly tak krásnou, jemnou pleť, že jsem ji jim jen tiše záviděla! Kam se hrabou nejdražší krémy světa na jejich speciální mast s hlinkou, kterou si denně natírají celé tělo! Ale o tom také až jindy.

S muži se setkáte jen výjimečně, a pokud už k takovému setkání dojde, tak počítejte s tím, že vás budou asi ignorovat, ženy ovšem rychle pochopily, že z nás turistů může být nějaký užitek, a proto vás nechají nahlédnout do svých domovů vcelku vstřícně. 

Od téhle maminky mám doma maličkou ručně vypalovanou a ozdobenou dýni. Pořád ještě voní kouřem a tohle zajímavé setkání mi připomíná.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Denča75
Denča75 1. 1. 2021

budu se těšit na pokračování

Odpovědět
lemur
lemur 29. 12. 2020

Pěkný článek.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 28. 12. 2020

Krásné, těším se na další příběh

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 28. 12. 2020

ráda jsem si početla a těším se na pokračování...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 806
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.