Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

boxAS
boxAS
Vloženo 21. 1. 2021
Líbí se mi

CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK- CAPITOL A VŠECHNY DALŠÍ CAPITOLY V USA

boxAS
boxAS
Vloženo 21. 1. 2021
Líbí se mi
CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK- CAPITOL A VŠECHNY DALŠÍ CAPITOLY V USA

CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK- CAPITOL A VŠECHNY DALŠÍ CAPITOLY V USA

Joe Biden se před Capitolem ve Whashingtonu stává americkým prezidentem...kdo by nevěděl o smutných událostech, souvisejících s touto budovou, které tomu předcházely! Ale o tom já teď mluvit nechci. Mě zajímá budova.

Někde jsem viděla napsáno, že všechny nebo téměř všechny další tzv. State Capitoly v jednotlivých amerických státech jsou postaveny právě podle vzoru toho jediného z Whashingtonu. Tedy s prominutím jsou všechny na jedno brdo. Asi na tom něco je. Já jsem pro vás "vytáhla" dva příklady ze dvou amerických států - Kalifornie a Utahu. 

Utah State Capitol je skoro (!) tak honosný, jako ten první a největší ve Whashingtonu. Fotka jednacího sálu je právě odtud. Kožená křesla, elektronika, pohodlí, příjemné klima, které dává zapomenout, že v hlavním městě Salt Lake City je vedro k padnutí  ... je poznat, že mormoni, kteří prakticky ovládají kde co v Utahu, si to uměli zařídit.

California State Capitol v hlavním městě Kalifornie Sacramentu je daleko skromnější. Byla jsem tam navečer, tak jsem se dovnitř už nepodívala. Ale na 38. guvernéra Arnolda Schwarzeneggera jsem si tam samozřejmě vzpomněla...

 P. S. Malá dodatečná poznámka: na jedné z televizí, myslím, že na Nově, teď dávají seriál Mentalista.  Je to o policii v Sacramentu. Zrovna jsem pustila TV, když se děj odehrával na policejní služebně před fotkou guvernéra státu Kalifornie, "božského" Arnieho Schwarzeneggera  v pozadí. Jo, jo, bejvávalo... 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 20. 2. 2021

krásné místo

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 729
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.